Szanowni Państwo,
informujemy, że zebranie odbędzie się dnia 15 września 2022 r. o godzinie 15.30.
informujemy, że zebranie odbędzie się dnia 15 września 2022 r. o godzinie 15.30.
1 września wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły tłumnie zjawili się na uroczystości związanej z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Ten dzień rozpoczęliśmy od mszy świętej w naszym kościele.
Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie nowy rok oficjalnie zainaugurowała pani dyrektor Helena Kuśmierczyk. Później uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do swoich sal, gdzie otrzymali wstępne informacje.
Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów, radości i pomyślności, niech dobre oceny w dzienniku zagoszczą. Witaj szkoło, przez cały rok będzie wesoło! Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.
Uroczystość zostanie poprzedzona mszą świętą w kościele w Libiszowie o godz. 8.00.
6 latki - grupa ,,0"
Pakiet ,, Olek i Ada” Poziom B+ wyd. MAC
Religia klasa ,,0" - Stanisław Łabendowicz
Język angielski 'Bugs Team Starter'
Autorzy książki: Carol Read, Ana Soberón, Anna Parr-Modrzejewska
Wydawnictwo: Macmillan Education
5 latki
Pakiet ,, Olek i Ada” Poziom B wyd. MAC
Książka od religii z cyferka ,,5" - Jesteśmy dziećmi Bożymi - Stanisław Łabendowicz
Język angielski 'Bugs Team Starter'
Autorzy książki: Carol Read, Ana Soberón, Anna Parr-Modrzejewska
Wydawnictwo: Macmillan Education
4 latki
Pakiet ,,Olek i Ada” Poziom A+ wyd. MAC
Książka od religii z cyferka ,,5" - Jesteśmy dziećmi Bożymi - Stanisław Łabendowicz
Język angielski 'Bugs Team Starter'
Autorzy książki: Carol Read, Ana Soberón, Anna Parr-Modrzejewska
Wydawnictwo: Macmillan Education
3 latki
Pakiet ,,Olek i Ada” Poziom A+ wyd. MAC
Książka od religii z cyferka ,,5" - Jesteśmy dziećmi Bożymi - Stanisław Łabendowicz
Język angielski 'Bugs Team Starter'
Autorzy książki: Carol Read, Ana Soberón, Anna Parr-Modrzejewska
Wydawnictwo: Macmillan Education
Przybory:
1. Blok techniczny mały, kolorowy 1 szt
2. Blok techniczny duży, kolorowy 1 szt
3. Blok techniczny duży, biały 1 szt
4. Papier kolorowy duży 1 szt (zwykły, niesamoprzylepny)
5. Klej w sztyfcie 4 szt
6. Kredki ołówkowe (typu Bambino)
7. Kredki świecowe
8. Mazaki
9. Ołówek + temperówka+gumka
10. Nożyczki małe
11. Plastelina (najlepiej duże opakowanie 12 kolorów)
12. Farby plakatowe + duży pędzel
13. Pastele olejne
14. Skoroszyt + 30 koszulek (proszę włożyć do skoroszytu)
15. Teczka papierowa
16. Koszyczek na przybory dzieci ( średniej wielkości ok 10cm x 6 cm)
17. Podkładka śniadaniowa
18. Pół ryzy papieru ksero
19. Opakowanie ręczników papierowych + mydło w płynie (do sali na potrzeby dzieci) + mała paczka chusteczek nawilżanych
20. Dowolna malowanka 2 szt.
Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów oraz książek dziecka. Prosimy aby dzieci miały też zapasowe ubranko w swoich szafeczkach.
Wiadomość ze strony:
https://www.facebook.com/GminaOpoczno
30 czerwca 2022
Opocznianka Marta Walasik odniosła niemały sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym należało wykazać się nie małą wiedzą z zakresu ochrony ludności, ratownictwa i wiedzy przeciwpożarowej.
W środę, 29 czerwca w Urzędzie Miejskim w Opocznie odbyło się spotkanie Burmistrza Opoczna Dariusza Kosno z laureatką konkursu pożarniczego Martą Walasik, uczennicą Szkoły Podstawowej im.Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie. Podczas spotkania burmistrz pogratulował osiągniętego wyniku i przekazał drobny upominek od gminy.
W spotkaniu uczestniczyli również: Tomasz Łuczkowski zastępca burmistrza, Helena Kuśmierczyk dyrektor szkoły, Beata Kowalczyk wychowawczyni Marty, Mieczysław Wojciechowski radny Rady Miejskiej w Opocznie oraz rodzice Marty.
Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
Marta pomyślnie przeszła etap pisemnych eliminacji i zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu, który odbył się w dniach 25-26 czerwca 2022 roku w Miliczu woj. dolnośląskie. Ostatecznie opocznianka w swojej grupie wiekowej zajęła III miejsce.
Gratulujemy!
25-26 czerwca 2022 roku w Miliczu woj. dolnośląskie odbył się 44 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy ono rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
Po eliminacjach pisemnych i dogrywce Marta zakwalifikowała się do ścisłego finału. Po zadaniach praktycznych i części ustnej w swojej grupie wiekowej zajęła III miejsce.
Gratulujemy!
Drodzy Uczniowie,
życzymy, by okres wakacyjny był czasem radosnego i bezpiecznego wypoczynku oraz umożliwiał nabranie sił do podejmowania kolejnych wyzwań w nadchodzącym roku szkolnym.
A Wam, Drodzy Absolwenci, aby spełniły się Wasze oczekiwania związane z nową szkołą, a ścieżki życia, na które wkraczacie, prowadziły tylko do sukcesów.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie
24 czerwca 2022r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.O godzinie 8.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Następnie młodzież udała się do szkoły, by kontynuować uroczystości. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie ósmoklasiści zatańczyli poloneza i zaprezentowali krótki pokaz artystyczny. Następnie pani dyrektor podziękowała młodzieży i nauczycielom za trud całorocznej pracy. Ósmoklasiści odebrali z rąk dyrekcji i wychowawcy świadectwa i nagrody książkowe.Także przedstawiciele uczniów z klas siódmych wręczyli absolwentom małe upominki na pożegnanie. Dla uczniów klasy ósmej był to szczególny dzień, gdyż budynek szkoły opuścili jako absolwenci.
Następnie pani dyrektor z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom z pozostałych klas. Na zakończenie uczniowie udali się na oststnie w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami.
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć na miarę swoich możliwości i życzymy dalszych sukcesów.
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022 roku.
8.00 - Msza Święta w kościele parafialnym w Libiszowie
9.00 - akademia i uroczyste wręczenie świadectw i nagród na sali gimnastycznej
Serdecznie zapraszamy!
Zobacz i zapamiętaj:
bezpieczny wypoczynek - informacje MEN
Bezpieczeństwo w czasie wolnym
bezpieczeństwo nad wodą - film
bezpieczeństwo w górach - film
W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wygnanowie uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody:
W kategorii wiekowej klas IV-VIII
I miejsce- Aleksandra Pietrzak z klasy V
II miejsce- Łucja Cieślik z klasy V
W kategorii wiekowej klas I-III
II miejsce-Ewa Zalega z klasy II
III miejsce- Magdalena Jabłońska z klasy III
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym ,,Synapsik’’ MEN, który odbył się w kwietniu. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Laureatami zostali:
Franciszek Wiktorowicz- klasa I
Tomasz Stępniak- klasa III
Pozostali uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki.
Do konkursu przystąpili uczniowie:
Klasa I
Franciszek Wiktorowicz
Krzysztof Ogłoziński
Aleksander Grabski
Ksawery Gwardecki
Klasa II
Alicja Cieślik
Izabela Kata
Lena Piekarska
Igor Wawrzyńczak
Ewa Zalega
Klasa III
Julia Bąkiewicz
Nadia Chmal
Faustyna Kupis
Maja Malej
Natalia Białas
Amelia Ogłozińska
Tomasz Stępniak
Magdalena Jabłońska
Dyplomy i upominki ufundowane przez Organizatora zostały wręczone dn. 22.06.2022 r. przez panią Dyrektor Helenę Kuśmierczyk. Szkoła otrzymała Certyfikat, a wychowawcy klas podziękowania.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Wakacje to idealna pora, aby nieco odciągnąć myśli naszych dzieci od komputerów i tabletów. Misja niełatwa, ale warto się jej podjąć.
Specjaliści z firmy GDATA przygotowali kilka rad jak postępować z młodymi internautami podczas urlopu.
1. W okresie wakacyjnym staraj się spędzać jak najwięcej czasu wolnego z rodziną, unikaj rozrywek związanych z wykorzystaniem komputera, telewizora czy telefonu. Rano idź z dzieciakami do parku, w godzinach popołudniowych wybierzcie się na plażę, a wieczorem zagrajcie w „staromodną” grę planszową.
