Dzień 14.10.2021 (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć - Dzień Edukacji Narodowej. Nnatomiast zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w naszej szkole jest dzień 15.10.2021r.(piątek).
Aktualności
Informacja dla uczniów i rodziców
Europejski Tydzień kodowania - Code Week 2021
Nasza szkoła w tym roku również bierze udział w tym wydarzeniu. Tydzień Kodowania będzie trwał od 9 do 24 października 2021, czyli… aż dwa tygodnie! W tym czasie wykonamy wiele zadań offline i online. Będziemy kodować przy użyciu kart do kodowania, kolorowych kubeczków, robotów, tablic interaktywnych, komputerów, programu Scratch i wiele, wiele więcej.
Korzyści są naprawdę duże, bo programowanie uczy myślenia, rozwiązywania problemów, kreatywności, myślenia analitycznego i pracy zespołowej. Programując rozwijamy swój mózg, myślenie abstrakcyjne, logiczne i strategiczne. Doskonalimy również umiejętności matematyczne i językowe.
W ramach tygodnia kodowania w naszej szkole można również rozwiązać 9 zadań. Będą się one pojawiać co dzień począwszy od 11.10.2021r. Rozwiązania zadań proszę dostarczyć do 26 października 2021r. p. Agnieszce Kowalczyk. Za poprawne rozwiązanie zadań czekają upominki. Linki do zadań poniżej:
karta-rozwiazan-Codeweek2021.docx
Zachęcamy również Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania i webinarach przygotowanych na tę okazję przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Oto pełna lista webinarów CodeWeek2021 organizowanych przez biuro CodeWeek i partnerów:
- 9 października o godz. 17.00 - zapraszamy na webinar „CodeWeekStart z Klubem Młodego Programisty - przeznaczony dla rodziców i nauczycieli oraz dzieci. W ramach spotkania opowiemy, co daje udział w CodeWeek2021 oraz przygotujemy prostą grę zręcznościową.
- 12 października o godz. 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem zapraszamy na webinar „Scratch i sztuczna inteligencja w teatrze lalek” - przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 lat. Wraz z młodymi miłośnikami teatru i AI, stworzymy scenkę teatrzyku lalek, a podczas działania wykorzystamy sztuczną inteligencję.
- 14 października o godz. 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem zapraszamy na webinar „Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją" - przeznaczony dla dzieci w wieku 12-14 lat. Pokażemy narzędzie Google Teachable Machine oraz zbudujemy wraz z Wami model rozpoznający gesty.
- 16 października o godz. 17.00 razem z Matplanetą zapraszamy na webinar Kodu Game Lab. Pokażemy, że programować mogą już dzieci w wieku 8-10 lat, wraz z najmłodszymi stworzymy grę.
- 18 października o godz. 17.30 razem z Gigantami Programowania zapraszamy na webinar „Scratch: Minecraftowe rewolucje” - przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wspólnie stworzymy grę opartą na świecie Minecrafta, w której sterować będziemy postacią i spróbujemy ją wydostać ją z labiryntu pełnego pułapek.
- 20 października o godz. 18.00 razem z Gigantami Programowania - zapraszamy na webinar „Webowi cybermasterzy, czyli moja własna strona internetowa” - przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Wraz z uczestnikami zbudujemy własną stronę internetową.
- 22 października o godz. 17.00 zapraszamy na webinar „CodeWeekEND: kodujemy w Pythonie” - przeznaczony dla młodzieży w wieku 12-18 lat. W ramach spotkania wygenerujemy prostą grę z wykorzystaniem biblioteki Pygame.
Do warsztatów można dołączyć na dwa sposoby – klikając w link do konkretnego webinaru, który znajdziesz w wydarzeniu na Facebooku lub na koduj.gov.pl w kalendarzu wydarzeń lub po prostu wchodząc na codeweek/pl/live.- każdy webinar transmitujemy na funpage’u CodeWeek.
Karta rowerowa
W dniach 21 – 22 września 2021 r. uczniowie klasy V i VI na swoich lekcjach techniki rozwiązywali „Test na kartę rowerową”.
Test składał się z 20 pytań dotyczących:
- ogólnych przepisów ruchu drogowego,
- znajomości znaków drogowych,
- kolejności przejazdu na skrzyżowaniach,
- pierwszej pomocy.
Aby zaliczyć test, należało uzyskać minimum 80%.
