Od dnia 10 kwietnia 2019 r. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w naszej szkole odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem zajęć.
Aktualności

Komunikat dla Rodziców i Uczniów !

Zmiana terminu zebrania z Rodzicami !
Informujemy, że zebrania z rodzicami uczniów klas 0- VII odbędą się w czwartek 25 kwietnia 2019 r. o godzinie 1530 .
Serdecznie zapraszamy!

Informacja dla Rodziców
Szanowni Państwo!
W związku z planowanym strajkiem pracowników szkoły, który rozpocznie się 8 kwietnia 2019 r. i ma potrwać do odwołania informuję Państwa, że zajęcia dydaktyczno - wychowawcze nie odbędą się.
Uczniom, którym nie jesteście Państwo wstanie zorganizować opieki w domu, szkoła zapewni zajęcia opiekuńcze.
Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, strajk zostanie zawieszony, będziecie Państwo poinformowani.
Libiszów, 05.04. 2019 r.
III Festiwal Piosenki Dziecięcej
W dniu 05.04.2019r. dwie dziewczynki z oddziału przedszkolnego: Maja Malej i Julia Nita reprezentowały naszą szkołę w „III Festiwalu Piosenki Dziecięcej” w Kraśnicy. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. „Lekcja zdrowia".
W festiwalu wzięło udział 11 placówek.Pani Dyrektor Alicja Ziółkowska serdecznie i gorąco przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności małych artystów. O kolejności wystąpień decydowało losowanie numerków, a każdy z nich przypisany był motylkowi, który na swoim brzuszku miał przypiętą nazwę danej placówki.
Występy dzieci zachwyciły wszystkich zgromadzonych. Jury w składzie Pań Dyrektorek, jednogłośnie zadecydowało, że wszyscy uczestnicy zdobywają I miejsce.
Każdy wykonawca otrzymał dyplom oraz upominek. Po występie zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek.
Organizatorem festiwalu była pani Iwona Piotrowska, wychowawczyni oddziału przedszkolnego.
Patrz album fotograficzny!
Bezpieczny przejazd
26 marca 2019 r. odbyło się spotkanie pracowników Policji i SOK z uczniami klas 0 - III, na którym zostały przybliżone zasady bezpiecznego zachowania się w pobliżu torów i przejazdów kolejowych.
Patrz album fotograficzny!
"Ten obcy" w wykonaniu klasy szóstej
Uczniowie klasy VI przedstawili dla swoich młodszych kolegów scenki z lektury "Ten obcy". Wszystkich zachwyciła scenografia i kostiumy młodych aktorów. Gromkie brawa publiczności potwierdziły talent aktorski uczniów klasy VI.
Patrz album fotograficzny!
Lekcja języka polskiego
Na ostatniej lekcji języka polskiego uczniowie klas IV a i IV b wcielili się w rolę bohaterów legendy o warszawskim Bazyliszku. Zajęcia były przeprowadzone jako podsumowanie cyklu lekcji o teatrze i legendach polskich. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami przez widzów.
Patrz album fotograficzny!
Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych
21 marca uczniowie klas III i V a na zajęciach języka angielskiego przygotowywali własnoręczne kartki wielkanocne w ramach akcji wymiany kartek świątecznych z inną szkołą podstawową. Wspólnie układali oni życzenia w języku angielskim dla kolegów i koleżanek z innej szkoły. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje pracę dla osób, których nie znają. Zajęcia te mają na celu rozbudzenie ciekawości i chęci nauki języka .
Wszystkie kartki zostały wysłane i teraz z niecierpliwością oczekujemy paczki z kartkami dla naszych uczniów od ich rówieśników.
Patrz album fotograficzny!
Milena Kmita wyróżniona w konkursie recytatorskim
Uczennice naszej szkoły: Milena Kmita, Wiktoria Kata, Karolina Rożej i Natalia Brola zaprezentowały się w konkursie recytatorskim ogłoszonym przez Miejską Bibluitekę Publiczną w Opcznie. Gratulujemy Milenie Kmicie, która zdobyła wyróżnienie.
Patrz album fotograficzny!
Poetyckie powitanie wiosny
