Aktualności

        • Wycieczka do Sandomierza
          • Wycieczka do Sandomierza

          • 27  maja 2026 r. uczniowie klas: 4, 5 , częściowo 7 i 8 pod opieką wychowawców: Doroty Stępień i Czarka Kądzieli wybrali się na wycieczkę do jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast- Sandomierza.

              „Mały Rzym”- bo tak nazywany bywa Sandomierz ze względu na swoje położenie na siedmiu wzgórzach, okazał się niesamowitym, pełnym uroku miejscem, będącym natchnieniem poetów i celem podróży rzeszy turystów. Naszej grupie tajemnice miasta zdradzała pani Kasia - przewodniczka tamtejszego Koła PTTK.

                        Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wzgórza zamkowego, następnie przeszliśmy na Rynek i przenieśliśmy się do podziemi. Spacerując mrocznymi korytarzami tworzącymi blisko półkilometrową Podziemną Trasę Turystyczną, wysłuchaliśmy tragicznej historii Haliny Krępianki - bohaterki, która zginęła, ratując Sandomierz przed najazdem Tatarów. 

            Kolejnym punktem programu był świat figur woskowych serialu "Ojciec Mateusz". Następnie udaliśmy się do Bramy Opatowskiej. Z tarasu widokowego  podziwialiśmy piękną panoramę miasta.

            Później przeszliśmy  do Zbrojowni, w której średniowieczny szlachcic opowiedział nam pasjonującą historię miasta. Przymierzając dawne stroje i elementy uzbrojenia, odbyliśmy prawdziwą wycieczkę w przeszłość.Była to niesamowita, żywa lekcja historii.  Zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach, po krótkim postoju w McDonald’s , wróciliśmy do Libiszows.

                        Z wycieczki, oprócz pamiątek i zdjęć, przywieźliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

        • 𝐕𝐈 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐎𝐩𝐨𝐜𝐳𝐲ń𝐬𝐤𝐢𝐞 – 𝐍𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐌𝐚ł𝐚 𝐎𝐣𝐜𝐳𝐲𝐳𝐧𝐚”
          • 𝐕𝐈 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐎𝐩𝐨𝐜𝐳𝐲ń𝐬𝐤𝐢𝐞 – 𝐍𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐌𝐚ł𝐚 𝐎𝐣𝐜𝐳𝐲𝐳𝐧𝐚”

          • odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie 19 maja 2026. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Fundację Dar Dla Potrzebujących. Konkurs po raz kolejny zgromadził młodzież zainteresowaną historią, kulturą i tradycją regionu opoczyńskiego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 60 uczestników z całego powiatu opoczyńskiego.
            Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice, które uzyskały kwalifikację w pierwszym etapie tego konkursu: Julia Bąkiewicz, Nadia Chmal, Magdalena Jabłońska i Faustyna Kupis. 
            Najlepiej test rozwiązała Faustyna Kupis, uzyskując czwarte miejsce w powiecie. GRATULUJEMY!!!

          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 11, 12, 13 maja uczniowie klasy VIII będą pisać egzamin ósmoklasisty. Jest to obowiązkowy egzamin zewnętrzny z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego (angielskiego), który kończy szkołę podstawową. Powodzenia.

        • Dzień Strażaka w przedszkolu
          • Dzień Strażaka w przedszkolu

          • 4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie zostali przywitani przez strażaków p. Jana Barana oraz p. Adama Kowalczyka. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o pracy strażaka, zachowaniu podczas pożaru oraz mogły zobaczyć sprzęt strażacki. Dzieci w ramach podziękowania otrzymały słodki poczęstunek a strażakom wręczyły dyplom z podziękowaniem i życzenia z okazji ich święta.

             

             

        • V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce koszykowej 3x3 chłopców.
          • V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce koszykowej 3x3 chłopców.

          • Dnia 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sławnie odbyły się Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce koszykowej 3x3 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Powiat Opoczyński, PSZS oraz Szkoła Podstawowa w Sławnie.
            Drużyna naszej szkoły (podopieczni Pana Cezarego Kądzieli) w składzie: Filip Jaciubek, Krzysztof Kowalczyk, Filip Stolarczyk, Szymon Jakubczyk zajęli V miejsce w powiecie opoczyńskim.
            Klasyfikacja końcowa:
            1. SP nr 1 w Opocznie
            2. SP w Drzewicy
            3. SP w Sławnie
            4. SP w Wójcinie
            5. SP w Libiszowie
            6. SP w Mniszkowie
            7. SP w Skroninie

        • Sprawozdanie z konkursu ekologicznego z okazji Dnia Ziemi
          • Sprawozdanie z konkursu ekologicznego z okazji Dnia Ziemi

          • Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny, którego celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat ochrony środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. Wydarzenie miało miejsce dnia 30 kwietnia i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 7 i 8.

            Konkurs składał się z kilku etapów. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę w teście dotyczącym ekologii, ochrony przyrody oraz zasad segregacji odpadów, rozwiązywali krzyżówki, diagramy, quizy oraz odpowiadali na pytania dotyczące zmian klimatycznych, odnawialnych źródeł energii oraz sposobów ograniczania zanieczyszczeń. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością.

            Na zakończenie konkursu wyłoniono zwycięzców. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni za udział i zaangażowanie. Konkurs był nie tylko formą rywalizacji, ale także okazją do nauki i refleksji nad stanem środowiska naturalnego. Konkurs przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczniów oraz zwiększenia ich świadomości ekologicznej.

        • 235 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
          • 235 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • Uroczystości 3 Maja w Opocznie to tradycyjne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji, obejmujące mszę św. w intencji Ojczyzny w kolegiacie św. Bartłomieja, przemarsz z udziałem władz i pocztów sztandarowych pod pomnik Tadeusza Kościuszki, okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów.

            W uroczystościach  uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, radni, służby mundurowe, harcerze oraz uczniowie opoczyńskich szkół, w tym również naszej.

             

        • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
          • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

          • W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucja 3 maja. Uczniowie przygotowali piękną inscenizację, która przybliżyła wszystkim znaczenie tego ważnego wydarzenia w historii Polski. Podczas występu nie zabrakło również wzruszających pieśni patriotycznych, które podkreśliły podniosły charakter uroczystości i wprowadziły zgromadzonych w wyjątkowy nastrój. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie tej wyjątkowej akademii.

          • Sukces naszego ucznia

          • Gratulacje dla naszego ucznia Jakuba Kędziory, który zdobył I miejsce w konkursie z języka angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Powiatowych Targach Pracy i Edukacji w Opocznie.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie, 26-300 Opoczno
        • a.a.kowalczyk@wp.pl , libiszow45678@wp.pl
        • 044 7551830
        • Szkoła Podstawowa w Libiszowie, 26-300 Opoczno Libiszów 64
          Dyrektor szkoły: mgr Helena Kuśmierczyk
          Poland
      • Logowanie