Aktualności
Życzenia
I miejsca drużyn w eliminacjach gminnych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 11 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyły się eliminacje gminne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:
Grupa I- uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat
Grupa II- uczniowie szkół podstawowych w wieku 13-15 lat
Uczestnicy rozwiązywali testy składające się z 25 zadań zamkniętych, łatwiejszy dla młodszej grupy i trudniejszy dla starszej.
Zadania dotyczyły:
- ogólnych przepisów ruchu drogowego,
- znajomości znaków drogowych,
- kolejności przejazdu na skrzyżowaniach,
- pierwszej pomocy
W grupie I naszą szkołę reprezentowała czwórka w składzie:
-
- Joanna Grzybek – kl. VI
- Kamila Walasik – kl. V
- Marcel Stempniak – kl. V
- Adam Wereszka – kl. V
Zdobyła ona łącznie 69 punktów, co dało jej I miejsce.
W grupie II naszą szkołę reprezentowała trójka w składzie:
-
- Julia Baran – kl. VIII B
- Natalia Bolarczyk – kl. VIII A
- Marta Walasik – kl. VIII B
Zdobyła ona łącznie 49 punktów, co dało jej I miejsce.
Obie drużyny będą reprezentowały gminę Opoczno na eliminacjach powiatowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun:
mgr Beata Kowalczyk
Eliminacje szkolne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Dnia 6 kwietnia 2022 roku odbyły się eliminacje szkolne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Przystąpiło do nich 36 uczniów. Mieli oni za zadanie rozwiązać test ułożony przez panią Beatę Kowalczyk składający się z 25 zamkniętych zadań.
W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono drużyny, które będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych:
Grupa I- uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat:
Kamila Walasik - kl. V
Joanna Grzybek - kl. VI
Adam Wereszka - kl.V
Marcel Stempniak - kl.VGrupa II - uczniowie szkół podstawowych w wieku 13 -15 lat::
Julia Baran - kl. VIII B
Natalia Bolarczyk - kl. VIII A
Marta Walasik - kl. VIII BGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nasze zajęcia z robotem
W ostatnim tygodniu uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Agnieszki Kowalczyk, na zajęciach edukacji informatycznej poznali pierwsze tajniki programowania. Programowali robota DOC tak, aby wędrował dowolnie lub według poleceń na kartach. Planowali również drogę robota na tablicy interaktywnej, przy okazji ćwicząc działania matematyczne. Zajęcia z robotami pomagają dzieciom rozwijać umiejętności logicznego myślenia, odkrywania nowych technologii i stawiania pierwszych kroków w świecie programowania.
3
Wizyta ósmoklasistów w Zespole Szkół Technicznych w Mroczkowie
Dnia 24.03.2022 roku uczniowie klas:VIIIa i VIIIb pod opieką pani Magdaleny Łukasik i pani Doroty Fury wybrali się do Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły oraz nowoczesnymi pracowniami i warsztatami. Na początku Pan Dyrektor zapoznał nas szczegółowo z zasadami funkcjonowania szkoły, a następnie zwiedziliśmy cały budynek szkoły. Uczniowie mogli także samodzielnie wykonać niektóre prace w warsztatach. Największym powodzeniem cieszyła się jazda samochodem pod okiem instruktora. Był to bardzo owocny wyjazd i na pewno pomoże uczniom w wyborze odpowiedniej szkoły do dalszego rozwoju.
3
Wyniki konkursów matematycznych
Na początku marca zostały ogłoszone konkursy matematyczne w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci z klas 0-IV miały za zadanie wykonać pracę plastyczną z figur geometrycznych pt. „Figurolandia – świat złożony z figur”. Zainteresowanie było ogromne, uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zdolnościami plastycznymi, dlatego jury postanowiło przyznać w każdej z klas po trzy miejsca nagrodowe.
Dzieci z klas V – VI zmagały się z konkursem „Symetria wokół nas” - tu zainteresowanie było najmniejsze. Tylko Alan Stępień otrzymał nagrodę.
Młodzież z klas VII-VIII wykonywała prezentację „Rekordy Guinessa w dziedzinie matematyce”.
