Aktualności

        • Informacja
          • Informacja

          • Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. od 20 grudnia do 9 stycznia naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie klas I – VIII.

            Zajęcia będą odbywały się według obowiązującego planu lekcji, z wykorzystaniem platformy MS Teams, informacje dla każdej klasy będą również w zakładce ZADANIA.

            Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. 

            Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach –przez 3 dni robocze (3-5  stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.

            Oddział przedszkolny pracuje bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

            W przypadku problemów z zalogowaniem się do Office 365 prosimy kontaktować się przez e-dziennik z administratorem - p. Agnieszką Kowalczyk.

            Przypominamy: przewodnik po Teams dla ucznia i rodzica (film) https://www.youtube.com/watch?v=aWUOjCgbsTg

        • Dzień Patrona
          • Dzień Patrona

          • W naszej szkole po raz szósty odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, złożeniem kwiatów pod pamiątkową tablicą „Doliniaków”. Następnie pani dyrektor Helena Kuśmierczyk powitała wszystkich zebranych. Głos zabrali również zaproszeni goście: pan Tomasz Łuczkowski - zastępca burmistrza Opoczna, pan Adam Grabowski – dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, major Jerzy Duda – prezes Koła Kombatantów w Opocznie. Gościliśmy także pana Jerzego Misiurskiego - dyrektora Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie. W kolejnej części uczniowie klas ósmych przybliżyli kolędy partyzanckie, zapiski podporucznika Groma – Józefa Bylewskiego oraz wspomnienia kombatantów z oddziału partyzanckiego Adolfa Pilcha "Doliny", biorących udział w "Wigilii partyzanckiej"– Mariana Podgórecznego, pseudonim „Żbik” i Ryszarda Bielańskiego, pseudonim „Rom”. Chociaż odeszli już oni na wieczną wartę: Ryszard Bielański 10 listopada 2016r, Marian Podgóreczny - 3 marca 2018, to pozostaną oni w naszej pamięci, a obowiązkiem Szkoły im. Oddziału Partyzanckiego AK „Doliniacy” w Libiszowie będzie tę pamięć kultywować. W drugiej części akademii uczniowie klasy IV i III przypomnieli historię Bożego Narodzenia w formie jasełek. Uroczystość zakończyła się czytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa, modlitwą przed łamaniem się opłatkiem, której przewodniczył ksiądz Łukasz Pyszczek, a następnie życzeniami świątecznymi dla wszystkich przybyłych.

        • Mikołajki
          • Mikołajki

          • “W noc grudniową, gdy gwiazdka świeci

            Mikołaj darzy prezentami dzieci…

            Mikołaj się męczy, trudzi jak może,

            by z listy prezenty

            znalazły się w worze…

            Każdy coś chce, czeka cierpliwy,

            a Mikołaj jest bardzo szczęśliwy…”

            Mikołaj zawitał także do naszej szkoły,  nie zapomniał ani o żadnym uczniu, ani o żadnym pracowniku szkoły.

            Święty Mikołaju, dziękujemy Ci za Twoje wielkie serce i Twoją hojność. Dziękujemy również Radzie Rodziców naszej szkoły za zorganizowanie prezentów mikołajkowych.

          • Profilaktyka

          • Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę. Jest to program opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, który umożliwia wykonanie autodiagnozy środowiska szkolnego oraz realizację działań profilaktycznych opartych na wynikach tej diagnozy.

            Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę (w skrócie NWKP) została opracowana przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (w skrócie IPZIN) w ramach programu MEiN „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Projekt realizowany przez IPZIN nosi tytuł: Popularyzacja wyników innowacyjnych badań naukowych opartych na modelu profilaktyki zintegrowanej i ich zastosowań praktycznych wśród nauczycieli, wychowawców oraz psychologów i pedagogów jako metoda skutecznego przeciwdziałania pogorszeniu kondycji psychicznej nastolatków na skutek epidemii COVID-19.

            Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę realizuje cele i zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego. Jej zadaniem jest wzmocnienie naturalnych zasobów odporności i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi (zasobów osobistych, rodzinnych i środowiskowych).

            Więcej informacji na stronie programu NAWIGACJA W KAŻDĄ POGODĘ

             

          • Kolejny sukces

          • Uczennica klasy 3 Nadia Chmal zajęła 1 miejsce w Konkursie Plastycznym pod hasłem ,, Cztery pory roku " w kategorii klas 1-3. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury im.Tadeusza Sygietyńskiego w Opocznie.