Uczniowie, którzy w pierwszym terminie uzyskali poniżej 80% mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego.
Po zaliczeniu „Testu na kartę rowerową” uczniowie pokonywali rowerowy tor przeszkód.
Do egzaminu na kartę rowerową przystąpiło 32 uczniów z klas V – VI.
Egzamin zadało 7 uczniów klasy VI oraz 15 uczniów klasy V.
Gratulujemy!
Dzień chłopaka w naszej szkole
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!
Światowy Dzień Tabliczki Możenia
1 października obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tydzień przed WMTDay uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia.
W piątek zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Przeprowadzony został również konkurs online z tabliczki mnożenia, w którym bezłędnie wszystkie zadania wykonało 16 osób. Najszybsza była: Amelia Rzepka, następnie: Oliwia Nita, Klaudia Kicińska, Julia Bernacka, Sandra Kaczmarczyk, Julia Kośka, Kamila Walasik, Szymon Antoni Piekarski, Bartek Dąbrowski, Bartek Sobota i Gabriela Bernacka.
LISTA EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA
w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
klasa 3
Jabłońska Magda
Bąkiewicz Julia
Ziółek Anastazja
Pabijanek Kornelia
klasa 4
Jakubczyk Szymon
Klasa 5
Pabijanek Maksymilian
Gwardecki Olaf
Klasa 6
Stolarczyk Wojciech
Klasa 7a
Sobolewski Bartłomiej
Rek Filip
Żądło Hanna
Kupis Nikola
Klasa 7b
Pacan Eryk
Pacan Olaf
Piekarski Szymon Antoni
Pecyna Hubert
Rzońca Jan
Pecyna Kinga
Chmal Katarzyna
Klasa 8a
Pecyna Aleksandra
Kaczmarczyk Sandra
Szatan Kamil
Kostrzewa Wiktoria
Bernacka Gabriela
Klasa 8b
Bernacki Mikołaj
Rzepka Amelia
Pyzia Filip
Rożej Michał
Brzeziński Remigiusz
Brzeziński Euzebiusz
Zieliński Michael
Dąbrowski Bartłomiej
GRATULUJEMY!
Spotkanie z Policją
29 września naszych przedszkolaków i uczniów odwiedzili dzielnicowi sierź.szt. Małgorzata Karbownik oraz mł. asp. Krystian Cieluch. Policjanci opowiedzieli dzieciom o tym, jak należy się poruszać w ruchu drogowym gdy jest się pieszym oraz jak gdy poruszamy się rowerem. Przypomnieli również jak dzieci powinny być przewożone w samochodzie by zawsze byly bezpieczne. Dzieci przypomniały także sobie, zasady zachowania gdy, np.: zaczepia ich ktoś obcy lub gdy zaatakuje groźny pies. Wszyscy przecwiczyli pozycję żółwika, którą zademonstrowali policjanci za pomocą chętnych uczniów.
Dzień przedszkolaka
Dnia 20 września w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy święto przedszkolaków. Jest to święto obchodzone na całym świecie. W tym dniu na naszych przedszkolaków również czekały atrakcje. Były zabawy i tańce z balonami, malowanie twarzy oraz słodka niespodzianka.
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Kolejny raz w naszej szkole organizujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W razach przygotowań serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Internetowym Konkursie Matematycznym „Mistrz mnożenia” organizowanym przez nauczyciela matematyki w ramach obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły, a także ich rodzice i nauczyciele.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy kliknąć w link: https://quizizz.com/join?gc=26949038, następnie wpisać swoje imię i nazwisko i odpowiedzieć na 10 pytań. Życzę powodzenia.
Szkolny koordynator Agnieszka Kowalczyk
„Myślę, więc nie śmiecę”
Tak brzmiało tegoroczne hasło akcji „Sprzątania świata”, do której jak co roku przystąpiła
nasza szkoła. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy drugiej, czwartej i piątej
przygotowali plakaty zachęcające do wzięcia udziału w akcji. Wzięliśmy udział w akcji
porządkowej otoczenia szkoły i dróg prowadzących do szkoły. Ponadto przeprowadzona
została dodatkowa akcja zbiórki zużytych baterii.
