Konsultacje z rodzicami odbędą się w czwartek 14 marca 2019 r. w godz. 1530 -1700 .
Serdecznie zapraszamy!
Konsultacje z rodzicami odbędą się w czwartek 14 marca 2019 r. w godz. 1530 -1700 .
Serdecznie zapraszamy!
W dniu 1 marca 2019 r. w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Matematycznego „RUSZ GŁOWĄ” zorganizowanego przez Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Opocznie
i Zespół Nauczycieli Matematyki w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie oraz Powiat Opoczyński.
Do eliminacji powiatowych przystąpiła uczennica klasy VIII Monika Kołodziejczyk. Miała do rozwiązania 8 zadań – 4 zamknięte i 4 otwarte ciągu 60 minut.
Wyniki w kwietniu.
Dnia 1 marca 2019 r uczennice klasy VIII: Julia Bolarczyk, Karolina Rożej i Wiktoria Kata wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. "Poeci nieznani. Rocznik 1920", organizowanym przez Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Serdecznie gratulujemy Karolinie Rożej, która wierszem "TAJGA" Beaty Obertyńskiej zdobyła wyróżnienie.
Patrz album fotograficzny!
Dnia 28 lutego 2019 r.uczniowie klasy IVa, IVb oraz Va wybrali się pod opieką pań Aleksandry Słowikowskiej, Agnieszki Kowalczyk i Joanny Gołąb na Edukacyjną Wystawę Budowli z Klocków LEGO do Radomia oraz na prelekcję filmu „O psie, który wrócił” w tamtejszym Multikinie. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą.
Zaczęliśmy seansem o 9.30. Opowiadał on historię psa Belli, który po wielu perypetiach powraca do domu, aby odnaleźć swojego ukochanego pana. Film podobał się wszystkim, dostarczył niesamowitych przeżyć i wielu wzruszeń. Pozwalał zrozumieć istotę bezwarunkowego przywiązania czworonogów do swoich właścicieli i relacji jaka między nimi zachodzi.
Następnie przeszliśmy na wystawę budowli z klocków Lego. Dostarczyła ona niesamowitych wrażeń. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków budowli, pojazdów, statków, postaci, narządów człowieka wzbudziła wielkie zainteresowanie. Dzieci oglądały m.in. takie ekspozycje i eksponaty:
Były również makiety z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO. Duże wrażenie wywarła na nas wykonana z 500 tys. klocków LEGO rekonstrukcja największego na świecie statku "Titanic". Wystawa łączyła w sobie zabawę oraz edukację.
Po obejrzeniu ekspozycji dzieci wesoło i kreatywnie spędziły czas w Fan Parku- miejscu zabaw klockami Lego. Uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobrażnię i pomysłowość. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajdowały się stoliki do zabawy klockami, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków oraz ściana przeznaczona do pisania klockami, tzw. „Brick Wall” oraz „Brick Mosaic Galery” - miejsce do „malowania” klockami. Dzieci, które samodzielnie zbudowały pojazdy mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych.
Ostatnim punktem wycieczki był Mc Donald's, w którym uczniowie mogli się posilić. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Wszyscy wrócili pełni uśmiechu i z nadzieją, że już niedługo znów gdzieś wyjedziemy.
Patrz album fotograficzny!
Dnia 26 lutego 2019 roku odbyły się eliminacje szkolne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Przystąpiło do nich 9 uczniów. Mieli oni za zadanie rozwiązać test ułożony przez panią Beatę Kowalczyk składający się z 20 zamkniętych zadań oraz odpowiedzieć na trzy otwarte pytania.
W wyniku eliminacji wyłoniono najlepszą trójkę:
I miejsce – Milena Kmita kl. VI
II miejsce –Krzysztof Kata kl. VII
III miejsce – Przemysław Jakubczyk kl. VIII
Uczniowie: Milena Kmita i Krzysztof Kata będą reprezentowali naszą szkołę na eliminacjach miejskich, które odbędą się w dniu 7 marca 2019 roku o godz. 9 00 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
Gratulujemy!
W dniu 5 lutego 2019 r. odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Matematycznego „RUSZ GŁOWĄ” zorganizowanego przez Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Opocznie i Zespół Nauczycieli Matematyki w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych
nr 1 w Opocznie oraz Powiat Opoczyński.
Do eliminacji szkolnych przystąpiły dwie uczennice klasy VIII: Julia i Monika Kołodziejczyk. Miały one do rozwiązania 5 zadań w ciągu 60 minut.
