• Laboratoria przyszłości

• Święta tuż, tuż….. uczniowie klas 8a i 7 w ramach zajęć informatyki przygotowywali ozdoby świąteczne z wykorzystaniem technologii druku 3D. Na początku zapoznaliśmy się z instrukcją obsługi długopisów, a następnie tworzyliśmy dekoracje według wzoru.

Młodzież była bardzo zaangażowana, wykazała się dużą wyobraźnią i inwencją twórczą. Cierpliwie, wytrwale i dokładnie wykonywała podjęte zadania.

• Dzień Patrona Szkoły

• Dzień patrona szkoły oraz tradycyjna już dla naszej szkoły partyzancka Wigilia odbyła się 16 grudnia 2022r. Gośćmi tegorocznego spotkania byli: Tomasz Łuczkowski – Zastępca Burmistrza Opoczna; kombatant mjr. Jerzy Duda wraz z małżonką; Adam Grabowski – dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie (współorganizator Wigilii);Waldemar Plewa – dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Opoczno; Łukasz Konecki – Sołtys Sobawin; Krystyna Rytczak – Sołtys Libiszowa Kolonii; Marianna Witoń – Sołtys Libiszowa oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich w Sobawinach i Libiszowie Kolonii. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć również dyrektorów i nauczycieli emerytów oraz pracowników obsługi. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Dyrektor Jadwiga Brzezińska, Pani Maria Domagała oraz Pani Marianna Olszewska.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz złożeniem kwiatów pod pamiątkową tablicą „Doliniaków”. Następnie Pani Dyrektor Helena Kuśmierczyk powitała wszystkich przybyłych gości. W kolejnej części uczniowie klas ósmych przybliżyli kolędy partyzanckie, zapiski podporucznika Groma – Józefa Bylewskiego oraz wspomnienia kombatantów z oddziału partyzanckiego Adolfa Pilcha "Doliny", biorących udział w "Wigilii partyzanckiej"w 1944 roku – Mariana Podgórecznego, pseudonim „Żbik” i Ryszarda Bielańskiego, pseudonim „Rom”. W drugiej części akademii uczniowie klasy VI i VII przypomnieli historię Bożego Narodzenia w formie jasełek.

Następnie głos zabrali przybyli goście: pan Tomasz Łuczkowski - zastępca burmistrza Opoczna, pan Adam Grabowski – dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, major Jerzy Duda. Uroczystość zakończyła się czytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa, modlitwą przed łamaniem się opłatkiem, której przewodniczył ksiądz Łukasz Pyszczek, a następnie życzeniami świątecznymi dla wszystkich przybyłych.

Po połamaniu się opłatkiem wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym udali się na poczęstunek wigilijny, w który aktywnie włączyli się również rodzice uczniów naszej szkoły.

Informacja o naszej wigilli na stronie Muzeum Regionalnego w Opocznie

• Spotkanie z PPP

• Dnia 14 grudnia pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie pani Dorota Wiktorowicz i pani Monika Szwagrzyk spotkali się z uczniami klas 4-8 naszej szkoły. Temat spotkania: Portale społecznościowe - jak bezpiecznie korzystać z internetu.

• Laboratoria przyszłości

• Współpraca, podział obowiązków, bezpieczeństwo podczas obsługi sprzętu kuchennego – to ważne umiejętności, które uczniowie klasy 8a rozwijali na lekcji wychowawczej 9 grudnia. Wspólne przygotowanie tostów przy pomocy opiekacza uzyskanego przez szkołę dzięki programowi Laboratoria Przyszłości bardzo zintegrowały uczniów. Wszystkim bardzo smakowały tosty i dodały energii na dalsze lekcje.

• Spotkanie z przedstawicielami PPP

• Dnia 7 grudnia pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie pani Dorota Wiktorowicz i pani Monika Szwagrzyk spotkali się z uczniami klas 4-8 naszej szkoły. Tematem spotkania były używki i substancje psychoaktywne, a dokładniej ich negatywny wpływ na organizm człowieka.

• Mikołajki

• Jak wiadomo, 6 grudnia święty Mikołaj roznosi dzieciom prezenty. Zawitał również do naszej szkoły.

Uczniowie przygotowali się na odwiedziny Mikołaja – tego dnia przyszli ubrani na czerwono. Święty docenił ich gest i zostawił dla nich prezenty.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaj również nie ominie naszej szkoły. Uczniowie na pewno będą wyczekiwać go z niecierpliwością.

• Laboratoria przyszłości

• W ramach realizowanego w naszej szkole programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 4 podczas zajęć z wychowawcą wykonali ćwiczenie integracyjne ''Poznajmy się'' z zastosowaniem klocków KORBO. Celem zajęć było znalezienie wspólnych cech u uczniów.