Najwięcej baterii zebrali:
Michał Wolski z kl. II - 753
Alicja Cieślik z kl. II - 660
Jakub Kędziora z kl. IV - 427
Filip Gubiec z kl. I - 337
W zbiórce wzięli również udział:
Oliwia Gizińska – kl. 0
Ola Węgrecka – kl. 0
Jakub Więcek – kl. 0
Aleksander Grabski – kl. I
Franek Wiktorowicz – kl. I
Izabela Kata – kl. II
Agata Kowalczyk – kl. II
Igor Wawrzyńczak – kl. II
Ewa Zalega – kl. II
Igor Palus – kl. IV
Weronika Pecyna - kl. IV
Szymon Jakubczyk – kl. IV
Maria Panfil – kl. IV
Oliwia Chmal – kl. IV
Anna Kośka – kl. V
Błażej Jaciubek – kl. VI
Martyna Stępień – kl. VII b
Julia Kośka – kl. VII b
Martyna Więcek – kl. VIII b
W zbiórce wzięli również udział nauczyciele, dając przykład swoim wychowankom.
Cieszymy się wrażliwością uczniów i ich działalnością na rzecz poprawy stanu naszego
środowiska. Przypominamy, że przystąpiliśmy do kolejnej edycji ogólnopolskiego
konkursu zbiórki baterii organizowanej we współpracy z Organizacją Odzysku „Reba”.
W ubiegłym roku nasza szkoła zdobyła tytuł laureata i otrzymaliśmy wartościowe
nagrody książkowe. Zbiórka rozpoczęła się w kwietniu 2021r. i potrwa do 15 marca 2022r.
Nagrody będą przyznawane za zebranie największej ilości baterii – trzy miejsca oraz
wylosowana będzie nagroda dodatkowa spośród wszystkich uczniów, którzy przystąpili
do tejże zbiórki. Uczniowie, którzy przynieśli baterie w ramach akcji „Sprzątanie świata”,
są już w tym konkursie z zapisaną ilością zebranych baterii.
Zachęcamy do udziału w konkursie ! Działaj na rzecz poprawy stanu naszego
środowiska! Bądź eko!
Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, talentów i odwagi.
W świetlicy w tym dniu dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Nauczycielka plastyki przekonała ją, że wystarczy tylko zaufać sobie, podjąć wyzwanie, a można osiągnąć sukces.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania związane z kropką, które przygotowali dla nich wychowawcy świetlicy. Chętnie dzielili się z kolegami i koleżankami informacjami o swoich talentach. W tym dniu w salach świetlicowych królowały zabawy w kropki. Uczniowie mogli „wykropkować” swoje hasła alfabetem Braille'a, policzyć kropki w konkursie z okazji Dnia Kropki, natomiast dużo radości sprawiło dzieciom kolorowanie kropek i ich “ożywianie” za pomocą aplikacji Quiver.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - DZIEŃ KROPKI
Rozwiązanie: Na plakacie są 184 kółka.
Tą właśnie odpowiedź udzielili: Hanna Żądło, Julia Kośka, Jan Rzońca, Wojciech Stolarczyk.
Zwycięzcom gratulujemy i przekazujemy nagrody.
1
Zebranie z rodzicami
Szanowni Państwo,
informujemy, że zebranie odbędzie się dnia 15 września 2021 r. o godzinie 15.30. Zebranie z rodzicami przedszkolaków o 15.00.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 10 września 2021r odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
- Amelia Rzepka – 36
- Natalia Bolarczyk – 33
- Szymon Piekarski - 15
- Maksymilian Pabijanek - 11
- Kinga Pecyna - 8
- Filip Stolarczyk – 8
- Sandra Kaczmarczyk – 7
- Maria Panfil - 6
- Agata Rzepka – 5
- Marta Walasik - 5
- Daniel Brzeziński – 5
- Aleksandra Pietrzak - 4
- Alan Stępień - 2
Głosy liczyła komisja w składzie;
- Gabriela Bernacka (8a)
- Aleksandra Pecyna (8a)
Nad poprawnością głosowania i liczenia głosów czuwał opiekun SU – p. Dorota Stępień
- Opiekun SU wyznaczył z klas VII - VIII uczniów wspomagających. Są to: Sandra Kaczmarczyk, Aleksandra Pecyna, Maja Komorowska, Gabriela Bernacka, Kamil Szatan, Julia Baran, Lena Płuciennik, Mikołaj Bernacki, Magdalena Podedworna, Filip Pyzia, Jan Kowalczyk, Wiktoria Więckowska, Zuzanna Śliwka, Amelia Mazur, Klaudia Białas, Martyna Stępień
Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.
