Aktualności

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • 31 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzięki dużemu zaangażowaniu Rady Rodziców, dzieciaki rozpoczęły go na słodko,obdarowane paczkami otrzymanymi z zakładu FERRERO, by później pojechać do kina W MDK-u w Opocznie: najpierw młodsze, a następnie starsze dzieci. Poszczególne klasy, wraz ze swoimi wychowawcami, wróciły do szkoły zadowolone i uśmiechnięte.

        • Wycieczka do zakładu produkcyjnego FERRERO w Belsku
          • Wycieczka do zakładu produkcyjnego FERRERO w Belsku

          • Dnia 30 maja 2019 r. uczniowie klas czwartych, pod opieką wychowawczyń: pani Aleksandry Słowikowskiej i pani Agnieszki Kowalczyk oraz księdza Marcina Przytuły, wzięli udział w niezwykłej wycieczce do zakładu produkcyjnego FERRERO w Belsku. Wycieczka zorganizowana z inicjatywy  pani Ewy Śliwki. Zostaliśmy tam powitani ciepło i serdecznie.  Na początku uczniowie zdobyli informacje o powstaniu zakładu i jego funkcjonowaniu w Polsce i w świecie.  Uczniowie zadawali dodatkowe pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.  Już na początku czekała na dzieci góra pysznych słodkości.

            Zwiedzanie zakładu poprzedziło kolejne przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny, po czym dzieci założyły specjalne stroje ochronne. Zakładanie tychże strojów sprawiło dzieciom wiele frajdy, co widać na załączonych zdjęciach. (Patrz album fotograficzny!) Zwiedzanie zakładu przebiegało w  miłej i pełnej niespodzianek  atmosferze. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali kolejne etapy produkcji Nutelli, batoników Kinder Bueno. Widzieli duże ilości przesuwających się na taśmach  produktów Ferrero: napełnianych, polewanych, pakowanych przy pomocy  pracujących maszyn – robotów.  Weszliśmy do specjalnej komory- garowni, w której unosił się zapach drożdży, a potem patrzyliśmy na dużą liczbę zabezpieczeń przed otwarciem tejże garowni.   Po powrocie na każdego czekała kolejna niespodzianka – duża torebka smakowitych produktów firmy FERRERO. Do ostatniej chwili pracownicy czuwali nad naszym bezpieczeństwem, a dzieci stanęły na wysokości zadania. Były grzeczne, za co dostały pochwałę. Nagrodą była pizza zjedzona w pizzerii w Drzewicy. Tutaj pomocą dzieciom posłużyła mama, pani Agnieszka Janecka. Dzieci wróciły  bardzo  zadowolone.

        • Wycieczka do Wrocławia
          • Wycieczka do Wrocławia

          • W dniach 28-29 maja 2019 r. uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami: p. Dorotą Stępień, p. Beatą Kowalczyk i p. Cezarym Kądzielą uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia.

            Pierwszego dnia zwiedziliśmy Afrykarium, Zoo, Ogród Japoński. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy w doskonałych humorach dotarliśmy na miejsce noclegu, gdzie zjedliśmy smaczną obiadokolację i zostaliśmy ulokowani w pokojach.

            Następnego dnia w programie była Panorama Racławicka, Ostrów Tumski i Rynek we Wrocławiu. Ta wspaniała lekcja historii i geografii, urozmaicona barwnymi opowieściami naszego przewodnika, zakończyła się obiadem w niewielkiej restauracji. W tym dniu pogoda dopisała i żal było rozstawać się z urokliwym miastem. W dobrych nastrojach wróciliśmy do Libiszowa.

            Patrz album fotograficzny!

        • Wycieczka do Kazimierza Dolnego
          • Wycieczka do Kazimierza Dolnego

          • W czwartek 23.05.2019 r. odbyła się wycieczka do Puław i Kazimierza Dolnego klas: Va, Vb, VI i VII wraz z opiekunami: panią Dorotą Furą, panią Magdaleną Łukasik i panią Joanną Gołąb.

            Celem wycieczki było podziwianie piękna Pałacu Czartoryskich w Puławach oraz ruin zamku w Kazimierzu Dolnym. Uczniowie zwiedzali między innymi:

            • pałac Czartoryskich w Puławach,
            • ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym,
            • Górę Trzech Krzyży,
            • Rynek w Kazimierzu .

            Na zakończenie zwiedzania uczniowie odbyli rejs po Wiśle, podczas którego mogli podziwiać piękne widoki oraz karmić mewy.

            Wycieczka była bardzo udana.

            Patrz album fotograficzny!

        • Wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego ALBUS 2019
          • Wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego ALBUS 2019

          • Chętni uczniowie z  IV klas wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Albus 2019 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

            Laureatem została uczennica klasy IVa - Hanna Żądło.

            Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy IVa- Agata Rzepka.

            Nauczyciel języka polskiego pani Joanna Gołąb.

            Gratulujemy!

        • „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”.
          • „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”.

          • We wtorek, 21 maja, w Miejskim Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie przeprowadzony został XII Konkurs Recytatorski pod nazwą „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”.

            Uczennica klasy VI Milena Kmita w kategorii klas IV - VI zdobyła I miejsce.

            Gratulujemy!

        • Informacja dla rodziców
          • Informacja dla rodziców

          • W środę 22 maja 2019 roku w naszej szkole o godzinie 1545 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami, a po nim zebranie "Trójek Kasowych" w związku z organizacją Dnia Dziecka.

            Zapraszamy!

        • ,,Więcej ruchu dla maluchów”
          • ,,Więcej ruchu dla maluchów”

          • 25 marca 2019 r. nasze pierwszaki wzięły udział w XVII Międzyszkolnym Rambicie Edukacji Wczesnoszkolnej Klas Pierwszych.

            Uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych oraz w konkurencjach teoretycznych. W Rambicie brało udział siedem szkół. Nasze pierwszaki zajęły 3-miejsce. Cieszymy się, gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. 

        • Stop uzależnieniom, przemocy
          • Stop uzależnieniom, przemocy

          • Uczniowie klasy 8 wzięli udział w konkursie organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie w ramach działań profilaktycznych, we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Miejskim Domem Kultury. Celem konkursu było przygotowanie grupowego plakatu związanego z profilaktyką uzależnień, przeciwdziałaniu przemocy oraz rozpowszechnianiu wzorców i postaw prozdrowotnych.

            Uczniowie otrzymali certyfikat i nagrodę pieniężną na cel klasowy.

            Gratulujemy!

        • Warsztaty w bibliotece
          • Warsztaty w bibliotece

          • 15 maja uczniowie klasy IVA I VB wzięli udział w warsztatach organizowanych przez bibliotekę w Libiszowie.

            Patrz album fotograficzny!

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • „Królewna Przyroda i Siedmiu Krasnoludków” to tytuł przedstawienia, które przygotowali uczniowie kl. IV b z okazji Dnia Ziemi. Przedstawienie poprzedziły wiersze o pięknie i osobliwościach krajobrazów na Ziemi. Autorkami wierszy były uczennice klasy szóstej: Milena Kmita, Aleksandra Sobolewska, Aleksandra Jakubczyk, Sandra Jurek, Daria Jurek, Oliwia Grzybek, Kamila Stępień.

            Przedstawienie o królewnie Przyrodzie (w tej roli: Martyna Stępień)  i krasnoludkach (w tych rolach: Jan Rzońca, Bartosz Brola, Szymon Antoni Piekarski, Szymon Eryk Piekarski, Gabriel Grzybek, Hubert Pecyna, Kinga Pecyna) poprzedził pięknie wydeklamowany  wiersz Matki Ziemi (w tej roli: Kinga Pecyna). Królewna zasnęła przez złą Królową Śmiecisławę (w tej roli: Marcelina Janecka). Obudził ją Książę Porządnicki (w tej roli: Olaf Pacan), który wymyślił sposób na obudzenie królewny. Książę  podpowiedział krasnoludkom, żeby posprzątały las co obudziło śpiącą królewnę. Książę brał przykład ze swojego ojca Króla Świata (w tej roli: Eryk Pacan), który przeprowadzał często w swoim królestwie akcje sprzątania świata. Ważne role odegrali również:  Drwal (w tej roli: Julia Kośka) oraz (w tych rolach: Weronika Czarkowska, Lena Gawęda, Oliwia Nita i Katarzyna Chmal). Całość podsumowała Kasia Chmal zachęcając do dbania o porządek. „ Morał z tej bajki jest taki, by sprzątać po sobie drogie dzieciaki” i segregować śmieci.

            Na koniec wręczono nagrody w konkursie zbiórki baterii organizowanym we z Organizacją Odzysku REBA.

            I miejsce – Kacper Gubiec

            II miejsce – Kamil Szatan

            III miejsce – Anna Stolarczyk

            Dodatkową nagrodę wylosowaną spośród wszystkich zbierających zdobyła Katarzyna Kędziora.  Ponadto informujemy, iż rozpoczęliśmy kolejną edycję tejże zbiórki, która zakończy w marcu 2020r. Nowa zbiórka zaczęła się od dużej ilości przyniesionych zużytych baterii przez Amelię Rzepkę – 427 sztuk i Marcela Grzybka – 246 sztuk. Gratulujemy i zachęcamy do w  konkursowej  akcji!

