31 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzięki dużemu zaangażowaniu Rady Rodziców, dzieciaki rozpoczęły go na słodko,obdarowane paczkami otrzymanymi z zakładu FERRERO, by później pojechać do kina W MDK-u w Opocznie: najpierw młodsze, a następnie starsze dzieci. Poszczególne klasy, wraz ze swoimi wychowawcami, wróciły do szkoły zadowolone i uśmiechnięte.
Aktualności
Dzień Dziecka
Wycieczka do zakładu produkcyjnego FERRERO w Belsku
Dnia 30 maja 2019 r. uczniowie klas czwartych, pod opieką wychowawczyń: pani Aleksandry Słowikowskiej i pani Agnieszki Kowalczyk oraz księdza Marcina Przytuły, wzięli udział w niezwykłej wycieczce do zakładu produkcyjnego FERRERO w Belsku. Wycieczka zorganizowana z inicjatywy pani Ewy Śliwki. Zostaliśmy tam powitani ciepło i serdecznie. Na początku uczniowie zdobyli informacje o powstaniu zakładu i jego funkcjonowaniu w Polsce i w świecie. Uczniowie zadawali dodatkowe pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Już na początku czekała na dzieci góra pysznych słodkości.
Zwiedzanie zakładu poprzedziło kolejne przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny, po czym dzieci założyły specjalne stroje ochronne. Zakładanie tychże strojów sprawiło dzieciom wiele frajdy, co widać na załączonych zdjęciach. (Patrz album fotograficzny!) Zwiedzanie zakładu przebiegało w miłej i pełnej niespodzianek atmosferze. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali kolejne etapy produkcji Nutelli, batoników Kinder Bueno. Widzieli duże ilości przesuwających się na taśmach produktów Ferrero: napełnianych, polewanych, pakowanych przy pomocy pracujących maszyn – robotów. Weszliśmy do specjalnej komory- garowni, w której unosił się zapach drożdży, a potem patrzyliśmy na dużą liczbę zabezpieczeń przed otwarciem tejże garowni. Po powrocie na każdego czekała kolejna niespodzianka – duża torebka smakowitych produktów firmy FERRERO. Do ostatniej chwili pracownicy czuwali nad naszym bezpieczeństwem, a dzieci stanęły na wysokości zadania. Były grzeczne, za co dostały pochwałę. Nagrodą była pizza zjedzona w pizzerii w Drzewicy. Tutaj pomocą dzieciom posłużyła mama, pani Agnieszka Janecka. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.
Wycieczka do Wrocławia
W dniach 28-29 maja 2019 r. uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami: p. Dorotą Stępień, p. Beatą Kowalczyk i p. Cezarym Kądzielą uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Afrykarium, Zoo, Ogród Japoński. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy w doskonałych humorach dotarliśmy na miejsce noclegu, gdzie zjedliśmy smaczną obiadokolację i zostaliśmy ulokowani w pokojach.
Następnego dnia w programie była Panorama Racławicka, Ostrów Tumski i Rynek we Wrocławiu. Ta wspaniała lekcja historii i geografii, urozmaicona barwnymi opowieściami naszego przewodnika, zakończyła się obiadem w niewielkiej restauracji. W tym dniu pogoda dopisała i żal było rozstawać się z urokliwym miastem. W dobrych nastrojach wróciliśmy do Libiszowa.
Patrz album fotograficzny!
Wycieczka do Kazimierza Dolnego
W czwartek 23.05.2019 r. odbyła się wycieczka do Puław i Kazimierza Dolnego klas: Va, Vb, VI i VII wraz z opiekunami: panią Dorotą Furą, panią Magdaleną Łukasik i panią Joanną Gołąb.
Celem wycieczki było podziwianie piękna Pałacu Czartoryskich w Puławach oraz ruin zamku w Kazimierzu Dolnym. Uczniowie zwiedzali między innymi:
- pałac Czartoryskich w Puławach,
- ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym,
- Górę Trzech Krzyży,
- Rynek w Kazimierzu .
Na zakończenie zwiedzania uczniowie odbyli rejs po Wiśle, podczas którego mogli podziwiać piękne widoki oraz karmić mewy.
Wycieczka była bardzo udana.
Patrz album fotograficzny!

Wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego ALBUS 2019
Chętni uczniowie z IV klas wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Albus 2019 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Laureatem została uczennica klasy IVa - Hanna Żądło.
Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy IVa- Agata Rzepka.
Nauczyciel języka polskiego pani Joanna Gołąb.
Gratulujemy!
„Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”.
We wtorek, 21 maja, w Miejskim Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie przeprowadzony został XII Konkurs Recytatorski pod nazwą „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”.
Uczennica klasy VI Milena Kmita w kategorii klas IV - VI zdobyła I miejsce.
Gratulujemy!

Informacja dla rodziców
W środę 22 maja 2019 roku w naszej szkole o godzinie 1545 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami, a po nim zebranie "Trójek Kasowych" w związku z organizacją Dnia Dziecka.
Zapraszamy!

,,Więcej ruchu dla maluchów”
25 marca 2019 r. nasze pierwszaki wzięły udział w XVII Międzyszkolnym Rambicie Edukacji Wczesnoszkolnej Klas Pierwszych.
Uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych oraz w konkurencjach teoretycznych. W Rambicie brało udział siedem szkół. Nasze pierwszaki zajęły 3-miejsce. Cieszymy się, gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Wyróżnienia w Konkursie "Kangur Matematyczny"
Kamila Kmita kl. IV a, Filip Rek kl. IV a oraz Milena Kmita kl. VI wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".
Gratulujemy!
Stop uzależnieniom, przemocy
Uczniowie klasy 8 wzięli udział w konkursie organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie w ramach działań profilaktycznych, we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Miejskim Domem Kultury. Celem konkursu było przygotowanie grupowego plakatu związanego z profilaktyką uzależnień, przeciwdziałaniu przemocy oraz rozpowszechnianiu wzorców i postaw prozdrowotnych.
Uczniowie otrzymali certyfikat i nagrodę pieniężną na cel klasowy.
Gratulujemy!

Warsztaty w bibliotece
15 maja uczniowie klasy IVA I VB wzięli udział w warsztatach organizowanych przez bibliotekę w Libiszowie.
Patrz album fotograficzny!

Konsultacje z rodzicami
Konsultacje z rodzicami odbędą się w czwartek 16 maja 2019 r. w godzinach:1600 -1700.
Zapraszamy!

Dzień Ziemi
„Królewna Przyroda i Siedmiu Krasnoludków” to tytuł przedstawienia, które przygotowali uczniowie kl. IV b z okazji Dnia Ziemi. Przedstawienie poprzedziły wiersze o pięknie i osobliwościach krajobrazów na Ziemi. Autorkami wierszy były uczennice klasy szóstej: Milena Kmita, Aleksandra Sobolewska, Aleksandra Jakubczyk, Sandra Jurek, Daria Jurek, Oliwia Grzybek, Kamila Stępień.
Przedstawienie o królewnie Przyrodzie (w tej roli: Martyna Stępień) i krasnoludkach (w tych rolach: Jan Rzońca, Bartosz Brola, Szymon Antoni Piekarski, Szymon Eryk Piekarski, Gabriel Grzybek, Hubert Pecyna, Kinga Pecyna) poprzedził pięknie wydeklamowany wiersz Matki Ziemi (w tej roli: Kinga Pecyna). Królewna zasnęła przez złą Królową Śmiecisławę (w tej roli: Marcelina Janecka). Obudził ją Książę Porządnicki (w tej roli: Olaf Pacan), który wymyślił sposób na obudzenie królewny. Książę podpowiedział krasnoludkom, żeby posprzątały las co obudziło śpiącą królewnę. Książę brał przykład ze swojego ojca Króla Świata (w tej roli: Eryk Pacan), który przeprowadzał często w swoim królestwie akcje sprzątania świata. Ważne role odegrali również: Drwal (w tej roli: Julia Kośka) oraz (w tych rolach: Weronika Czarkowska, Lena Gawęda, Oliwia Nita i Katarzyna Chmal). Całość podsumowała Kasia Chmal zachęcając do dbania o porządek. „ Morał z tej bajki jest taki, by sprzątać po sobie drogie dzieciaki” i segregować śmieci.
Na koniec wręczono nagrody w konkursie zbiórki baterii organizowanym we z Organizacją Odzysku REBA.
I miejsce – Kacper Gubiec
II miejsce – Kamil Szatan
III miejsce – Anna Stolarczyk
Dodatkową nagrodę wylosowaną spośród wszystkich zbierających zdobyła Katarzyna Kędziora. Ponadto informujemy, iż rozpoczęliśmy kolejną edycję tejże zbiórki, która zakończy w marcu 2020r. Nowa zbiórka zaczęła się od dużej ilości przyniesionych zużytych baterii przez Amelię Rzepkę – 427 sztuk i Marcela Grzybka – 246 sztuk. Gratulujemy i zachęcamy do w konkursowej akcji!
Patrz album fotograficzny!

