• Konkurs PCK

• Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Renaty Szczepanik, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Klub HDK PCK - PKP Idzikowice z okazji 65-lecia HDK w Polsce. Konkurs pt. "Krwiodawczyni Matka - Dająca Życie" miał na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych. Nasi uczniowie: Igor Wawrzeńczak, Daria Podgórna, Amelia Kaczmarczyk, Agata Kowalczyk, Jan Stęmpniak i Lilianna Łukomska wykonali plakaty promujące akcję oddawania krwi, za co otrzymali cenne nagrody. Gratulujemy.

• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach 23, 24, 25 maja odbył się ogólnopolski Egzamin Ósmoklasisty. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 28 uczniów z klas ósmych.

Pierwszego dnia uczniowie zmagali się z testem z języka polskiego. Kolejnego dnia rozwiązywali zadania z matematyki. Na zakończenie, w trzecim dniu wykazywali się wiedzą i umiejętnościami z języka obcego. W naszej szkole był to język angielski.

Jakie będą rezultaty dowiemy się, gdy ukażą się właściwe wyniki. A te będą dostępne dla uczniów już 4 lipca, więc musimy wszyscy cierpliwie czekać. Natomiast 6 lipca nastąpi wydawanie zdającym zaświadczeń/informacji o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

• Konkurs recytatorski

• To już XV edycja konkursu recytatorskiego o złote pióro organizowanego przez MDK w Opocznie, gdzie swoim talentem popisywała się młodzeż naszego regionu. W tym roku uczennica klasy 6 Julia Bernacka recytowała wiersz Juliusza Słowackiego "Smutno mi Boże". To kolejny raz, kiedy uczniowie szkoły w Libiszowie prezentują swoje umiejętności i nabywają nowe doświadczenia. Gratulujemy odwagi i talentu

• "Hej Wesele"

• "Hej, wesele" - pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole dyskoteka klas 4-8. Uczniowie doskonale bawili się przy muzyce weselnej, nie zabrakło też zabaw i tańców typowych dla tego typu imprez. Stoły biesiadne uginały się od jedzenia. Humor dopisywał wszystkim, a piękne stroje weselników cieszyły oko.

• Lekcja otwarta w naszej bibliotece oraz wyniki konkursów o tematyce bibliotecznej.

• W dniach 8-15 maja obchodzimy XX ogólnopolski tydzień bibliotek. W ramach tego wydarzenia nasza szkoła zorganizowała szereg aktywności związanych z biblioteką. Został ogłoszony konkurs na zakładkę do książki dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III oraz konkurs na wiersz promujący bibliotekę dla klas IV-VIII. Została nawiązana współpraca z wydawnictwem Media Rodzina, w ramach której otrzymaliśmy balony i naklejki z motywem Kici Koci oraz zniżkę na książeczki z serii Kicia Kocia.

Nauczyciel biblioteki pani Joanna Drożdż zorganizowała również 9 maja lekcję otwartą w bibliotece dla oddziałów przedszkolnych i klas I-III, w której udział wzięli: Pani Dyrektor Helena Kuśmierczyk, nauczyciele biblioteki, nauczyciele klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych, ksiądz Łukasz Pyszczek oraz uczniowie.

Bohaterką tego spotkania była Kicia Kocia, przygody której w ramach głośnego czytania przedstawili  nauczyciele oraz uczeń klasy III – Olaf Stępień.

W ramach tego spotkania odbyło się również podsumowanie konkursów i wręczenie nagród.

W konkursie na zakładkę do książki udział wzięło 31 uczniów. A oto wynik:

Grupa 4-5 latków:

1. Piotr Kucharski.

1. Igor Wawrzyńczak,
            2. Lena Baran.

W konkursie na wiersz promujący bibliotekę I miejsce zajął Jakub Kędziora z klasy V.

• Na ludowo w przedszkolu

• 8 maja w naszym przedszkolu gościło Koło Gospodyń Wiejskich z Sobawin. Ubrani w piękne stroje ludowe opowiedzieli o nich naszym przedszkolakom. Chętne dzieci mogły nawet przymierzyć niektóre części garderoby. Nasi goście opowiedzieli także o tradycjach i zwyczajach naszego regionu, szczególnie o ozdabianiu domów z okazji świąt Wielkanocnych oraz o smakołykach, które dawniej gościły na stołach. Nasi goscie nauczyli nas jak robić ,,kocanki" z włóczki, czyli jeden z dekoracyjnych elementów zapaski. Przedszkolakom bardzo się one spodobały i każdy chcial mieć swój. Chętne dzieci pochwaliły się swoimi regionalnymi wycinankami. Wszystkim bardzo się spodobało to spotkanie, a my cieszymy się, że członkinie i członkowie koła znaleźli czas by przekazac młodemu pokoleniu tradycje naszego regionu.

• Dzień Strażaka w przedszkolu

• 4 maja to święto strażaków. Z tej okazji nasze przedszkolaki miały okazję bliżej poznać ten zawód. Na początek dzieci obejrzały film edukacyjny pokazujący na czym dokładnie polega praca strażaka. Dzieci przypomniały sobie także nr alarmowe, na które należy dzwonić, gdy im coś zagraża. Na koniec przedszkolaki zobaczyły jak wygląda strój strażaka, zarówno ten używany podczas akcji jak i galowy. Chętne dzieci mogły je przymierzyć, co przyniosło naprawdę wiele frajdy.