Motyle, kwiaty, marzanna, a przede wszystkim słońce, to elementy wiosennej dekoracji, na tle której w tym roku powitaliśmy wiosnę. Było to powitanie poetyckie, z pewną dozą humoru. z poszczególnych klas prezentowali wiersze Brzechwy i Tuwima. Tematyka wierszy związana była albo bezpośrednio z nadejściem wiosny, albo nawiązywała do zdrowych, bezpiecznych i właściwych zachowań. Niektórymi wierszami dzieci chciały obudzić zwierzęta ze snu zimowego, „czarowały”, aby pogoda uległa zmianie i zrobiło się ciepło. Wszystkie dzieci, swoim ubraniem koloru zielonego, zaakcentowały ten dzień. Dzieci z przedszkola i klas młodszych przygotowały emblematy wiosenne albo rekwizyty do swoich występów. Uczniowie, na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem opiekunów, przygotowali tło czyli dekorację do wiosennych występów. Wiosennie zrobiło się nie tylko na sali gimnastycznej, ale również na korytarzach szkolnych, od kwiecistych dekoracji w oknach. Prowadząca spotkanie, pani Aleksandra Słowikowska, zachęcała dzieci nie tylko do właściwych zachowań w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, ale również zwróciła uwagę na konieczność dbałości o otoczenie.
Podtrzymując tradycję korowodu z kukłą symbolizującą zimę, przedszkolaki i uczniowie klas I-III, pożegnali zimę. Towarzyszył temu śpiew i okrzyki na powitanie wiosny.
Miłym akcentem był również udział w spotkaniu muzycznym podczas którego mogliśmy dowiedzieć się o budowie, działaniu i dźwiękach wydawanych przez tradycyjny klarnet oraz klarnet elektroniczny AKAI.
Patrz album fotograficzny!
Kangur Matematyczny
Dnia 21 marca 2019 roku w godz. 800 – 930 odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny – KANGUR.
W naszej szkole wzięło w nim udział 22 uczniów ze zgłoszonych 24 uczniów.
- 6 w kategorii Maluch – (5 -kl. IV a, 1 – kl. IV b)
- 13 w kategorii Beniamin – (1 – kl. V a, 5 – kl. V b, 7 – kl. VI)
- 3 w kategorii Kadet – (3 – kl. VII)
Nad przebiegiem konkursu czuwały:
-
- pani mgr Beata Kowalczyk (szkolny organizator),
- pani mgr Bożena Kata (członek).
Po wejściu do sali każdy uczeń otrzymał nadesłane testy wraz z kartami odpowiedzi oraz białe czyste kartki na dodatkowe obliczenia. Po wyjaśnieniu sposób wypełniania i kodowania kart odpowiedzi i zapisaniu na tablicy kodu szkoły uczniowie zakodowali karty.
Gdy wszystkie karty zostały zakodowane uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał matematyczną układankę od organizatorów.
Wyniki w maju.
Lekcja biblioteczna w klasie V
Lekcja dotyczyła księgozbioru podręcznego: rodzajów encyklopedii, słowników układu, itp.
Patrz album fotograficzny!
Dzień Matematyki
W dniu 13 marca br. obchodziliśmy „Dzień Matematyki 2019”, którego inicjatorem i organizatorem w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Nasza szkoła dołączyła się do obchodów poprzez uczestnictwo w tym dniu w turnieju matematycznym. W tym roku hasłem przewodnim była „Matematyka dzika”, a więc pytania związane (luźno) z dziką przyrodą w Polsce. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis rozwiązania, a także przyrodnicza ciekawostka edukacyjna. Konkurs przygotowała nauczycielka matematyki – p. Agnieszka Kowalczyk.
Do turnieju przystąpiły reprezentacje uczniów z klas IV – VI podzielone na czteroosobowe drużyny.Uczestnikami turnieju byli:
1. Agata Rzepka , Filip Rek, Bartłomiej Sobolewski, Marcel Grzybek z klasy IVa
2. Kamila Kmita, Klaudia Białas, Łucja Witoń, Rafaela Kędziora z klasy IVa
3. Olaf Pacan, Eryk Pacan, Szymon Piekarski, Jan Rzońca z klasy IVb
4. Julia Kośka, Kinga Pecyna, Marcelina Janecka, Bartosz Brola z klasy IVb
5. Weronika Nita, Marta Walasik, Mikołaj Koziak, Michał Rożej z klasy Vb
6. Zuzanna Mnich, Aleksandra Sobolewska, Michael Zieliński, Kacper Rożej z klasy VI
7. Alicja Chmal, Patryk Kata, Karol Kędziora, Michał Babis z klasy VI
Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z zadaniami, a przy tym świetnie się bawili. Na poziomie klas IV-V najlepszą drużyną okazała się drużyna klasy Vb. Natomiast obie drużyny klasy VI zremisowały. Gratulujemy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Idea obchodzenia Dnia Matematyki w naszej szkole ma na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko żmudna nauka i rozwiązywanie zadań. Nasi uczniowie podczas turnieju nabywali umiejętność pracy w grupach, czytania ze zrozumieniem oraz testowali swoją wiedzę rozwiązując łamigłówki. Rywalizacja miała przede wszystkim pokazać, że matematyką można się bawić i chyba nam się to udało!Patrz album fotograficzny!

