• Zebranie z rodzicami

• We wtorek 31 stycznia br.  godz. 15.30 odbędzie się zebranie dla rodziców/opiekunów prawnych uczniów wszystkich klas. Zapraszamy.

• Dzień Babci i Dziadka

• Dnia 14 stycznia bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego AK „Doliniacy” w Libiszowie odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka połączony z zabawą choinkową. Tego dnia zawitali do naszej szkoły dziadkowie, babcie, a nawet całe rodziny.

Na wstępie Pani Dyrektor Helena Kuśmierczyk przywitała licznie przybyłych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII pod kierunkiem wychowawców przedstawiły piękny i bardzo bogaty program artystyczny. Uczniowie recytowali, śpiewali, tańczyli. Ostatnim punktem programu było gromkie odśpiewanie przez wszystkich uczniów szkoły „Sto lat”.

Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Była to prawdziwa ,,uczta” talentów dla dumnych babć i dziadków, którzy zostali zaskoczeni popisem swoich wnuków. Kolejną niespodzianką dla naszych gości było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku przygotowanymi przez Radę Rodziców.

Po uroczystościach związanych z Dniem Babci i Dziadka nadszedł czas na zabawę. Uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie, ale także babcie, dziadkowie, przybyli goście oraz nauczyciele. Ten czas uprzyjemnił zespół muzyczny państwa Woźniaków.

Wszyscy świetnie się bawili w ostatnim dniu w szkole przed dwutygodniowymi feriami.

Życzymy wszystkim babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego, dużo radości ze swoich wnuków i jeszcze wielu podobnych, wesołych spotkań.

• Wizyta duszpasterska

• 5 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, czyli świąteczne spotkanie kapłana ze społecznością szkolną. Ks. proboszcz Wiesław Mazur wraz z wikarym Łukaszem Pyszczkiem pomodli się za społeczność szkolną i poświęcili zebranych przy śpiewie kolędy

Po wspólnej modlitwie Ksiądz Proboszcz  pobłogosławił wszystkich zebranych oraz obdarował uczniów i nauczycieli pamiątkowymi obrazkami i cukierkami.

• "Moja ulubiona postać bajkowa - pozytywny bohater" rozstrzygnięcie.

• 13 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego ,, Moja ulubiona postać bajkowa - pozytywny bohater". Przybyli na nie nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy wraz z opiekunami. Nagrody wręczyła Pani Helena Kuśmierczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego AK ,,Doliniacy” w Libiszowie oraz organizatorzy konkursu panie Sylwia Kłosek i Bożena Kata.  Nagrodzeni uczestnicy to:

Oddział Przedszkolny (klasy „0”)

I miejsce – Kacper Węgrecki z SP w Libiszowie

II miejsce – Lena Pawlik  SP w Kraśnicy

II miejsce – Nikola Mergel z SP w Januszewicach

III miejsce –Nina Strzelczyk – Przedszkole nr 2 w Opocznie

III miejsce – Alicja Rzepka z SP w Libiszowie

III miejsce  - Zuzanna Wojtarek – Przedszkole z OMS w Opocznie

III miejsce – Zuzanna Arcab SP w Sielcu

I miejsce – Amelia Rutowicz z SP Januszewicach

I miejsce – Oliwia Stępień SP z OMS w Opocznie

I miejsce – Ola Węgrecka z SP w Libiszowie