W dniach od 12-16.09.2020r w naszej szkole odbywa się Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Jest to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Ma na celu uświadomienie środowisku lokalnemu potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.
Linki do pobrania:
– materiały informacyjne GIS https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/profilaktyka-chorob-zakaznych-materialy-informacyjne-gis
– instrukcja mycia rąk https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak
– wykaz produktów biobójczych http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
– zalecenia w zakresie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych https://www.gov.pl/attachment/f08fa60b-ccd2-4666-b688-616c1f83687