Monika zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.
Gratulujemy!
Dnia 18 lutego 2019 roku na hali sportowej przy SP w Libiszowie odbyły się rozgrywki piłki nożnej chłopców i piłki koszykowej dziewcząt. Duża frekwencja, bo aż 24 uczestników wymusiła podział na: pięć drużyn chłopców i dwie drużyny dziewcząt. System rozgrywek to gra każdy z każdym. Podczas zmagań sportowych panowała wesoła atmosfera, jednak było dużo walki sportowej, aczkolwiek zgodna z zasadami „fair play” .
Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami.
Patrz album fotograficzny!
Zawody odbyły się 12.02.2019r. (wtorek) w czasie ferii szkolnych. Wzięło w nich udział 16 osób (7 dziewcząt i 9 chłopców). Grano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund po 15 min na partię dla zawodnika.
Wyniki turnieju kat. dziewcząt:
Wyniki turnieju kat. chłopców:
Najlepsi uczestnicy turnieju w obydwu kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali drobne upominki z rąk dyrektor Szkoły – Heleny Kuśmierczyk. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy oraz słodycze.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Mieczysław Wojciechowski oraz Marta Nita.
Organizatorzy i sponsorzy turnieju to:
Patrz album fotograficzny!
Drugiego lutego.2019 w Szkole Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego AK ,,Doliniacy” w Libiszowie odbyła się zabawa karnawałowa połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka.
Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły- mgr Helena Kuśmierczyk i złożyła w imieniu Grona pedagogicznego, Rodziców i Wnuków najserdeczniejsze życzenia. Podkreśliła dużą rolę dziadków w edukacji i wychowaniu dzieci. W obecnych czasach są ,,cennym skarbem”, który należy szanować i doceniać nie tylko przy okazji tego rodzaju święta. Następnie głos zabrali prowadzący akademię uczniowie: Oliwia Nita, Kamila Woźniak, Kacper Jaciubek i Antoni Jędrasik, którzy w imieniu wszystkich wnucząt złożyli Kochanym Babciom i Dziadkom gorące podziękowania i życzenia.
Pierwszym punktem programu był występ grup przedszkolnych. Pod czujnym okiem wychowawczyń p. Ewy Książek i p. Marty Nity dzieci zaprezentowały program , podczas którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki- jako wyraz podziękowania Dziadkom.
Następnie uczeń klasy II-ej Miłosz Kaczmarczyk zagrał na perkusji utwór Andrzeja Rybińskiego pt: ,,Nie liczę godzin i lat” a uczennice klasy VII –Kamila Woźniak i Oliwia Nita zaśpiewały piosenkę pt: ,,Radość najpiękniejszych lat”
Klasy I-III i reprezentanci klas IV-VIII przedstawili spektakl słowno- muzyczny pt: ,,Grzybobranie”- przygotowany przez p. Bożenę Katę, p. Renatę Szczepanik i p. Stanisławę Piekarską.
Widowisko to przypomniało dziadkom ich dziecięce zabawy, w jakie się bawili podczas wyprawy do lasu na grzyby, gdy byli w tym wieku co ich wnukowie teraz. Dodatkowo uwagę i radość seniorów przyciągała scenografia przedstawiająca zielony las oraz regionalne stroje ludowe. Babcie i Dziadkowie nie kryli swoich wzruszeń. Dodatkiem do wszystkich życzeń był wspólny śpiew tradycyjnego ,, sto lat” . Następnie prowadzący zaprosili gości na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Seniorzy mieli okazję do spotkań i wspomnień o dawnych czasach. Nie zapomniano również o uczniach, dla których rodzice uszykowali słodki poczęstunek.
Końcowym punktem programu było zaproszenie na wspólną zabawę. Sala pękała w szwach. Całą oprawę muzyczną przygotował i prowadził zespół ,, Woźniak Bend’’, który od kilku lat bardzo chętnie bawi i uświetnia nasze szkolne choinki noworoczne. Zabawę karnawałową wszyscy spędzili w miłej i wesołej atmosferze.
Patrz album fotograficzny!