Wyniki konkursu przestawiają się następująco:
„Figurolandia – świat złożony z figur”:
klasa „0” i przedszkole
I miejsce: Oliwia Gizińska
II miejsce: Michalina Ziółek
III miejsce: Natan Konecki
klasa 1
I miejsce: Aleksander Grabski
II miejsce: Franciszek Wiktorowicz
III miejsce: Krzysztof Ogłoziński
wyróżnienie: Kornelia Jaciubek
klasa 2
I miejsce: Alicja Cieślik
II miejsce: Agata Kowalczyk
III miejsce: Daria Podgórna
klasa 3
I miejsce: Amelia Ogłozińska
II miejsce: Julia Nita
III miejsce: Faustyna Kupis
wyróżnienie: Anastazja Ziółek
klasa 4
I miejsce: Jakub Kędziora
II miejsce: Krzysztof Kowalczyk
„Rekordy Guinessa w dziedzinie matematyki”:
I miejsce: Amelia Rzepka – klasa VIIIb
II miejsce: Bartłomiej Sobolewski – klasa VIIa
III miejsce Zuzanna Śliwka – klasa VIIa
wyróżnienie: Wiktor Nita – klasa VIIIb
Nagrody otrzymali również uczestnicy drużynowego turnieju matematycznego, który odbył się 15 marca bieżącego roku.
Tu wyniki prezentują się następująco:
I miejsce: Julia Kośka, Kinga Pecyna, Jan Rzońca i Szymon Piekarski
II miejsce: Hanna Żądło, Agata Rzepka, Zuzanna Śliwka i Klaudia Białas
III miejsce: Filip Rek, Bartłomiej Sobolewski, Bartosz Kiciński i Bartosz Brola.
Wyróżnieni: klasa 5 w składzie: Kamila Walasik, Łucja Cieślik, Julia Bernacka, Szymon Gonsiewski
klasa 6: Dominika Wołkiewicz, Joanna Grzybek, Mateusz Zieliński, Wojciech Stolarczyk
Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła Pani Dyrektor Helena Kuśmierczyk.
Gratulujemy!
Prace uczniów:
10_REKORDOW_GUINESSA_W_DZIEDZINIE_MATEMATYKI.pptx
10
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca to światowy dzień osób z Zespołem Downa. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary” (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa czyli symbol niedopasowanych chromosomów oraz symbol niedopasowania społecznego). W naszej szkole w ramach solidaryzacji i wsparcia dla osób z Zespołem Downa również obchodziliśmy dzień kolorowych skarpetek.
I miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież zapobiega pożarom”
W dniu 21` marca 2022 roku w remizie OSP w Dzielnej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież zapobiega pożarom”.
Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:
I grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy I -I V,
II grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy V - VIII,
III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych.Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII B: Julia Baran, Amelia Rzepka, Marta Walasik.
Po I etapie polegającym na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań Marta Walasik zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do drugiego etapu. Polegał on na udzielaniu ustnych odpowiedzi na wylosowane 4 pytania.
Marta Walasik zdobyła za nie największą liczbę punktów, zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.
W nagrodę otrzymała słuchawki.
Gratulujemy!
Opiekun: Beata Kowalczyk

Zielono mi... - Pierwszy Dzień Wiosny
Nasi uczniowie... i nie tylko uczcili pierwszy dzień wiosny ubierając się na zielono. Miłym akcentem były lizaki dla tych, którzy lubią humor i kolor zielony.
Przedszkola i klasy 1-3 pożegnały zimę symboliczną Marzanną, którą wykonały dzieci z klasy 3 razem ze swoją wychowawczynią Panią Bożeną Kata. Pożegnanie zimy a przywitanie wiosny odbyło się na placu szkolym gdzie dzieci opowiadały o zwiastunach wiosny a następnie wspólnie śpiewały o niej piosenki.
W ramach uczczenia tego dnia uczniowie klas 7 wcielili się w rolę nauczyciela i poprowadzili lekcje matematyki i informatyki. Jak sami przyznali, nie było łatwo, choć koledzy bardzo docenili ich pracę.
6
Matematyka to jakiś kosmos!
12 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki, a 14 marca święto Liczby Pi. Z tej okazji 15 marca uczniowie klas 5-7 próbowali swoich sił w szkolnym turnieju matematycznym pt. „Matematyka to jakiś kosmos!” rozwiązując zadania i zagadki matematyczne dotyczące kosmosu, przy okazji poznając różne ciekawostki związane z tematyką kosmiczną. W następnych konkurencjach, odszyfrowywali hasło zaszyfrowane szyfrem Cezara, rozwiązywali krzyżówkę matematyczną, odgadywali skojarzenia związane z matematyką, ale nawjięcej problemu sprawiło grupom zadanie na uważności. Wszyscy dobrze się bawili i zdrowo rywalizowali ze sobą. Zadania zostały opracowane pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), a także przez p. Agnieszkę Kowalczyk.