Janusz Korczak
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PRZEWODNICZĄCY – Amelia Rzepka
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – Natalia Bolarczyk
SEKRETARZ – Kinga Pecyna
SKARBNIK – Marta Walasik
Samorząd Uczniowski pracuje w czterech sekcjach:
REPREZENTACYJNA – reprezentowanie szkoły w uroczystościach szkolnych i miejskich m.in. w obchodach Święta Niepodległości dnia 11 listopada, Dniu Patrona, Wigilii szkolnej, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja itp., wspomaganie nauczycieli podczas imprez szkolnych i środowiskowych.
Skład sekcji:
1. Amelia Rzepka kl. VIIIb
2. Marta Walasik – kl. VIIIb
3. Kamil Szatan – kl. VIIIa
4. Kinga Pecyna – kl. VIIb
5. Jan Kowalczyk – kl. VIIa
SEKCJA ROZRYWKI I DEKORACJI – zapoznawanie się z aktualnymi wydarzeniami z życia szkoły, projekcjami filmów, , wykonywanie tematycznych gazetek szkolnych oraz plakatów ogłoszeniowych z okazji: Dnia Chłopaka, Dnia Edukacji Narodowej, Święta Niepodległości, Andrzejek, Mikołajek, Świąt Bożego Narodzenia, itp. wykonywanie dekoracji na uroczystości szkolne
Skład sekcji:
1. Sandra Kaczmarczyk - kl. VIIIa
2. Maja Komorowska- kl. VIIIa
3. Agata Rzepka – kl. VIIa
4. Lena Płuciennik – kl. VIIIb
6. Julia Baran - kl. VIIIb
SEKCJA ROZRYWKOWO_- SPORTOWA – organizacja dyskotek, obsługa sprzętu nagłaśniającego, przygotowanie ławek, krzeseł na imprezy szkolne i środowiskowe, konkursy szkolne, , wspomaganie nauczycieli podczas dyżurów, pomoc w organizacji zajęć ruchowych dla młodszych kolegów (w porozumieniu z nauczycielem wychowania fizycznego ).
Skład sekcji:
1. Filip Pyzia - kl. VIIIb
2. Szymon Piekarski - kl. VIIb
3. Daniel Brzeziński – kl. VI
4. Filip Stolarczyk – kl. IV
5. Alan Stępień – kl. Vi – kl. V
6. Gabriela Bernacka - kl. VIIIa
SEKCJA PORZĄDKOWA - dbanie o ład, porządek i bezpieczeństwo w szkole i wokół niej, sprawdzanie czystości w klasach wg postanowień Statutu Szkoły (strój szkolny, makijaż, manicure, kontrolowanie obuwia zmiennego), wspomaga nauczycieli i wychowawców w codziennym dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich uczniów szkoły w pracowniach lekcyjnych, na korytarzach szkolnych, sali gimnastycznej i boisku szkolnym oraz w czasie dyskotek i imprez szkolnych.
Skład sekcji:
1. Aleksandra Pietrzak – kl. V
2. Maksymilian Pabijanek – kl. V
3. Maria Panfil – kl. IV
4. Aleksandra Pecyna – kl. VIIIa
5. Wiktoria Więckowska – kl. VIIIb
SEKCJA WOLONTARIATU – skierowana do tych, którzy chcą pomagać innym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne propagowanie i nadzór nad przebiegiem akcji charytatywnych np. ”Kartka świąteczna’’, ‘’Góra grosza’’, zbiórką korków, zużytych telefonów oraz zbiórek pieniędzy.
Skład sekcji:
- Zuzanna Śliwka – kl. VIIa
- Amelia Mazur - kl. VIIa
- Klaudia Białas – kl. VIIa
- Martyna Stępień - kl. VIIb
- Mikołaj Bernacki – kl. VIIIb.

Narodowe Czytanie
Kolejny raz Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego AK „Doliniacy” w Libiszowie włączyła się w Ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Brali w niej udział uczniowie klas ósmych wraz z polonistkami: p. D. Furą i p. D. Stępień. Celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa, jak również promowanie literatury polskiej i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości. W tym roku wspólną lekturą była "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. według harmonogramu:
8:00 – Msza św. w Kościele parafialnym
9:00 – spotkanie z wychowawcami w klasach.
Wnioski o dożywianie uczniów na rok szkolny 2021/2022
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie informuje, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o przyznanie pomocy w formie dożywiania dzieci w szkole w ramach Programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
Wnioski o w/w pomoc można składać od 02.08.2021r.
Kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie wynosi 528 zł,kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego 308 zł.W związku z powyższym rodziny mogą skorzystać z pomocy w formie dożywiania jeżeli dochód z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku nie przekroczy 150% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy o pomocy społecznej (Dz. U.z 2020 r. poz. 1876 z późn. zm.) tj. 792,00 zł. netto.
Informacja dotycząca dzieci dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego
Informujemy, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego oraz do I i IV klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022 są przyjęte.
MATERIAŁY I PRZYBORY DLA PRZEDSZKOLAKÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022
6 latki - grupa ,,0"
Pakiet ,, Nowe przygody Olka i Ady” Poziom BB+
Podręczniki do jęz. angielskiego zostaną podane we wrześniu.
Religia klasa ,,0" - Stanisław Łabendowicz
5 latki
Pakiet ,, Nowe przygody Olka i Ady”Poziom BB+
Podręczniki do jęz. angielskiego zostaną podane we wrześniu.
Książka od religii z cyferka ,,5" - Jesteśmy dziećmi Bożymi - Stanisław Łabendowicz
4 latki
Pakiet ,, Nowe przygody Olka i Ady” Poziom A+
Podręczniki do jęz. angielskiego zostaną podane we wrześniu.
Książka od religii z cyferka ,,5" - Jesteśmy dziećmi Bożymi - Stanisław Łabendowicz
3 latki
Zakup książek pozostaje do decyzji rodziców. Można kupić dowolną książkę dostosowaną do wieku dziecka lub kupić pakiet podręczników taki jak dla dzieci czteroletnich.
1. Blok techniczny mały 1 szt.
2. Blok techniczny mały, kolorowy 2 szt
3. Blok techniczny duży, kolorowy 2 szt
4. Blok techniczny duży, biały 1 szt
5. Papier kolorowy duży 1 szt (zwykły, niesamoprzylepny)
6. Klej w sztyfcie 4 szt
7. Kredki ołówkowe (typu Bambino)
8. Kredki świecowe
9. Mazaki
10. Ołówek + temperówka+gumka
11. Nożyczki małe
12. Plastelina (najlepiej duże opakowanie 12 kolorów)
13. Farby plakatowe + duży pędzel
14. Farby akwarelowe + mały pędzel
15. Pastele olejne
16. Skoroszyt + 30 koszulek (proszę włożyć do skoroszytu)
17. Teczka papierowa
18. Koszyczek na przybory dzieci ( średniej wielkości ok 10cm x 6 cm)
19. Podkładka śniadaniowa
20. Ryza papieru ksero
21. Opakowanie ręczników papierowych + mydło w płynie (do sali na potrzeby dzieci) + mała paczka chusteczek nawilżanych
22. Dowolna malowanka 2 szt.
Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów oraz książek dziecka. Prosimy aby dzieci miały też zapasowe ubranko w swoich szafeczkach.
Ósmoklasisto! Absolwencie!
Wydawanie zaświadczeń i wyniki egzaminu.
W dniu 9.07.2021 r. (piątek) o godzinie 9.00 w szkole na świetlicy będą wydawane zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty.
Nasi uczniowie laureatami konkursu plastycznego „Drzewo to życie”
25 czerwca 2021r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oganizowanego przez Burmistrza Opoczna pod hasłem "Drzewo to życie".
Konkurs polegał na wykonaniu farbami, pastelami lub kredkami na kartonie w formacie A3 pracy o tematyce ekologicznej, ukazujące prawidłowe postawy wobec środowiska przyrodniczego, uwzględniające rolę drzew i piękno otaczającej przyrody. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży i był na wysokim poziomie artystycznym. Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością tematu. Na konkurs wpłynęły 82 prace.
Jury nagrodziło 20 najciekawszych i szczególnie wyróżniających się prac w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy „0” - III, II kategoria – klasy IV - VIII.
W I kategorii laureatami konkursu z naszej szkoły są:
Alicja Cieślik, kl. I - I miejsce
Weronika Nita, kl. III - III miejsce
Komisja przyznała również wyróżnienia, które otrzymali również uczniowie z naszej szkoły:
Piotr Kucharski, kl. I
Krzysztof Ogłoziński, kl. „0”
Maciej Kowalczyk, kl. „0”
Weronika Pecyna, kl. III
Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!
