"Opowieści Białego Mustanga", taki tytuł nosił spektakl, na który pojechały do MDK w Opocznie klasy: IV, VIa i VIb. Wszystkich zachwyciła wspaniała scenografia i mistrzowska gra aktorów.
Patrz album fotograficzny!
"Opowieści Białego Mustanga", taki tytuł nosił spektakl, na który pojechały do MDK w Opocznie klasy: IV, VIa i VIb. Wszystkich zachwyciła wspaniała scenografia i mistrzowska gra aktorów.
Patrz album fotograficzny!
Dnia 25 października 2019 r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Bieg Papieski.
Patrz album fotograficzny!
Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
Przedzszkole:
dziewczyny
1. Michalina Ziółek
2. Marlena Ziółek
3. Natalia Kata
chłopcy
1. Fabian Płuciennik
2. Tobiasz Mazur
3. Natan Konecki
"0"
dziewczyny
1. Alicja Cieślik
2. Izabela Kata
3. Agata Kowalczyk
chłopcy
1. Igor Wawrzeńczak
2. Franciszek Wiktorowicz
3. Krzysztof Ogłoziński
klasa I
dziewczyny
1. Amelia Kaczmarczyk
2. Maria Kośka
3. Faustyna Kupis
chłopcy
1. Daniel Brzeziński
klasa II i III
dziewczyny
1. Anna Kośka
2. Aleksandra Pietrzak
3. Oliwia Chmal
chłopcy
1. Miłosz Kaczmarczyk
2. Adam Wereszka
3. Wojciech Bernacki
klasa IV i V
dziewczyny
1. Amelia Mazur
2. Kamila Kmita
3. Kinga Pecyna
chłopcy
1. Bartosz Brola
2. Olaf Pacan
3. Jan Rzońca
klasa VI
dziewczyny
1. Natalia Bolarczyk
2. Joanna Stempniak
3. Anna Stolarczyk
chłopcy
1. Dawid Puchała
2. Kacper Franas
3. Euzebiusz Brzeziński
Klasa VII i VIII
dziewczyny
1. Martyna Rzońca
2. Aleksandra Sobolewska
3. Magda Flak
chłopcy
1. Antoni Jędrasik
2. Antoni Niedziałkowski
3. Kacper Jaciubek
Konsultacje z rodzicami odbędą się we wtorek 22 października 2019 r. w godzinach: 1530 - 1700 . Zapraszamy
,, Już czas do szkoły”- takie hasło przyświecało ślubowaniu w Szkole Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego AK ,,Doliniacy” w Libiszowie.
15 października 2019 r. Szkoła Podstawowa w Libiszowie obchodziła wielkie święto - ślubowanie uczniów klasy I-ej. W tym roku szkolnym 21 uczniów oficjalnie zostało przyjętych do społeczności uczniowskiej.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Pani mgr Helena Kuśmierczyk, która bardzo gorąco powitała zaproszonych gości – władze samorządowe i nauczycieli emerytów, nauczycieli, rodziców oraz pierwszoklasistów. Ceremonię ślubowania uświetnił swoją obecnością zastępca Burmistrza Opoczna - Pan Tomasz Łuczkowski. Aby być zaliczonym w poczet uczniów dzieci musiały spełnić dwa zadania. Pierwsze to wykazanie się umiejętnościami muzyczno -recytatorskimi, a drugie to wypicie napoju mądrości i odwagi, po którym dzieci musiały się pięknie uśmiechnąć. Uczniowie wykonali zadania i udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Pani dyrektor Helena Kuśmierczyk dokonała symbolicznego pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły oraz życzyła sukcesów, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności. Wręczyła dyplomy, a rodzice przygotowali ,,pamiątkowe kubki”. Do tego ważnego wydarzenia przygotowała uczniów klasy I Pani Bożena Kata, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla swoich pociech.
Uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów była okazją wyrażenia gorących i serdecznych podziękowań wszystkim Nauczycielom z okazji ich święta. Swoje życzenia dla nauczycieli przekazał również w imieniu Burmistrza Opoczna i własnym – Pan Tomasz Łuczkowski oraz Rodzice.
Wyróżnieni pracownicy Szkoły Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego AK ,,Doliniacy” w Libiszowie otrzymali z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nagrody Dyrektora za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Są to nauczyciele i pracownicy administracji.
Patrz album fotograficzny!
Dnia 9 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym był dolny korytarz. Nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację pani Aleksandrze Słowikowskiej – społecznemu inspektorowi BHP. Informacja o stanie ewakuacji przekazana została pani dyrektor Helenie Kuśmierczyk, która odwołała alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Patrz album fotograficzny!
W piątek, 4 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM, zwany również WMTDay (ang. World Multiplication Table Day).