            Patrz album fotograficzny!

        • Lekcje biblioteczne
          • Lekcje biblioteczne

          • Dnia 8 i 9 maja uczniowie klasy VIII i VI uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych prowadzonych przez p. Dorotę Grudzień w filii Biblioteki Miejskiej w Libiszowie. Klasa VIII poznała rodzaje błędów językowych, zaś klasa VI budowę czasopism. Z okazji Dnia Święta bibliotekarza, uczniowie złożyli życzenia pani bibliotekarce.

            Patrz album fotograficzny!

        • III miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju BRD
          • III miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju BRD

          • W dniu 7 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Poświętnem odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju: „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”.

            Eliminacje przeprowadzali  przedstawiciele opoczyńskiej policji oraz WORD z Piotrkowa Trybunalskiego.

            Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:

            • kategoria I - uczniowie klas IV - V szkoły podstawowej (10-12 lat),
            • kategoria II - uczniowie klas VI - VIII szkoły podstawwej i III klasy gimnazjum (13-16 lat).

            Naszą szkołę, pod opieką pani Beaty Kowalczyk reprezentowała drużyna w składzie: 

            • Milena Kmita – kl. VI,
            • Aleksandra Sobolewska – kl. VI,
            • Krzysztof Kata – kl. VII.

            Uczestnicy  rozwiązywali test  dotyczący przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy – 25 zadań oraz pierwszeństwa na skrzyżowaniach składający się z 10 pytań.

            Każdy z uczestników pokonywał rowerowy tor przeszkód oraz  zaliczał jazdę  po Miasteczku Ruchu Drogowego.
            Wyniki uczniów z poszczególnych drużyn sumowano.

            W kategorii I startowało 9 drużyn, a w kategorii II –8 drużyn.

            W przerwie między częścią teoretyczną i praktyczną uczestnicy mieli poczęstunek – obiad.

            Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce.

            Każdy uczestnik otrzymał upominek. Reprezentanci  naszej drużyny otrzymali puchar, po plecaku i bidonie.

            Gratulujemy!

            Patrz album fotograficzny!

        • I miejsce w eliminacjach gmninnych BRD
          • I miejsce w eliminacjach gmninnych BRD

          • Drużyna naszej szkoły w składzie:

            Julia Bolarczyk kl VIII,

            Krzysztof Kata kl. VII,

            Milena Kmita kl. VI,

            Aleksandra Sobolewska kl. VI

            pod opieką pani Beaty Kowalczyk zdobyła I miejsce w elminacjach gminnych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się w dniu 30 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie w II grupie, czyli klasy: VI, VII, VIII i III gimnazjum, a tym samym zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

            Gratulujemy!

        • I miejsce Kmili Kmity w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „I ty możesz zostać baśniopisarzem”
          • I miejsce Kmili Kmity w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „I ty możesz zostać baśniopisarzem”

          • Wyniki

            XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

            „I ty możesz zostać baśniopisarzem”

            I miejsce

            Kamila Kmita za baśń „Kłótnia i zgoda”,

             a w niej za kreatywne wykorzystanie elementów baśniowych

            i malowanie słowami postaci

            opiekun Joanna Gołąb

            Szkoła Podstawowa w Libiszowie

             województwo łódzkie

             

            Gratulujemy!

            Patrz album fotograficzny!

             

             

             

        • Wyniki ogólnopolskiego konkursu z biologii, geografii i przyrody
          • Wyniki ogólnopolskiego konkursu z biologii, geografii i przyrody

          • Chętni uczniowie z  IV – VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Galileo 2019 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

            Laureatem konkursu  biologicznego  została uczennica klasy piątej Marta Walasik - nauczyciel biologii pani Aleksandra Słowikowska

            Laureatem konkursu z przyrody została uczennica klasy czwartej Hanna Żądło- nauczyciel biologii pani Aleksandra Słowikowska

            Wyróżnienie w konkursie z geografii otrzymała uczennica klasy piątej Marta Walasik-  nauczyciel geografii dyrektor  Helena Kuśmierczyk

            Gratulujemy!

             

        • Odnośnik: ?
          • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych nadzieją i miłością

            Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

            Smacznego jajka i mokrego Śmigusa Dyngusa

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy

            Szkoły Podstawowej W Libiszowie

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie, 26-300 Opoczno
      • a.a.kowalczyk@wp.pl , libiszow45678@wp.pl
      • 044 7551830
      • Szkoła Podstawowa w Libiszowie, 26-300 Opoczno Libiszów 64
        Dyrektor szkoły: mgr Helena Kuśmierczyk
        Poland
    • Logowanie