Aktualności
Edukacja w czasie pandemii "Szkoła z TVP -sprawdź plan lekcji
Informacja dla uczniów i nauczycieli
W dniach próbnego egzaminu ósmoklasisty tj. 30.03 (poniedziałek), 31.03 (wtorek) oraz 1.04(środa), uczniowie klasy ósmej nie mają lekcji.
Do zapoznania przez nauczycieli
Regulamin pracy zdalnej, Zarządzenie dyrektora oraz Tabele nauczanie zdalne znajdują się w zakładce "Dokumenty".
Oświadczenie o przyznanie świadczenia socjalnego znajduje się w zakładce "Dokumenty".
Informacja!
Szanowni Państwo!
Zawieszenie lekcji to nie dodatkowe ferie, więc uczniowie w tym czasie powinni kontynuować naukę. Jest to dla nich ciężki czas obowiązkowego przebywania w domach, unikania dużych skupisk ludzi. Chcemy zapewnić uczniom bezpieczeństwo, a jednocześnie ciągłość edukacji. Zrobimy wszystko, co możemy, by zawieszenie lekcji dotknęło uczniów w jak najmniejszym stopniu.Dlatego też nauczyciele i wychowawcy będą wspierać uczniów w nauce w formie zdalnej.
Od poniedziałku 16 marca na stronie naszej szkoły będą zamieszczane informacje i materiały do samodzielnej pracy w domu (zakładka z lewej strony "ZADANIA"). W ten sposób uczniowie będą otrzymywali zadania do realizacji. Bardzo liczymy na pomoc rodziców i prosimy o motywowanie dzieci. Szczególnie ważne jest to w klasach ósmych, które są tuż przed egzaminami.
Rodzicu! Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Można również zalogować się na squla.pl (korzystając z kodów przekazanych przez nauczyciela informatyki) i tam wykonywać ćwiczenia z zakresu wskazanego przez nauczycieli na dany dzień. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Ponadto informujemy, że Telewizja Polska TVP ABC oraz TVP Kultura będą emitować programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży bez przerw reklamowych jako dodatkową formę wspierającą edukację.
Drodzy Uczniowie, odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w szkole, wykonujcie powierzone zadania. Oprócz tego, przeczytajcie ulubioną książkę lub lekturę.
Informacja dla rodziców
Drodzy rodzice, dzieci i młodzież mogą przenosić wirusa bezobjawowo lub z niewielkimi objawami nieżytowymi górnych dróg oddechowych, a stanowią zagrożenie dla ludzi starszych.
W związku z tym dzieci i młodzież powinny przebywać w tym czasie w domu i zastosować się do wszystkich zasad przestrzegania higieny osobistej. Niewłaściwe zachowania mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania wirusa i zagrożenia dla innych.
Informacja dla rodziców i uczniów.
Szanowni Państwo, informujemy, iż zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach 12 i 13 marca 2020 roku nasza szkoła zawiesza prowadzenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki, prowadzone będą w szkole działania opiekuńcze.
Od 16.03.2020 do 25.03.2020 zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno -wychowawcze oraz opiekuńcze. Szkoła nie będzie prowadzić żadnych zajęć.
Prosimy Państwa o pozostawienie dzieci w domu. Przypominamy, że to nie jest czas wolny tylko kwarantanna!!!
Prosimy zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Jeśli posiadają Państwo dziecko w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS.
Prosimy o śledzenie strony internetowej szkoły, na której będą zamieszczone nowe informacje dotyczące zaistniałej sytuacji.
.
Zajęcia warsztatowe dla rodziców: "Uzależnienia"
W dniu 10 marca 2020 roku odbyły sie w naszej szkole zajęcia warsztatowe dla rodziców i nauczycieli "Uzależnienia" prowadzone przez pedagogów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opocznie: panią Dorotę Wiktorowicz i panią Małgorzatę Nasulewicz. Panie w bardzo ciekawy sposób przedstawiły i omówiły prezentację dotyczącą różnych środków prowadzących do uzależnień dzieci i młodzieży, przypomniały procedury postępowania w przypadku uzależnień.
Eliminacje szkolne OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"
Dnia 10 marca 2020 roku odbyły się eliminacje szkolne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Przystąpiło do nich 10 uczniów klasy VIII i 10 uczniów klasy VI b. Mieli oni za zadanie rozwiązać test ułożony przez panią Beatę Kowalczyk składający się z 20 zamkniętych zadań oraz odpowiedzieć na 5 pytań otwartych.