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku. W tym roku ŚDTM obchodzony był 4 października. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Nasza szkoła również przystąpiła do akcji.
W naszej szkole przygotowania do WMTDay zaczęły się w połowie września. Przygotowywane zostały plakaty, rekwizyty, ozdobione zostały schody. Uczniowie w tym czasie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia grając w domino matematyczne czy też grę „Ja mam, kto ma”, a także interaktywnie na kahoot.it. W domu uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia grając na matzoo.pl.
Raz w tygodniu wśród uczniów klas piątych sprawdzany był poziom wiedzy z tabliczki mnożenia na czas w postaci „minutówek”. Osoby, które w pierwszym tygodniu pozytywnie, tzn. bez błędu napisali 15 przykładów w ciągu 1 minuty zostały Egzaminatorami w czasie ŚDTM.O zbliżającym się Święcie przypominał plakat:
W piątek 4 października zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci z klas piątych) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w czasie przerw przy stanowiskach egzaminacyjnych nadzorowanych przez egzaminatorów. Ci, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 10 przykładów otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” - naklejkę, który z dumą przyklejali na ubraniach oraz małą słodkość. W naszej szkole było 56 odważnych uczniów, którzy sprawdzili swoją wiedzę z tabliczki mnożenia, a ponad połowa z nich została Ekspertem, czyli udzieliła bezbłędnych odpowiedzi na 10 przykładów.
Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli i rodziców oraz innych pracowników szkoły. Dziękujemy wszystkim odważnym, którzy podjeli to wyzwanie.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 5 862 szkół z różnych krajów świata.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Regulamin konkursu plastycznego
„Moja ulubiona postać bajkowa”
Organizator: Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego AK „Doliniacy”
w Libiszowie
Cele konkursu:
Warunki uczestnictwa:
Kategorie wiekowe:
- przedszkolna kl. „0”,
- klasy I – III.
Warunki konkursu:
UWAGA! Obowiązuje jedna praca z klasy.
Prace wykonane przez osoby dorosłe nie będą brane pod uwagę.
Kryteria oceny:
Powołane przez organizatora jury będzie oceniać prace pod względem:
- zgodności pracy z tematem,
- wartości artystycznej pracy,
- umiejętności plastycznych uczestników.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie.
Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela p. Sylwia Kłosek pod nr tel. 881 511077 oraz p. Bożena Kata pod nr tel. 721 607 637.
Pracę można nadsyłać do dn. 31.10.2019 r.
Adres: Szkoła Podstawowaim. Oddziału Partyzanckiego AK „Doliniacy” w Libiszowie, Libiszów 64, 26 – 300 Opoczno
Gorąco zapraszamy do udziału w konkursie!
Wzór opisu pracy:
26 września 2019 roku grupy przedszkolne 6 latków oraz 4 – 5 latków pod opieką Pani Ewy Książek i Sylwii Kłosek wybrały się do sali zabaw w Opocznie. Wyjazd zorganizowany był z okazji Dnia Chłopaka. Celem wycieczki było rozwijanie sprawności ruchowej dzieci oraz stworzenia możliwości radosnego spędzania czasu. 2 godziny zabaw w sali, w której znajdowały się rożne przeszkody i miejsca aktywności, minęły bardzo szybko. Dzieci były zachwycone tym miejscem.
Patrz album fotograficzny!
W dniu 26 września 2019 roku przedstawicielka terenowej placówki KRUS w Opocznie przeprowadziła w naszej szkole dla klas piątych i czwartej warsztaty na temat: „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Uczniowie obejrzeli prelekcję multimedialną, w której omówiono najczęstsze sytuacje powodujące zagrożenia dla zdrowia i życia oraz sposoby zapobiegania im. Tematyka została przedstawiona w ciekawy sposób, a uczniowie z zaangażowaniem brali udział w dyskusji.
Na podsumowanie uczniowie pisali test, sprawdzający co zapamiętali z przekazanych im informacji. Troje z nich z najlepszymi wynikami zostało nagrodzonych upominkami ufundowanymi przez KRUS. Dla wszystkich uczestników pani przygotowała drobne upominki.
Patrz album fotograficzny!
Dnia 25 września naszą szkołę odwiedził Burmistrz Tomasz Łuczkowski. We wspólnym czytaniu uczestniczyły klasy: Va i VII. Dzieci z uwagą słuchały o przygodach Kubusia Puchatka i opowieści o zaginionych skarpetkach. Na koniec pan Burmistrz obdarował naszą szkolną społeczność łakociami.
Patrz album fotograficzny!