2. Zapewnij dziecku, ciekawą alternatywę, nawet kiedy z nimi nie przebywasz. W zależności od indywidualnych upodobań mogą to być sport, taniec, rysunki czy inne zajęcia artystyczne, pozwalające trzymać dziecko z dala od komputera.
3. Wybierasz się na rodzinne wakacje? Wykorzystaj ten czas na relaks i podaruj jak najwięcej czasu swoim bliskim. Unikaj ciągłego sprawdzania wiadomości na swoim smart fonie. Jeśli nie dasz złego przykładu dziecku, istnieje prawdopodobieństwo, że zapomną o elektronicznych gadżetach.
4. Takie funkcje jak geotagowanie (możliwość oznaczania zdjęć współrzędnych geograficznych) oraz check-in (udostępnienie informacji o lokalizacji użytkownika urządzenia), cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych właścicieli smarfonów i tabletów. Warto jednak pamiętać, że ich stosowanie to broń obosieczna. Obie funkcje naruszają prywatność dzieciaków, a tym samym dostarczają cennych informacji dla potencjalnych przestępców. Dlatego wytłumacz najmłodszym członkom rodziny, żeby przynajmniej podczas wakacji zapomnieli o geotagowaniu i wirtualnym meldowaniu.
5. Cyberprzestępcy nie zawieszają swojej działalności wraz z zakończeniem roku szkolnego. Co więcej, latem wzmagają swoją aktywność. Bądź czujny i obserwuj zachowania dziecka. Paradoksalnie nagła, niespodziewana niechęć do korzystania z komputera, może oznaczać, że dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Również ciągłe przesiadywanie przed pecetem i wybuchy niekontrolowanej agresji to znak, że młody człowiek znalazł się w tarapatach i potrzebuje Twojej pomocy.
6. W czasie wakacji dziecko ma dużo więcej okazji, żeby bezpośrednio spotkać się ze znajomymi z wirtualnego świata. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że przestrzegane są pewne zasady. Takie spotkanie powinno odbywać się w miejscu publicznym, gdzie występują duże skupiska ludzka. Poza tym zaufaj swojemu instynktowi – jeśli masz złe przeczucia, zapobiegnij spotkaniu dziecka z podejrzanym nieznajomym.
7. Nie zapominaj o takich funkcjonalnościach jak blokowanie stron czy filtr ochrony rodzicielskiej. Filtr ochrony rodzicielskiej, oferowany przez programy bezpieczeństwa G DATA, nie tylko ogranicza dostęp do konkretnych stron internetowych, ale także zarządza czasem dostępu do komputera. Warto zaznaczyć, że katalog bezpiecznych stron został przygotowany przez specjalistów Fundacji Dzieci Niczyje.
Podczas odpoczynku na wakacjach – niezależnie od miejsca, należy zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Pamiętaj o tych zasadach, a ochronią cię przed cyberprzestępcami:
Informujemy, iż dni 16.06, 17.06.2022r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.
W poniedziałek 13 czerwca klasy V i VI pojechały na wycieczkę do parku trampolin "Saltos" w Łodzi. Zabawa była wyborna. W drodze powrotnej, w Tomaszowie, w kinie "Helios" dzieciaki obejrzały film, a następnia zjadły obiad w Mc Donaldzie. Mimo deszczowej pogody humory dopisywały.
7 czerwca 2022 roku uczniowie klasy I, II i III wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Opiekunami wycieczki byli: pani Stanisława Piekarska pani Renata Szczepanik, pani Bożena Kata i ksiądz Łukasz Pyszczek.
Dzieci zwiedziły Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Starówkę, Pomnik Małego Powstańca, Łazienki.
Była piękna pogoda. Wróciliśmy bezpiecznie, pełni niezapomnianych wrażeń.
Dnia 8 czerwca 2022 roku uczniowie klas: 8a, 8b i 7a wyjechali na wycieczkę do obozu koncentracyjnego w Majdanku.
Na początku uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której oglądali video - relację świadków tragicznych wydarzeń z obozu w czasie II wojny światowej. W dalszej części uzupełniali karty pracy na podstawie obejrzanego filmu pt. "Świat za drutami". Następnie uczniowie udali się z przewodnikami na teren obozu koncentracyjnego w celu zapoznania się z warunkami życia więźniów. Była to wyjątkowa lekcja historii przybliżająca tragiczne wydarzenia tamtych czasów, która zostanie na długo w pamięci każdego uczestnika.
Opiekunowie wycieczki: p. Dorota Fura, p. Magdalena Łukasik i p. Dorota Stępień.