          • Sukces naszej uczennicy

          • Alicja Cieślik została laureatką OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Opoczyńska Kartka Bożonarodzeniowa 2021”. Gratulujemy.

          • Konkurs "Szkolne przygody Swojaków"

          • Oddziały przedszkole wzięły udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sklep Biedronka pt. ,,Szkolne przygody Swojaków". Konkurs dedykowany jest 6 gatunkom zwierząt zagrożonych wyginięciem. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne o tych zwierzętach i brały udział w zajęciach na ich temat. Uwieńczeniem było nagranie piosenki ,,Magiczna przygoda Swojaków" i wysłanie jej na konkurs. Życzymy naszym przedszkolakom sukcesu w konkursie.

        • Święto Niepodległości w naszej szkole
          • Święto Niepodległości w naszej szkole

          • 10 listopada 2021 roku odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w ramach akcji ogłoszonej przez MEiN "Szkoła do hymnu". Następnie uczennice z klas: VIIIa i VIIIb przypomniały okoliczności, w jakich odzyskaliśmy wolność. Występ uświetniły piękne recytacje wierszy o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło także  znanych i chętnie śpiewanych pieśni legionowych i partyzanckich. Uczennice do występu zostały przygotowane przez panie: Dorotę Furę i Magdalenę Łukasik.

          • Informacja

          • Dzień 11.11.2021 (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć - Święto Odzyskania Niepodległości. Natomiast zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w naszej szkole jest dzień 12.11.2021r.(piątek).

        • Lekcje z Temidą
          • Lekcje z Temidą

          • 4 listopada uczniowie klas ósmych, wzięli udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałania przyczynom przestępczości pt. „Lekcje z Temidą.”. Program realizuje zadania z zakresu edukacji prawnej mające na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej, a także przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród dzieci i młodzieży.

            Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

            Uczniowie  dowiedzieli się:

            - dlaczego ludzie stworzyli prawo?

            - jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?

            - gdzie szukać  pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?

            - jakie prawa ma konsument?

             - o odpowiedzialności  za  treści  publikowane w Internecie ,

            Powyższe treści przedstawiła uczniom absolwentka prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

             

             

          • Informacja Głównego Urzędu Statystycznego

          • Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 zostanie przeprowadzone od 12 do 24 listopada 2021 r. Ankieterzy będą dzwonić wyłącznie z numeru 22 828 88 88 do respondentów, którzy w spisie zasadniczym bezpośrednio udzielali wywiadu (tzw. pierwsi respondenci). Wywiady będą realizowane tylko telefonicznie.Metody dostępne w spisie zasadniczym: wywiady w terenie, samospis przez Internet, spis na infolinii nie będą dostępne w badaniu kontrolnym. Badanie kontrolne zostanie przeprowadzone metodą reprezentacyjną, tzn. na wylosowanej próbie mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankieterzy, podczas wywiadu nie będą pytać o stan majątkowy respondentów, posiadane kosztowności i papiery wartościowe, dokumenty bankowe, numer konta, sprawy skarbowe, planowane inwestycje finansowe itp. Od 12 do 24 listopada br. pod numerem 22 279 99 99 zostanie uruchomiona infolinia (połączenie płatne zgodne z taryfą operatora), działająca w godz. 10:00-14:00, również w soboty. Respondenci będą mogli sprawdzić tożsamość ankietera na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 (połączenie płatne zgodne z taryfą operatora).Więcej: https://spis.gov.pl/badanie-kontrolne/

          • Święto dyni w przedszkolu.

          • Koniec jesiennych zbiorów to doskonały czas na święto dyni. W naszym przedszkolu dzieci z oddziału 4-5 latków obchodziły ten dzień 2 listopada. Od rana wszystkie dzieci ubrane były w kolory pomarańczowe. Poznaliśmy zdrowotne właściwości dyni. Oglądaliśmy i wąchaliśmy ją przekrojoną. Na koniec zrobiliśmy pracę plastyczno - techniczną - dynię z rolki papieru i wszystkie dzieci zrobiły sobie zdjęcie w ,,dyniowej fotoramce".

        • III miejsce naszej reprezentacji w Mistrzostwach  Powiatu w Pływaniu Drużynowym.
          • III miejsce naszej reprezentacji w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu Drużynowym.

          • W dniu 28 października 2021 roku na Krytej Pływalni „Opoczyńska Fala” w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców W zawodach udział wzięły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Libiszowie. Podopieczne Pana Cezarego Kądzieli w składzie: Łucja Cieślik, Julia Bernacka, Kamila Walasik, Marta Walasik, Agata Rzepka, Łucja Witoń zajęły III miejsce.