Zwycięzcami zostali: Krzysztof Kata kl. VIII i Marta Walasik kl. VI b. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę na eliminacjach miejskich, które odbędą się w dniu 16 marca 2020 roku o godz. 900
w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.Gratulujemy!
Informacja dla rodziców
Dnia 10 marca 2020 r. zapraszamy na zajęcia warsztatowe dla rodziców pt. "Uzależnienia", które poprowadzi pani pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie. Następnie do godziny 16.45 odbędą się konsultacje z rodzicami. Zapraszamy
Wyniki szkolnego konkursu "Bezpiecznie w internecie"
W dniu 5 marca ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu informatyczno-plastycznego na plakat pt. "Bezpieczny internet". Oto wyniki:
I miejsce - Amelia Rzepka
II miejsce - Kamila Kmita
III miejsce Aleksandra Pecyna.
Wyróżnieni zostali również Kinga Pecyna, Julia Kośka, Anna Stolarczyk, Aleksandra Sobolewska oraz Jan Kowalczyk.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Wycieczka do CNK w Warszawie
W środę 4 marca uczniowie klas IV – VIII pod opieką: pani mgr Beaty Kowalczyk, pani mgr Doroty Fury, pani mgr Doroty Stępień i pana mgr Cezarego Kądzieli byli na wycieczce w Warszawie.
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając przez 3,5 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.
Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy.
W drodze powrotnej posililiśmy się w McDonalds.Patrz album fotograficzny!
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2020
Eliminacje szkolne Konkursu Matematycznego: „Rusz Głową”
W dniu 12 lutego 2020 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne XII Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Rusz Głową”. Sześciu uczniów naszej szkoły: Krzysztof Kata, Oliwia Nita, Bartłomiej Bernacki, Wiktoria Dworak, Kacper Jaciubek, Antoni Jędrasik zmierzyło się z otrzymanym zestawem zadań składającym się z 10 zadań – 6 zamkniętych i 4 otwartych.
Uczeń kl. VIII Krzysztof Kata zdobył wymaganą liczbę punktów i zakwalifikował się do II etapu – etapu powiatowego.
Gratulujemy!
Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2020
11 lutego 2020r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 pod hasłem „Działajmy razem!”. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.
Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym i nadal będą prowadzone do końca miesiąca.
W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.
Podjęte działania:
We wszystkich klasach w ramach zajęć informatyki przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl, saferinternet.pl oraz korzystając z programu Asy Internetu. W klasie czwartej uczniowie wzięli udział w kursach e-learningowych „3..2..1..Internet!”. W starszych klasach walczyliśmy z phishingiem, czyli wyłudzaniem informacji, uczyliśmy się rozpoznawać fałszywe strony internetowe, e-maile oraz smsy. Sprawdzaliśmy jak silne jest nasze hasło itp. Na szkolnych korytarzach umieściliśmy gazetki przypominające główne zasady postępowania w Sieci oraz kody QR, pod którymi ukryte były cenne wskazówki dla uczniów oraz krótkie filmiki dotyczace bezpieczeństwa w sieci.
Ponadto zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na plakat ilustrujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie mieli również możliwość zostać Asami Internetu, grając w Interlandię- przygodę w sieci, która przedstawia najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w internecie w formie wciągających gier.
Pamiętajmy!
Wirtualny świat Internetu stwarza realne zagrożenia.
Wyniki ogólnopolskiego konkursu Leon z matematyki
Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności matematycznych uczniów. Z testem, który składał się z zadań zamkniętych z jedną lub kilkoma prawidłowymi odpowiedziami i zdań otwartych zmierzyło się: 5 uczniów z klasy Va, 2 uczniów z Vb, 3 uczniów z klasy VIb i 1 osoba z klasy VII.
