Aktualności

        • Zakończenie roku szkolnego
          • Zakończenie roku szkolnego

          • Tak niedawno witaliśmy się w szkole, a już wakacje .

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego - piątek 25.06. 2021 r.  

            Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczniów, ale też nas wszystkich zakończenie roku szkolnego klas 0 – VII odbędzie się o godzinie 9.00 z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych. Na zakończenie roku - spotkania z wychowawcami klas zapraszamy tylko uczniów. 

            Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klasy VIII odbedzie się na sali gimnastycznej o godzinie 10.00.

            08:00 Msza święta w intencji społeczności szkolnej w kościele w Libiszowie.

          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca w całej szkole  to był radosny dzień! Już z samego rana na wszystkich czekały wspaniałe niespodzianki. Uczestniczyliśmy w zabawach sportowych, Biegu Papieskim, podchodach z zadaniami, a także różnych grach i quizach. Dzieci mogły wspólnie się pobawić, pograć w piłkę, czy wreszcie porządnie wybiegać. Byli tacy, którzy wybrali bardziej spokojny wypoczynek na łonie natury i obserwację przyrody. Każdy znalazł coś dla siebie. Po miesiącach zdalnej nauki, wspólne lenistwo i zabawa są dobrym sposobem na integrację klasową.

        • Życzenia z okazji Dnia Dziecka
          • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

          • Z okazji Dnia Dziecka wszystkim Uczniom naszej szkoły pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń, samych sukcesów i rozwijania swoich pasji,

            by każdy dzień w roku szczęśliwie Wam się darzył.

            Wszystkiego Najlepszego

            życzy Dyrekcja Szkoły oraz Grono Pedagogiczne.

          • UWAGA

          • Zachowaj szczególną ostrożność

            Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (i odwiedzać respondentów w domach) aż do odwołania. Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów mogą być oszustami. Prosimy zgłaszać takie przypadki na policję.

            Od 4 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczynają rachmistrzowie spisowi. Będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. 

            Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko,  numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

            Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl.  

            Jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię spisową nikt nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.

            Po weryfikacji rachmistrza i uzyskaniu pewności, że dzwoni w celu przeprowadzenia spisu, prosimy mieć na uwadze, że zgodnie z ustawą nie można odmówić mu podania danych.

            Warto zapoznać się zawczasu z zakresem pytań spisowych na stronie www.spis.gov.pl. Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Sprawę należy niezwłocznie zgłosić na policję.

            Zapewniamy, że dane zbierane na potrzeby spisu są bezpieczne i nikomu nie zostaną przekazane. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności. 

             

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Uczniowie klasy ósmej pisali dziś pierwszy z trzech egzaminów, podsumowujących ich naukę w szkole podstawowej. Dziś odbył się egzamin z języka polskiego, jutro matematyka, a w czwartek język angielski. Wszystkim ósmoklasistom życzymy połamania piór i trzymamy za Was kciuki!

             

        • dwie baterie
          • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Edukujemy - Pomagamy"

          • W roku szkolnym 2020/21, mimo pandemicznych utrudnień, przystąpiliśmy do I-ej edycji II-go cyklu Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Edukujemy - Pomagamy" we współpracy
            z Organizacją Odzysku „REBA”.
             Zebrane i oddane zostało 6 pudełek baterii. 

            Nasza szkoła znalazła się na Liście Laureatów tego konkursu.  Nagroda dla szkoły zostanie wysłana w dniach 7-11 czerwca 2021r.

            Najwięcej baterii zebrali:

            I miejsce - Wędzikowski Dawid – 1496

            II miejsce - Cieślik Alicja – 852

            III miejsce – Cieślik Łucja i Macińska Julia – po 274

            Wyróżnienie – Kowalczyk Agata – 237

            W zbiórce baterii wzięli również udział: Katarzyna i Natalia Kędziora (46), Stępień Martyna (43), Gawęda Lena (40), Kaczmarczyk Amelia (25), Ogłoziński Krzysztof (10) oraz nauczyciele.

            Zachęcamy do działania i brania przykładu z kolegów i koleżanek. 

            Gratulujemy ekologicznej postawy i zrozumienia problemu. Cieszymy się zaangażowaniem tych uczniów.   

            Organizator – A. Słowikowska

             

             

          • Organizacja nauczania hybrydowego

          • Od 17 maja do 21 maja 2021 r.  klasy 7a, 7b, 8 - nauka w systemie stacjonarnym.

            Od 24 maja do 28 maja 2021 r. klasy 4, 5, 6a, 6b nauka w systemie stacjonarnym (z przerwą na egzamin ósmoklasisty).

            Od 31 maja 2021 r.wszyscy uczniowie naszej szkoły uczęszczają do szkoły stacjonarnie.