            Klasyfikacja medalowa:
            I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

            II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie

            III miejsce Szkoła Podstawowa w Libiszowie

          • Code Week w naszej szkole

          • Tydzień Kodowania  to europejska inicjatywa, której celem jest zachęcanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do nauki programowania. W 2013 r. święto to zainicjowali Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy ówczesnej Komisarz UE, Neelie Kroes. Kraje europejskie na specjalnej mapie wydarzeń codeweekowych wprowadzają organizowane przez siebie akcje. W ten sposób powstaje lista państw, które w największym stopniu zaangażowały się w promocję nauki programowania.

            Ideą tego nietypowego święta jest propagowanie umiejętności związanych z programowaniem. Ważne jest jednak nie tylko zdobywanie wiedzy związanej z obsługą różnych programów i aplikacji oraz języków programistycznych, ale również rozwijanie logicznego myślenia czy nauka pracy w grupie. Wszystkie te umiejętności są odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata, w którym ważne jest sprawne korzystanie z wytworów nowoczesnych technologii, współpraca i zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego.

            W okresie od 9–24 października 2021 roku w naszej szkole w ramach zajęć z informatyki oraz świetlicowych podejmowaliśmy różne aktywności. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników. Inspirowaliśmy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, rozwijaliśmy nowe pomysły.

            Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Rozwija umiejętność logicznego myślenia, uczy i bawi.

            Zaczęliśmy w świetlicy zakodowanymi obrazkami, kodowaliśmy w PixBlocks, na platformie code.org, blockygames, odkodowywaliśmy dyktanda graficzne, a także tworzyliśmy własną stronę internetową w ramach warsztatów z Khan Academy. 

            W czasie tego czasu kodowania uczniowie brali również udział w konkursie - co dzień pojawiało się jedno zadanie do odkodowania. Wszystkie zadania poprawnie rozwiązali: Amelia Rzepka, Marta Walasik, Lena Gawęda, Julia Macińska, Julia Kośka, Kamila Walasik, Anna Kośka, Krzysztof Kowalczyk, Jakub Kędziora, Weronika Pecyna. Uczyliśmy i bawiliśmy się świetnie.

            Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy.

          • Wycieczka do Biblioteki Miejskiej i Muzeum Regionalnego w Opocznie

          • Uczniowie klasy 4 i 6 w piątek 22 października odwiedzili Bibliotekę Miejską i Muzeum Regionalne w Opocznie. Na początku, dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej na temat emocji, następnie zwiedziły budynek biblioteki. Potem uczniowie wraz z opiekunami: p. Dorotą Stępień i p. Beatą Kowalczyk przeszli przez park do muzeum. Tam zwiedzili ekspozycje stałe i czasowe związane z procesem powstawania chleba. Wszystkich bardzo zainteresował film pt. " Od ziarenka do bochenka". Uczniowie byli zachwyceni możliwością dotykania eksponatów i robienia zdjęć.

        • Konsultacje z rodzicami
          • Konsultacje z rodzicami

          • Informujemy, iż Konsultacje z Rodzicami uczniów:

            - klas I- III odbędą się 26 października 2021r. w godzinach 15.30 - 17.00

            - klas IV - VIII odbędą się 27 października 2021r. w godzinach 15.30 - 17.00.

            Konsultacje odbędą się stacjonarnie w wyznaczonych klasach w pełnym reżimie sanitarnym (maseczki, dezynfekcja, indywidualne wchodzenie rodziców do klas na rozmowę z nauczycielem).

            Przydział sal na konsultacje:

            kl. I - świetlica

            kl. II - pierwsze piętro - środkowa sala

            kl. III - pierwsze piętro sala polonistyczna

            kl. IV - świetlica

            kl. V - pierwsze piętro sala polonistyczna

            kl. VI - pierwsze piętro - środkowa sala

            kl. VIIa - biblioteka

            kl. VII b - sala przyrodnicza

            kl. VIIIa - sala matematyczna

            kl. VIIIb - sala historyczna

            Zapraszamy.