9 czerwca 2022r. uczniowie klas IV, VIIa i VIIb wyjechali na wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Opiekunami byli:p, Agnieszka Kowalczyk, p. Beata Kowalczyk i p. Aleksandra Słowikowska. EC1 jest to zrewitalizowany budynek dawnej elektrociepłowni.
W pierwszej kolejności odwiedziliśmy najnowocześniejsze w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie Planetarium, które jest integralną częścią EC1. Obejrzeliśmy tam film pt. „Dobór naturalny”. Dzięki tej projekcji dowiedzieliśmy się: co sprawia, że powstają nowe gatunki roślin i zwierząt? Karol Darwin opowiadał publiczności o tym, jak odwiedzając Galapagos opracował teorię doboru naturalnego i zabrał nas ze sobą w podróż dookoła świata. Poznaliśmy latimerie, ryby będące żywymi skamielinami; zabawnego ptaka głuptaka niebieskonogiego; niewidome lustrzenie meksykańskie i wiele innych przedziwnych gatunków zwierząt.
Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i z przewodnikami udaliśmy się „ścieżką energetyczną - przetwarzania energii” w ramach lekcji: „Jak powstaje prąd?” Zaczęliśmy od zwiedzenia historycznej części – Elektrociepłowni w Łodzi, w której aktualnie znajduje się Centrum Nauki i Techniki EC1. Razem z przewodnikiem przeszliśmy ścieżką opowiadającą o przetwarzaniu energii. „Przetwarzaniu” a nie „wytwarzaniu”, bo energię można jedynie zamieniać jedną w drugą, a nigdy nie da się jej wytworzyć - jak mówiła pani przewodnik. Poznawaliśmy świat paliw, zobaczyliśmy wnętrze kotła, własnoręcznie „produkowaliśmy prąd”. Dowiedzieliśmy się o przemianach energetycznych oraz urządzeniach pracujących w elektrowni.
Kolejnym punktem programu były warsztaty – „Od dźwięku do koncertu”, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat dźwięku, jak jest tworzony i jak odbiera go człowiek oraz jak bardzo jest skorelowany z matematyką. Dodatkową atrakcją w czasie zajęć było „zagranie koncertu”.
Potem udaliśmy się na ekspozycję „Rozwój wiedzy i cywilizacji”, gdzie każdy uczestnik wycieczki mógł nie tylko samodzielnie zapoznać się z osiągnięciami ludzkości, ale również własnoręcznie odkryć jej tajniki, wykonując prawdziwe naukowe doświadczenia. Mogliśmy między innymi prześwietlić bagaż promieniami rentgenowskimi, sprawdzić którędy ucieka ciepło, przesłać i odebrać wiadomość za pomocą alfabetu Braila, przenieść metale za pomocą systemu elektromagnetycznego podnośnika, sprawdzić siły na rowerowej elektrowni, zrobić kartkę z pozdrowieniami przy pomocy laserowej wycinarki, stać się ładunkiem, magnesem lub polem grawitacyjnym na siłowej podłodze, obserwować wyładowania elektryczne w kuli plazmowej i wiele innych.
Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć zaledwie część tego imponującego miejsca. Mogli dotknąć, sprawdzić, przekonać się na własnej skórze, jakimi prawami rządziła się nasza cywilizacja. Wycieczka do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi była doskonałą okazją do budowania relacji uczniów z równoległych oddziałów i nie tylko. Nawet droga powrotna była ciekawa – uczniowie integrowali się przy wspólnym śpiewie.
W imieniu Burmistrza Opoczna Pana Dariusza Kosno zapraszamy na bieg rekreacyjny "Opoczno Run z Wandą Panfil" . Program i zgody znajdują się w załącznikach. Termin zgłoszeń do 21 czerwca. Zgody rodzice przynoszą na start w dniu 25 czerwca o godz. 7.45 plac przed basenem.
"O godz. 10.00 odbędzie się I ogólnopolski bieg z Wandą Panfil na 10 km.
Byłoby super, gdybyście chcieli nam pomóc i kibicować biegaczom na trasie
np. ubrać się kolorowo, śpiewać, tańczyć, wydawać okrzyki, machać pomponami.
Sposoby kibicowania są dowolne. "Opoczno Run z Wandą Panfil" to nasza
pierwsza, innowacyjna impreza, która mogłaby zostać jako cykliczne
wydarzenie, tylko potrzebujemy wsparcia.
Zapraszamy serdecznie!"
Powered by aSc EduPage