Lekcje biblioteczne
Dnia 8 i 9 maja uczniowie klasy VIII i VI uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych prowadzonych przez p. Dorotę Grudzień w filii Biblioteki Miejskiej w Libiszowie. Klasa VIII poznała rodzaje błędów językowych, zaś klasa VI budowę czasopism. Z okazji Dnia Święta bibliotekarza, uczniowie złożyli życzenia pani bibliotekarce.
Patrz album fotograficzny!
III miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju BRD
W dniu 7 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Poświętnem odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju: „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”.
Eliminacje przeprowadzali przedstawiciele opoczyńskiej policji oraz WORD z Piotrkowa Trybunalskiego.
Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:
- kategoria I - uczniowie klas IV - V szkoły podstawowej (10-12 lat),
- kategoria II - uczniowie klas VI - VIII szkoły podstawwej i III klasy gimnazjum (13-16 lat).
Naszą szkołę, pod opieką pani Beaty Kowalczyk reprezentowała drużyna w składzie:
- Milena Kmita – kl. VI,
- Aleksandra Sobolewska – kl. VI,
- Krzysztof Kata – kl. VII.
Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy – 25 zadań oraz pierwszeństwa na skrzyżowaniach składający się z 10 pytań.
Każdy z uczestników pokonywał rowerowy tor przeszkód oraz zaliczał jazdę po Miasteczku Ruchu Drogowego.
Wyniki uczniów z poszczególnych drużyn sumowano.W kategorii I startowało 9 drużyn, a w kategorii II –8 drużyn.
W przerwie między częścią teoretyczną i praktyczną uczestnicy mieli poczęstunek – obiad.
Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce.
Każdy uczestnik otrzymał upominek. Reprezentanci naszej drużyny otrzymali puchar, po plecaku i bidonie.
Gratulujemy!
Patrz album fotograficzny!
I miejsce w eliminacjach gmninnych BRD
Drużyna naszej szkoły w składzie:
Julia Bolarczyk kl VIII,
Krzysztof Kata kl. VII,
Milena Kmita kl. VI,
Aleksandra Sobolewska kl. VI
pod opieką pani Beaty Kowalczyk zdobyła I miejsce w elminacjach gminnych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się w dniu 30 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie w II grupie, czyli klasy: VI, VII, VIII i III gimnazjum, a tym samym zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.
Gratulujemy!
I miejsce Kmili Kmity w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „I ty możesz zostać baśniopisarzem”
Wyniki
XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
„I ty możesz zostać baśniopisarzem”
I miejsce
Kamila Kmita za baśń „Kłótnia i zgoda”,
a w niej za kreatywne wykorzystanie elementów baśniowych
i malowanie słowami postaci
opiekun Joanna Gołąb
Szkoła Podstawowa w Libiszowie
województwo łódzkie
Gratulujemy!
Patrz album fotograficzny!

Wyniki ogólnopolskiego konkursu z biologii, geografii i przyrody
Chętni uczniowie z IV – VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Galileo 2019 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Laureatem konkursu biologicznego została uczennica klasy piątej Marta Walasik - nauczyciel biologii pani Aleksandra Słowikowska
Laureatem konkursu z przyrody została uczennica klasy czwartej Hanna Żądło- nauczyciel biologii pani Aleksandra Słowikowska
Wyróżnienie w konkursie z geografii otrzymała uczennica klasy piątej Marta Walasik- nauczyciel geografii dyrektor Helena Kuśmierczyk
Gratulujemy!
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych nadzieją i miłością
Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
Smacznego jajka i mokrego Śmigusa Dyngusa
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy
Szkoły Podstawowej W Libiszowie
Dzień otwarty dla przedszkolaków
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