A oto ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki:
Laureaci:
Marta Walasik VIb - miejsce 3 ( nagroda książkowa)
Jan Rzońca Vb - miejsce 6
Hanna Żądło Va - miejsce 6
Bartłomiej Sobolewski Va - miejsce 9
Filip Rek Va - miejsce 9
Jan Kowalczyk Va - miejsce 10
Wysokie wyniki osiągnęli również:
Julia Kośka Vb - miejsce 11
Martyna Rzońca VII - miejsce 12
Agata Rzepka Va - miejsce 13
Michał Zieliński VIb - miejsce 14
Anna Stolarczyk VIb - miejsce 19
Wszystkich laureatów nagrodzono dyplomami laureata, a pozostałych uczestników dyplomami uczestników konkursu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Informacja dla rodziców - rekrutacja do przedszkola
Składanie wniosków zgłoszenia dziecka do przedszkola - od 10 do 21 lutego 2020 r.
Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej - od 10 lutego do 6 marca 2020 r.
Wyróżnienia w konkursie: "Świąteczny anioł"
Uczniowie kl. I-III wzięli udział w VII-ej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt: ,,Świąteczny Anioł”. Konkurs był ogłoszony przez Zespół Szkół Prywatnych im. prof. St. Albina Kowalskiego w Opocznie. Wpłynęło 14 prac z klas I-III. Na etapie szkolnym wybrano trzy równorzędne prace. Były to anioły: Krzysztofa Kowalczyka- kl. II, Faustyny Kupis- kl. I, Amelki Wędzikowskiej- kl. I.
Prace te zostały przesłane do Szkoły organizującej konkurs. Pozostałe prace zostały wyróżnione na etapie szkolnym. Wyróżnienia otrzymali:
- Weronika Pecyna kl. II
- Oliwia Chmal kl. II
- Anna Kośka kl. III
- Dawid Wędzikowski kl. III
- Maja Malej kl. I
- Magdalena Jabłońska kl. I
- Anastazja Ziółek kl. I
- Nadia Chmal kl. I
- Natalia Białas kl. I
- Maria Kośka kl. I
- Wojciech Brzeziński kl. I
Bezpiecznie Tu i Tam Kurs internetowy dla rodziców "Podaj dziecku rękę w sieci"
W ramach obchodzonego przez naszą szkołę Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy rodziców do zapozania się z kursem internetowym o bezpieczeństwie w sieci.
Kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam powstał po to, aby pomóc dorosłym w zapewnieniu małym internautom bezpieczeństwa online.
Jeśli zastanawiasz się, co robi Twoje dziecko w sieci, jak nauczyć je ostrożności i wspierać w rozwoju przy pomocy nowych mediów – ten kurs jest właśnie dla Ciebie.
Dzień Babci i Dziadka oraz zabawa choinkowa
W sobotnie popołudnie 1 lutego 2020 roku w naszej szkole świętowano Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku z zaproszenia skorzystało wielu seniorów. Nic dziwnego, to zawsze doskonała okazja do chwili relaksu i towarzyskich rozmów, ale przede wszystkim bezcenne chwile kiedy można usłyszeć życzenia płynące prosto z serc wnuków.
Na początku spotkania życzenia zebranym babciom i dziadkom złożyła pani dyrektor Helena Kuśmierczyk.
Dzieci z najmłodszych klas przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Na zakończenie części artystycznej uczniowie naszej szkoły zaśpiewali sto lat dla dziadków.
Do występu dzieci przygotowały panie wychowawczynie: Sylwia kłosek, Ewa Książek, Bożena Kata, Stanisława Piekarska, Renata Szczepanik, Agnieszka Kowalczyk i Joanna Drożdź. Uroczystość wypadła pięknie, uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnuków.
Następnie zaproszono dziadków na poczęstunek przygotowany przez rodziców, a nasi uczniowie rozpoczęli zabawę choinkową, przy muzyce Państwa Woźniaków. Nie zabrakło również ciekawych atrakcji takich jak konkursy, czy też fotobudka. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.
- Kochane babcie, drodzy dziadkowie. W imieniu szkolnej społeczności życzymy wam dużo zdrowia, radości, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności. Dzień babci i dziadka jest też okazją, by podziękować wam za ofiarowane serce, dobroć, cierpliwość i miłość, którymi darzycie swoje wnuki każdego dnia.
Patrz album fotograficzny!
Konkurs literacki i plastyczny ZTU 2019: "Ja za 20 lat".
Nasze uczennice otrzymały wyróżnienia:
Aleksandra Sobolewska w konkursie literackim ZTU 2019 "Ja za 20 lat".
Oliwia Nita w konkursie plastycznym ZTU 2019 "Ja za 20 lat".
Gratulujemy!
Archiwum Aktualności