          • Bieg Papieski

          • 20 października w naszej szkole odbył się kolejny już Bieg Papieski organizowany przez p. Cezarego Kądzielę. A oto wyniki:

            Grupa 4-5 latki

            dziewczynki                                                                                  chłopcy

            1. Marcelina Urbańczyk                                                               1. Julian Grabski

            2. Zuzanna Pecyna                                                                      2. Aleksander Krzysztofik

            3. Agnieszka Zięba                                                                      3. Filip Chmal

             

            Grupa "0"

            dziewczynki                                                                                     chłopcy

            1.Alicja Lewandowska                                                                  1. Dominik Zięba

            2. Michalina Ziółek

            3. Marlena Ziółek

             

            Klasa I

            dziewczynki                                                                                     chłopcy

            1. Kornelia Jaciubek                                                                      1. Krzysztof Ogłoziński

                                                                                                                   2. Aleksander Grabski

                                                                                                                   3. Franciszek Wiktorowicz

            Klasa II

            dziewczynki                                                                                     chłopcy

            1. Alicja Cieślik                                                                     1. Igor Wawrzyńczak
            2. Izabela Kata
            3. Wiktoria Bolarczyk

            Klasa III

            dziewczynki                                                                                     chłopcy

            1.Amelia Kaczmarczyk                                                                  1. Tomasz Stepniak

            2. Amelia Wędzikowska                                                                 2. Błażej Lasota

            3. Anastazja Ziółek                                                                        3. Wojciech Brzeziński

             

            Klasa IV

            dziewczynki                                                                                     chłopcy

            1. Weronika Pecyna                                                           1. Filip Jaciubek
            2. Maria Panfil                                                                     2. Krzysztof Kowalczyk
            3. Weronika Nita

            Klasa V i VI

            dziewczynki                                                                                     chłopcy

            1. Anna Kośka                                                                     1.  Adam Wereszka
            2. Natalia Kędziora                                                               2. Dawid Baran
            3. Katarzyna Kędziora                                                          3. Wojciech Stolarczyk

            Klasa VIIa i VII b

            dziewczynki                                                                                     chłopcy

            1. Kinga Pecyna                                                                   1. Bartosz Brola
            2. Weronika Czarkowska                                                     2. Olaf Pacan
            3. Martyna Stępień                                                               3.  Jan Rzońca

            Klasy VIIIa i VIIIb

            dziewczynki                                                                                     chłopcy

            1. Natalia Bolarczyk                                                            1. Kacper Franas
            2. Julia Baran                                                                      2. Kacper Stolarczyk
            3. Anna Stolarczyk                                                              3. Bartłomiej Sobota

                                                                                      

        • Ślubowanie Pierwszaków.
          • Ślubowanie Pierwszaków.

          • 13 października 2021roku odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszaków. Aktu pasowania pierwszaków na prawowitych uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie dokonała Dyrektor szkoły mgr Helena Kuśmierczyk. Całą uroczystość uświetniła piękna dekoracja i część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy pierwszej.

            Wychowawca klasy pierwszej mgr Stanisława Piekarska  przygotowała pierwszaków do Ślubowania. 

            Bardzo chętnie do współpracy włączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca - Amelia Rzepka, Agata Rzepka, Hanna Żądło, Jan Kowalczyk, Klaudia Białas. Rodzice natomiast wręczyli dzieciom słodkie upominki. Był też wspaniały tort i słodki poczęstunek. Taka uroczystość pozostaje na długo w pamięci.

        • Dzień Nauczyciela
          • Dzień Nauczyciela

          • Dzień 13 października rozpoczął się w naszej szkole akcentem poświęconym nauczycielom. W zabawnym skeczu, uczniowie klas ósmych przedstawili dzień z życia szkoły. W rolę sprzątaczek wcieliły się Gabrysia Bernacka i Wiktoria Kostrzewa. Uczniów zagrali: Bartek Sobota i Mikołaj Bernacki. Julia Baran i Amelka Rzepka uświetniły swoim śpiewem końcową scenę. Nad przygotowaniem skeczu czuwała p. Dorota Stępień. W części oficjalnej dyrektor szkoły – p. Helena Kuśmierczyk złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora, nagrody jubileuszowe, wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Otrzymały je panie: Beata Kowalczyk, Renata Szczepanik, Stanisława Piekarska, Aleksandra Słowikowska, Monika Dworak, Aneta Jakubczyk. Pani Bożena Kata została uhonorowana Nagrodą Burmistrza. Na zakończenie Samorząd Szkolny wręczył nauczycielom upominki. Jak co roku, nie zapomniano również o nauczycielach emerytach, którym przekazano ręcznie wykonane kartki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie, 26-300 Opoczno
      • a.a.kowalczyk@wp.pl , libiszow45678@wp.pl
      • 044 7551830
      • Szkoła Podstawowa w Libiszowie, 26-300 Opoczno Libiszów 64
        Dyrektor szkoły: mgr Helena Kuśmierczyk
        Poland
    • Logowanie