II miejsce Mateusza Zielińskiego
Uczeń klasy III Mateusz Zieliński zajął II miejsce w szóstym międzyszkolnym konkursie pt. "Spotkanie z baśnią polską"
Gratulujemy!
Lekcja biblioteczna
Książka obrazowa" to temat lekcji bibliotecznej, w której uczestniczyli uczniowie klasy III. Odbyła się ona w filii Biblioteki Miejskiej - w Libiszowie. "Picture book" czyli książka, w której tekst jest równoważny z obrazem czyli jest on nie tylko ilustracją, ale również dopowiedzeniem tekstu..
Uczniowie tworzyli własne obrazy, a później układali do nich historyjkę. Niezwykle atrakcyjne okazało się dla dzieci spotkanie z książką interaktywną i sensoryczną itp.
Patrz album fotograficzny!
Dzień Kobiet
6 marca w ramach Dnia Kobiet, uczniowie klasy VII byli w Tomaszowie Maz. w kinie Helios na filmie pt. "Jak wytresować smoka 3". Nastroje po filmie były bardzo dobre. Wszyscy byli zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.
Patrz album fotograficzny!

Eliminacje miejskie OTWP
W dniu 7 marca 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież zapobiega pożarom”.
Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:
- I grupa - szkoła podstawowa kl.5-6,
- II grupa - szkoła podstawowa kl. VII – VII oraz kl. III gimnazjum,
- III grupa - szkoła ponadgimnazjalna.
Naszą szkołę reprezentowali: I grupa – Milena Kmita kl. VI,
II grupa Krzysztof Kata kl. VII
Po I etapie polegającym na rozwiązaniu testu Milena zajęła III miejsce zdobywając 15 punktów, a Krzysztof zajął II miejsce zdobywając 19 punktów, oboje zakwalifikowali się do II etapu – odpowiedzi na pytania.
Po II etapie utrzymali swoje miejsca.
W nagrodę otrzymali dyplomy oraz Milena myszkę bezprzewodową i selfiestick, a Krzysztof – słuchawki.
Gratulujemy!
Opiekun: Beata Kowalczyk

Mini piłka koszykowa dziewcząt: Drzewica 4.03.2019 r.
4 marca w hali sportowej przy ul. Staszica w Drzewicy rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w mini piłce koszykowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, które grały w dwóch grupach. Nasza reprezentacja przegrała tylko jeden mecz i zdobyła III miejsce w powiecie. Gratulacje!!!
A oto wyniki rozgrywek:
Gr A
SP Kunice
SP Libiszów
SP Poświętne
SP Opoczno (z oddziałami Mistrzostwa Sportowego)
Gr B
SP Drzewica
SP Żarnów
SP Wójcin
Gr A
Kunice - Libiszów 14:7
Poświętne - Opoczno 23:2
Libiszów – Poświętne 12:6
Kunice - Opoczno 17:4
Libiszów – Opoczno 32:2
Poświętne - Kunice 15:16
Gr B
Drzewica - Żarnów 11:9
Żarnów - Wójcin 15:7
Drzewica - Wójcin 35:5
Mecz o 1 miejsce
Kunice - Drzewica 7:6
Mecz o 3 miejsce
Libiszów – Żarnów 15:4
Skład naszej reprezentacji: Aleksandra Sobolewska, Natalia Wiktorowicz, Oliwia Grzybek, Małgorzata Pecyna, Daria Jurek, Julia Bernacka, Milena Kmita, Kamila Stępień, Martyna Rzońca, Anna Brzezińska, Julia Dąbrowska, Natalia Bolarczyk. Opiekun: p. Cezary Kądziela.Patrz album fotograficzny!

Konsultacje z rodzicami
Konsultacje z rodzicami odbędą się w czwartek 14 marca 2019 r. w godz. 1530 -1700 .
Serdecznie zapraszamy!
Eliminacje powiatowe Konkursu Matematycznego: "RUSZ GŁOWĄ".
W dniu 1 marca 2019 r. w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Matematycznego „RUSZ GŁOWĄ” zorganizowanego przez Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Opocznie
i Zespół Nauczycieli Matematyki w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie oraz Powiat Opoczyński.Do eliminacji powiatowych przystąpiła uczennica klasy VIII Monika Kołodziejczyk. Miała do rozwiązania 8 zadań – 4 zamknięte i 4 otwarte ciągu 60 minut.
Wyniki w kwietniu.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