BEZPIECZNE WAKACJE – WAŻNE PORADY
Wakacje to dla młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń.
Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przypominamy kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły – to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.
Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. Zostaw wszystkie możliwe numery telefonów – swoje i przyjaciół. Umów się na określone hasło, które wypowiedziane przez Ciebie będzie oznaczało, że czujesz się zagrożony i potrzebujesz natychmiastowej pomocy. To nie przesada – to podstawowe zasady bezpieczeństwa!
Nie afiszuj się zbytnio posiadanymi dobrami – nigdy nie wiesz, kto może Cię obserwować. Podczas płacenia staraj się nie pokazywać zawartości portfela. Dobrym wyjściem jest np. noszenie przy sobie drobnych sum. Natomiast sposobem na natrętnych „wyłudzaczy” jest posiadanie w kieszeni drobnych „na odczepne”. Korzystaj z takiego rozwiązania, gdy sytuacja staje się napięta. Dobrze jest się wtedy oddalić obserwując, czy napastnik nie podąża za Tobą.
Podróżując pociągiem zawsze zajmuj miejsca z dala od podejrzanych osób i – jeśli to możliwe – blisko konduktora, bądź służby ochrony kolei. Nie siadaj samotnie w przedziałach i trzymaj się blisko ludzi. Często to wystarczy, aby odstraszyć potencjalnego napastnika. Staraj się nie podróżować nocą. Pamiętaj – napastnik lub złodziej zawsze korzysta z okazji. Nigdy też nie podróżuj autostopem.
Kiedy ktoś Cię zaczepia, nie wdawaj się w rozmowy – czasami lepiej udać, że się nie słyszy i iść dalej. Kiedy zaczepki się nasilą, odpowiadaj pewnie, krótko, bez wdawania się w dyskusję. Nie obrażaj napastnika. Kiedy ktoś Cię celowo potrąci, nie odwracaj się i idź dalej. Można również przeprosić – dla własnego dobra.
Przebywając na plaży, pływalni czy w wakacyjnym tłumie, uważaj na swoją torbę, portfel, telefon. Nie noś portfela i dokumentów razem i nigdy nie wkładaj ich do tylnej kieszeni. Dokładnie zapinaj plecaki i torby. Torebkę trzymaj, obejmując ją całą od spodu, pamiętając przy tym, aby zawsze była zamknięta. Wartościowe rzeczy noś tylko w zamykanych kieszeniach. Nigdy nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki – kradzieże torebek, portfeli, telefonów komórkowych zdarzają się niezwykle często. Złodziej prowadzi wnikliwą obserwację wybierając swoje ofiary.
Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz większym problemem. Nigdy nie przyjmuj napojów od nieznanych lub mało znanych Ci osób.
Wakacje to okres wzmożonej działalności dealerów narkotykowych. Pamiętaj, że mitem jest, iż „dopalacze” pomagają w dobrej zabawie. Narkotyki zrobią Ci z mózgu kogel–mogel. Naucz się być asertywnym! Naucz się odmawiać. PAMIĘTAJ – NIE ISTNIEJE BEZPIECZNE BRANIE NARKOTYKÓW!
Zobacz i zapamiętaj:
Bezpieczeństwo w czasie wolnym
Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
25 czerwca 2021r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.O godzinie 8.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która została odprawiona w miejscowym kościele. Następnie młodzież udała się do szkoły, by kontynuować uroczystości. Ostatni dzwonek wezwał brać szkolną do klas na spotkanie z wychowawcami.
Dla uczniów klasy ósmej był to szczególny dzień, gdyż budynek szkoły opuścili jako absolwenci.Ich zakończenie roku szkolnego odbyło się o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej, gdzie ósmoklasiści zatańczyli poloneza i zaprezentowali krótki pokaz artystyczny. Następnie pani dyrektor podziękowała młodzieży i nauczycielom za trud całorocznej pracy. Ósmoklasiści odebrali z rąk dyrekcji i wychowawcy świadectwa i nagrody książkowe.Także przedstawiciele uczniów z klas siódmych wręczyli absolwentom małe upominki na pożegnanie.
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć na miarę swoich możliwości i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękując uczniom i rodzicom za miniony rok szkolny, życzymy spokojnych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych, przepełnionych chwilami beztroskiego odpoczynku. Absolwentom życzymy dostania się do szkół ponadpodstawowych pierwszego wyboru i powodzenia.
22
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