Prymusi w I półroczu roku szkolnego 2018/2019
|
|
Klasa I |
|
|
1. |
Filip Jaciubek |
|
|
2. |
Oliwia Chmal |
|
|
3. |
Krzysztof Kowalczyk |
|
|
|
Klasa II |
|
|
1. |
Bartłomiej Kata |
|
|
2. |
Alan Płuciennik |
|
|
3. |
Łucja Cieślik |
|
|
4. |
Aleksandra Pietrzak |
|
|
5. |
Miłosz Kaczmarczyk |
|
|
|
Klasa III |
|
|
1. |
Mateusz Zieliński |
|
|
2. |
Błażej Jaciubek |
|
|
3. |
Joanna Grzybek |
|
|
|
Klasa IV a |
|
|
1. |
Agata Rzepka |
5,36 |
|
2. |
Kamila Kmita |
5,27 |
|
3. |
Marcel Grzybek |
5,18 |
|
|
Bartłomiej Sobolewski |
5,18 |
|
|
Hanna Żądło |
5,18 |
|
4. |
Filip Rek |
5,09 |
|
5. |
Jan Kowalczyk |
5,00 |
|
6. |
Rafaela Kędziora |
4,82 |
|
|
Zuzanna Śliwka |
4,82 |
|
|
Klasa IV b |
|
|
1. |
Julia Kośka |
5,00 |
|
2. |
Bartosz Brola |
4,90 |
|
|
Olaf Pacan |
4,90 |
|
3. |
Eryk Pacan |
4,80 |
|
|
Klasa V a |
|
|
1. |
Natalia Bolarczyk |
4,92 |
|
|
Klasa V b |
|
|
1. |
Marta Walasik |
5,42 |
|
2. |
Amelia Rzepka |
5,08 |
|
3. |
Anna Stolarczyk |
5,00 |
|
4. |
Weronika Nita |
4,83 |
|
5. |
Julia Baran |
4,75 |
|
|
Michał Rożej |
4,75 |
|
|
Michael Zieliński |
4,75 |
|
|
Klasa VI |
|
|
1. |
Milena Kmita |
5,55 |
|
|
Aleksandra Sobolewska |
5,55 |
|
2. |
Oliwia Grzybek |
5,45 |
|
3. |
Kamila Stępień |
5,18 |
|
4. |
Martyna Rzońca |
5,00 |
|
5. |
Jakub Nita |
4,82 |
|
|
Klasa VII |
|
|
1. |
Krzysztof Kata |
5,28 |
|
2. |
Oliwia Nita |
4,85 |
|
|
Klasa VIII |
|
|
1. |
Julia Bolarczyk |
4,93 |
Średnie ocen poszczególnych klas to :
Klasa IV a – 4,63
Klasa IV b – 4,42
Klasa V a – 3,54
Klasa V b – 4,17
Klasa VI – 4,58
Klasa VII – 3,78
Klasa VIII – 3,90
Gratulujemy!
We wtorek 22 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się wizyta duszpasterska. Odwiedził nas ks proboszcz Wiesław Mazur. Społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, gdzie po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie śpiewaliśmy kolędy. Uczniowie otrzymali od ks proboszcza pamiątkowe obrazki oraz cukierki.
Patrz album fotograficzny!
Dnia 17.01.2019 r. na hali S.P. w Bielowicach odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci 2018/2019 (prawo startu miały zawodniczki ur. w 2006 roku i młodsze) . W zawodach wystartowało 6 szkół (SP w Bielowicach, SP w Sielcu, SP w Kraśnicy, SP w Modrzewiu, SP w Ogonowicach i SP w Libiszowie), a system rozgrywek to gra w dwóch grupach i mecze finałowe. Podopieczne p. Cezarego Kądzieli czyli reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Wiktorowicz, Julia Dąbrowska, Anna Brzezińska, Julia Bernacka, Oliwia Grzybek, Alicja Chmal, Aleksandra Jakubczyk i Małgorzata Pecyna w meczach grupowych pokazały się z bardzo dobrej strony, wygrywając grupę i zajmując I miejsce. W finale pokonały drużynę z Kraśnicy i zajęły I miejsce w turnieju. Należą się wielkie gratulacje gdyż Nasza Reprezentacja wygrała wszystkie mecze nie dając szans przeciwniczkom.
Gratulujemy!
Patrz album fotograficzny!
Patrz album fotograficzny!