W dniach 20, 23, 24 i 25 września odbyła się akcja porządkowa „Sprzątanie świata”. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły pod opieką wychowawców. Dzieci zaopatrzone w rękawice i worki posprzątały okolice szkoły oraz pobocza dróg prowadzących do szkoły. Należy podkreślić, że uczniowie ochoczo przystąpili do tych działań. Akcja była rozpropagowana szeroko, tym bardziej, że zachęcała do niej gazetka pod hasłem „Polska sprząta”. Akcja została zorganizowana we współpracy z Urzędem Miejskim
w Opocznie. Koordynatorem była pani Aleksandra Słowikowska, która przywiozła worki
i rękawice.
Patrz album fotograficzny!
Tradycją stało się już, że pierwsza dyskoteka szkolna, to dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Odbyła się we wtorek 24 września dla klas 4-8. SU przygotował gry i zabawy.
Patrz album fotograficzny!
We wtorek, 24 września, na obiekcie sportowym przy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. St. Staszica w Opocznie odbył się XXXVI Opoczyński Bieg Trzeźwości. W zawodach udział wzięło ponad 400 młodych zawodników w różnym wieku szkolnym. Naszą szkołę reprezentowało 13 zawodników. Najlepszym okazał się uczeń klasy VII Antek Niedziałkowski, który w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce i brązowy medal. Gratulujemy.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych odbierali medale i nagrody z rąk wybitnej biegaczki Wandy Panfil oraz zastępców Burmistrza Opoczna: Tomasza Łuczkowskiego i Andrzeja Kacprzaka.
Patrz album fotograficzny!
W ramach współpracy z Fundacją "Zdążyć z pomocą" uczennice klasy 7 rozprowadzały cegiełki wśród uczniów naszej szkoły. Uzbierane środki opiekun SU, p. Dorota Stępień, wpłacił na konto fundacji, tym razem na zakup wózka inwalidzkiego dla potrzebującego chłopca.
Dziewczynom dziękujemy za zaangażowanie.
W dniu 24 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu muzycznym związanym z flamenco.
Najprościej flamenco można by określić jako kulturę lub raczej zjawisko kulturowe w Hiszpanii, związane z folklorem Cyganów andaluzyjskich. Wyraża się ono w wielu aspektach sztuki i życia codziennego. Może to być więc muzyka, taniec lub śpiew flamenco o wyjątkowej ekspresji ukazującej stan emocjonalny towarzyszący ludzkiemu życiu, w szczególności smutek bądź radość.
Patrz album fotograficzny!
W poniedziałek 16 września 2019 roku w naszej szkole odbyły się zebrania z rodzicami. Wszystkich rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor mgr Helena Kuśmierczyk, która przedstawiła porządek zebrania.
Następnie głos zabrała pani mgr Agnieszka Kowalczyk, która zapoznała rodziców z Planem Wychowawczo - Profilaktycznym naszej szkoły. Po naniesieniu propozycji rodziców oraz wybraniu nowej Rady Rodziców został on zatwierdzony do realizacji w bieżącym roku szkolnym.
Pani mgr Bożena Kata poruszyła temat wyboru Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020. Decyzją rodziców skład Rady Rodziców pozostał taki sam jak w ubiegłym roku szkolnym:
przewodnicząca - pani Ewelina Pacan
zastępca - pani Halina Rzońca
sekretarz - pani Ewelina Gwardecka
osoba wspomagająca - pani Monika Dworak
Gratulujemy!
W skład Rady Rodziców wchodzą również rodzice wybrani do rad klasowych.
Następnie ponownie głos zabrała pani dyrektor mgr Helena Kuśmierczyk, która omówiła zagadnienia związane z.
Po zebraniu ogólnym rodzice udali się z wychowawcami do klas, gdzie omówili sprawy związane z nowym rokiem szkolnym.
W dniu 9 września 2019 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Najwięcej głosów otrzymali:
1. Oliwia Nita - 42
2. Antoni Jędrasik – 30
3. Aleksandra Sobolewska – 12
4. Zuzanna Śliwka – 12
Gratulujemy!
Głosy liczyła komisja w składzie: Aleksandra Franas, Magdalena Flak.
W dniu 6 września 2019 roku odbyły się w naszej szkole wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadziły je uczennice z klasy VIII: Aleksandra Franas, Magdalena Flak, Wiktoria Dworak, Anna Brzezińska pod kierunkiem pani mgr Doroty Stępień. Najwięcej głosów – 49 zdobyła pani Dorota Stępień i tym samym została Opiekunem SU na bieżący rok szkolny.
Gratulujemy!
Zebrania z rodzicami odbędą się w poniedziałek 16.09.2019 r.
godz. 1530 - spotkanie ogólne z panią dyrektor
godz. 1550 - spotkania w klasach z wychowawcami
Serdecznie zapraszamy!
Powered by aSc EduPage