            W dniach 25, 26, 27 maja 2021r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Dla klas I - VII to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

          • OFERTA EDUKACYJNA SAMORZĄDOWEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W OPOCZNIE

          • Szanowni Państwo, Drodzy Ósmoklasiści,

            Zachęcamy do zapoznania z ofertą edukacyjną Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie. Jest to jedyna szkoła ponadpodstawowa, dla której organem prowadzącym jest Gmina Opoczno. Od 24 lat funkcjonuje na opoczyńskim rynku edukacyjnym i może poszczycić się najlepszymi wynikami nauczania, mającymi swoje potwierdzenie w egzaminach zewnętrznych. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką informacyjną oraz z listem dyrektora szkoły skierowanym do ósmoklasistów.

            ULOTKA_INFORMACYJNA_SLO.pdf

            LIST_DO_OSMOKLASISTOW.pdf

          • Brązowy medal naszej uczennicy Łucji Cieślik w ogólnopolskich zawodach pływackich

          • W sobotę 24 kwietnia w LUBELSKIEJ AQUASFERZE odbyła się 2 RUNDA ,,LAUR LUBELSKIEGO KOZIOŁKA”. W imprezie o zasięgu ogólnopolskim wystartowała uczennica klasy 4 naszej szkoły Łucja Cieślik,  zawodniczka LKS „Opocznianka”. Podopieczna trenera Cezarego Kądzieli wraz z koleżankami zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal w sztafecie 4 x 50 stylem dowolnym. Gratulujemy.

          • Informacja

          • Zgodnie z decyzją MENiS od 4 maja wszystkie klasy 1 - 3 wracają do szkoły, do nauczania stacjonarnego. Pozostałe ustalenia:

            • od 17 maja 2021 r. do nauczania stacjonarnego wracają klasy 4 - 8 (system hybrydowy)
            • od 31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie (klasy 4 - 8) wracają do nauczania stacjonarnego.
        • Trzy tabliczki czekolady ułożone jedna na drugiej. Na spodzie ciemna, w środku biała, a na wierzchu mleczna.
          • Dzień czekolady w przedszkolu.

          • 23 kwietnia w  naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czekolady.  Jest to bardzo popularne święto obchodzone  na całym świecie 12 kwietnia.  Z tej okazji  przedszkolaki dowiedziały się jak i z czego powstaje czekolada. Poznały różne smaki i rodzaje czekolad.  Obejrzały też bajki tematyczne ,,Masza  i niedźwiedź” oraz „Ekipa Chrumasa” by zrozumieć czym grozi  nadmierne  jedzenie  czekolady i słodyczy. Poznały piramidę żywienia. Na koniec odbyła się słodka degustacja – czekoladowe fondue z owocami czyli  alternatywa dla zjedzenia całej tabliczki czekolady.

          • Informacja

          • Przypominamy, iż zgodnie z harmonogramem roku szkolnego dzień 30 kwietnia br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

        • Narysowana na kartce uśmiechnieta kula ziemska z napisem Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi 2021

          • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.  Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa, musi przenieść się do świata wirtualnego.

            Chcielibyśmy zachęcić do obchodów tego dnia  w następujący sposób:

            Poświęćcie czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

            Nauczyciel biologii  zwrócił się do uczniów, aby podkreślili rangę tego święta. Pani Słowikowska podała propozycje, w jaki sposób można uczcić ten dzień, dając również uczniom możliwość przedstawienia i wdrożenia własnych pomysłów. Spłynęły już pierwsze informacje od uczniów, w jaki sposób to zrobili. Cieszymy się takim odzewem, takimi postawami uczniów.

            "Dzień Ziemi- dzień, który jest zawsze" - prezentacja Janka Rzońcy: DZIEN_ZIEMI.pptx

            Takie postawy, jakie zaprezentowali uczniowie, z pewnością  wzbudzą refleksję u wielu oraz przyczynią się do „Przywrócenia naszej Ziemi”, w myśl hasła przewodniego.

          • Informacja

          • Informujemy, że od 19 kwietnia oddziały przedszkolne zostaną otwarte dla wszystkich dzieci.

            W klasach 1-8 nauka zdalna przedłużona jest do 25 kwietnia na dotychczasowych zasadach.

          • Informacja

          • Wielkanocna przerwa świąteczna od 1 do 6 kwietnia 2021 r. (od czwartku do wtorku włącznie).

             

          • Uwaga

          • Od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r. nauczanie w klasach I - VIII  odbywa się w formie zdalnej

            Od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r.  oddziały przedszkolne naszej szkoły będą funkcjonowały w trybie zdalnym.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie, 26-300 Opoczno
      • a.a.kowalczyk@wp.pl , libiszow45678@wp.pl
      • 044 7551830
      • Szkoła Podstawowa w Libiszowie, 26-300 Opoczno Libiszów 64
        Dyrektor szkoły: mgr Helena Kuśmierczyk
        Poland
    • Logowanie