Sprawozdanie z akcji „Góra Grosza
Akcja „Góra Grosza
Celem akcji Góra Grosza jak co roku jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym sie poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Poniżej zamieszczamy rezultaty zbiórki w wyniku, której wyłonione zostały dwa I miejsca – za najwyższą zebraną kwotę w klasie i w przeliczeniu na jednego ucznia.
kl. 4- 5l - 39,07 zł, co daje 2,30 zł na ucznia, II MIEJSCE za najwyższą zebraną kwotę
kl. „0 ” – 21,81 zł, co daje 1,09 zł na ucznia
kl. I – 28,03 zł, co daje 4,00 zł na ucznia, II MIEJSCE za najwyższą kwotę na ucznia
kl. II –4,73 zł, co daje 0,32 zł na ucznia
kl. III –36,06 zł co daje 7,21 zł na ucznia I MIEJSCE za najwyższą kwotę na ucznia
kl. IV A - 39,52 zł, co daje 2,08 zł na ucznia I MIEJSCE za najwyższą zebraną kwotę
kl. IV B - 3, 71 zł, co daje 0,23 zł na ucznia
kl. V A - 0 zł , co daje 0 zł na ucznia
kl. V B - 36,79 zł, co daje 1,53 zł na ucznia
kl. VI – 8,50 zł, co daje 0,40 zł na ucznia
kl. VII – 13,03 zł, co daje 0,59 zł na ucznia
kl. VIII – 0 zł, co daje 0 zł zł na ucznia.
Dziękujemy Wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowani byli w tę akcję. W szczególności podziękowania należą się tym, którzy podliczali zebrane pieniądze.
Zebrania z rodzicami w naszej szkole odbędą się w czwartek 24.stycznia 2019 r.
godz. 1445 - klasy 0 - III,
godz. 1530 - zebranie ogólne,
godz. 1600 - klasy IV - VIII.
Serdecznie zapraszamy!
Zabawa Choinkowa połączona z Dniem Babci i Dziadka odbędzie się w naszej szkole w sobotę 2 lutego w godz. 1300 - 1800.
Serdecznie zapraszamy!
Na początku grudnia do naszej szkoły wpłynął regulamin konkursu plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową, którego organizatorem były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Ogonowicach.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi, pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników, wyrabianie poczucia estetyki, wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej.
Uczestnikami tego konkursu były dzieci z oddziałów przedszkolnych: Alicja Cieślik, Izabela Kata, Krzyś Ogłoziński, Igor Wawrzyńczak, Ewa Zalega, Hanna Grzybek, Faustyna Kupis, Julia Nita oraz Amelia Ogłozińska.
Tuż przed świętami otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, iż Krzyś Ogłoziński w tym konkursie zajął I miejsce. 20 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Krzyś pod opieką rodziców udał się do Szkoły Podstawowej w Ogonowicach, by odebrać nagrodę. Serdecznie gratulujemy!
Patrz album fotograficzny!
Wiadomość ze strony Muzeum Regionalnego w Opocznie:
Kolejna Wigilia Doliniaków za nami
W Libiszowie ciągle żywa jest historia ostatniej okupacyjnej Wigilii partyzantów oddziału partyzanckiego AK dowodzonego przez Adolfa Pilcha „Górę”, „Dolinę”. Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Doliniacy” w Libiszowie przy pomocy Muzeum Regionalnego w Opocznie po raz kolejny zorganizowała w ubiegłą sobotę tradycyjne spotkanie wigilijne. Dodatkową okazją do wspólnego świętowania była trzydziesta rocznica oddania do użytku obecnego budynku szkolnego. W Partyzanckiej Wigilii wzięli udział przede wszystkim uczniowie szkoły, rodzice oraz liczne grono sympatyków lokalnej historii, nie zabrakło wielu emerytowanych nauczycieli. Obecny był również sekretarz Opoczna Tomasz Łuczkowski. Gościem specjalnym był także prof. dr hab. Wiesław Rzońca z Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent szkoły w Libiszowie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą nadanie Szkole imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Doliniacy”. Dalsza część odbywała się już wewnątrz budynku. Głos zabrała dyrektorka szkoły Helena Kuśmierczyk witając wszystkich przybyłych gości i gratulując jednocześnie wytrwałości i chęci w kultywowaniu tej wspaniałej, historycznej tradycji. Sekretarz Opoczna Tomasz Łuczkowski oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski przypomnieli z kolei wydarzenia mroźniej zimy 1944 roku w