Natomiast uczniowie klas 4, 8a i 8b również brali udział w Turnieju w swoich klasach na zajęciach lekcyjnych. Także na zajęciach świetlicowych uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach np. „Jeden z dziesięciu”, grali w „Ja mam, kto ma” ćwicząc tabliczkę mnożenia i działania na liczbach.
Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki stworzony został po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.
Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki... Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Certyfikat dla Szkoły – .DM2022_certyfikat_dla_szkol.pptx
5
Eliminacje szkolne OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
W dniu 14 marca 2022 roku odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
Przystąpiło do nich 20 uczniów. Mieli oni za zadanie rozwiązać test ułożony przez panią Beatę Kowalczyk składający się z 20 zamkniętych zadań oraz odpowiedzieć na pięć otwartych pytań.
W wyniku eliminacji wyłoniono najlepszych:
I miejsce – Walasik Marta kl. VIII B
II miejsce – Baran Julia kl. VIII B
Rzepka Amelia kl. VIII B
III miejsce – Walasik Kamila kl. V
Gratulujemy!
Konsultacje
Dnia 16 marca 2022r. w godzinach 15.30- 17.00 odbędą się konsultacje zdalnie. Zapraszamy rodziców do kontaktu z wychowawcą w tym czasie.
"Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną..."
Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, ciepłe słoneczne dni i... zieleń! Pomóżmy wiośnie i załóżmy w poniedziałek 21 marca zielone ubrania, peruki, wianki, kapelusze, a nawet buty i sznurówki. Im więcej zielonego, tym weselej!
21 marca dołącz również do Zespołu Kolorowych Skarpetek i okaż solidarność z osobami z zespołem Downa
21 marca kolorowe skarpetki na stopach oznaczają „kocham cię takim, jakim jesteś!”
Wiesz, dlaczego Światowy Dzień Zespołu Downa wypada właśnie 21 marca? Zbieżność z pierwszym dniem wiosny jest przypadkowa, choć powody do świętowania rewelacyjnie się uzupełniają. W rzeczywistości liczba 21 oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci, nadprogramowy chromosom w DNA osób chorych na zespół Downa.
"Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"
Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Różannie. Dziękujemy za suchą i mokrą karmę i zabawki dla piesków.
Dzień Kobiet w naszej szkole
Wszechobecne serdeczne życzenia płynące od uczniów dla uczennic i nauczycielek naszej szkoły od samego rana wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta pojawiły się też kwiaty i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. Uczniowie potrafili zaskoczyć świetnymi pomysłami. Wszystko odbyło się w miłej, radosnej atmosferze, a uśmiech gościł na każdej twarzy Pani i Dziewczyny.
Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zaproponował, by ich koleżanki przyszły do szkoły w spódniczkach lub sukienkach, a te które wzięły udział w zabawie nie były odpytywane.
Jako ciekawostka należy wspomnieć, że po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Rok później natomiast, w 1910, Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet.
Wszystkim Paniom, w tym szczególnym Dniu, jeszcze raz życzymy pogody ducha, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości i zrozumienia.
4
Góra Grosza - bijemy rekordy.
W tym roku uczniowie naszej szkoły zebrali 489,66 zł. Najwięcej groszy zebrała klasa III - 133,91. Drugie miejsce zajęła klas II - 63,73zł, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się klasa VI - 44,4 zł.
Dzień Matematyki
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach organizowanych z okazji Dnia Matematyki 2022 w naszej szkole.
Jestem kobietą!
8 marca to dzień bardzo wyjątkowy. Zachęcamy wszystkie kobietki - te małe i te większe, aby w tym dniu założyły sukienkę, spódniczkę, a nawet kapelusz. Dziewczyna pięknie ubrana nie będzie pytana.
Dziękujemy!
Dziękujemy za Serce - Uczniom, Pracownikom naszej szkoły. Dzisiaj wszystkie dary w postaci suchego prowiantu, środków czystości, ręczników, mopów i suszarek do włosów zostały zawiezione do Zakościela dla dzieci z domów dziecka z Kijowa i Lwowa. Pamiętajmy, dobro wraca.
Solidarni z Ukrainą!
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