Libiszowie. W niepowtarzalny klimat okupacyjnej Wigilii „Doliniaków” wprowadził zebranych wzruszający występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły. Oprócz części historycznej składały się na niego między innymi bożonarodzeniowe jasełka. Misternie przygotowane przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami. Jak na prawdziwą Wigilię przystało nie mogło zabraknąć wspólnego łamania się opłatkiem i kosztowania wspaniałych wigilijnych potraw. Wszyscy zasiedli więc do stołów, gdzie płynęły szczere życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzono sobie nawzajem kolejnego spotkania w tym wyjątkowym i niepowtarzalnym gronie już za rok. Niebywałą atrakcją dla wszystkich uczniów i nie tylko był pokaz historycznej broni, umundurowania i żołnierskiego ekwipunku przygotowany przez opoczyńskie Muzeum. Można było dowoli oglądać, przymierzać i pytać o szczegóły. Wspaniała lekcja historii i patriotyzmu dla najmłodszych! Pierwotnie partyzanci „Doliny” Wigilię roku 1944 spędzić mieli w majątku Państwa Bąkowskich w Kraśnicy, którego właściciele znani byli z gorliwej pomocy najpierw oddziałowi majora „Hubala” a później żołnierzom licznych oddziałów partyzanckich. Plany uległy jednak zmianie na skutek zakwaterowania w Kraśnicy dowódcy 25 pp AK, mjr. Rudolfa Majewskiego „Leśniaka”. W obawie przed możliwą dekonspiracją, zadecydowano o przeniesieniu wieczerzy do pobliskiego Libiszowa. Przygotowane wcześniej z wielkim kunsztem potrawy wigilijne załadowano na wóz i przewieziono do libiszowskiej szkoły. Nie zapomniano nawet o świątecznej choince! Warto dodać, że w tej pamiętnej Wigilii w Libiszowie udział wzięła także czternastoletnia wówczas córka Państwa Bąkowskich Ewa Bąkowska – od 2016 roku Honorowa Obywatelka Gminy Opoczno.
Patrz album fotograficzny!
W czwartek 13grudnia 2018 roku uczniowie klasy Vb i VI pod opieką wychowawców: pani mgr Doroty Fury i pani mgr Beaty Kowalczyk oraz pani mgr Bożeny Katy wybrali sie na wycieczkę do Opoczna.
Zaczęli ją od zwiedzenia wystaw w Muzeum Regionalnym.
Mogli w nim obejrzeć wystawy stałe:
"Z dziejów Ziemi Opoczyńskiej",
"Opoczno w czasie II wojny światowej",
"Rzeźba ludowa regionu opoczyńskiego",
"Rekonstrukcja wnętrza chałupy opoczyńskiej",
"Opoczyński strój ludowy".
Po wizycie w muzeum uczniowie wraz z opiekunami udali się do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie na spektakl: „Wyspa Robinsona”.
Gwałtowny sztorm rozbija kupiecki statek, a jedyny ocalały, angielski żeglarz i plantator Robinson Crusoe, znajduje ratunek u brzegu nieznanej wyspy. Bezbronny wobec potęgi natury, zdany na własne siły, staje się uniwersalnym synonimem człowieka stającego do nierównej walki z przeciwnościami losu (powstały od jego imienia termin "robinsonada" odnosi się do przezwyciężenia swoich własnych słabości - zarówno tych natury psychicznej jak i fizycznej - życia pełnego wyzwań i silnych wrażeń).
Samotną egzystencję znanego bohatera podróżniczo-przygodowej powieści Daniela Defoe, przerywa dopiero pojawienie się Piętaszka - młodego tubylca, który staje się odtąd wiernym towarzyszem niedoli Robinsona, dzieląc z nim tęsknotę i nadzieję na szczęśliwy powrót do rodzinnego domu.
Niezwykła historia o sile przyjaźni, wytrwałości, lojalności i odwadze, przeniesiona na deski opoczyńskiego MDK, pozwala bez reszty zagłębić się w zabawne i zarazem poruszające perypetie dwojga bohaterów, którym przyjdzie zmierzyć się z plemieniem bezwzględnych ludożerców czy złowrogą hordą piratów. Barwne kostiumy, wyjątkowo pomysłowa scenografia i oryginalne efekty specjalne przeniosą widzów w niezwykły świat morskich żywiołów, dając im przy tym sposobność wyruszenia wraz z Piętaszkiem i Robinsonem w daleką wyprawę w nieznane, pełną wielkich przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Całości dopełniły dowcipne dialogi i wpadające w ucho żeglarskie piosenki, które nadały widowisku charakteru i mocy morskich opowieści.
Patrz album fotograficzny!
Powered by aSc EduPage