26 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. O godz. 8.00 odbędzie się Msza św. na zakończenie roku szkolnego, potem o godz. 9.00 uroczystości w szkole. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do wzięcia udziału w tej uroczystości.
Aktualności
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Klasa V w bibliotece
17 czerwca uczniowie klasy 5 odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Stefana Janasa w Opocznie. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w tym wyjątkowym miejscu. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z zasadami korzystania z biblioteki, dzieci dowiedziały się, jak wypożycza się książki, miały okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej na temat prasy i czasopism. Niezwykle interesujacymi okazała się "wędrówka" pomiędzy regałami z książkami.
Po dawce wiedzy był również czas na relaks i posiłek, a takze zabawę.
Bal Ósmoklasisty 2026
W naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasisty, w którym uczestniczyli uczniowie klas VIII i VII, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice klasy VIII. Było to wyjątkowe popołudnie pełne radości, dobrej zabawy i wspólnego świętowania.
Na uczestników czekał smaczny poczęstunek, w tym pizza oraz słodkości przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych i tańców, które dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych emocji.
Bal był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz stworzenia pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci uczniów kończących szkołę podstawową.
Dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.
Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej
16 czerwca w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej 1042 w Opocznie. Zajęcia zostały zorganizowane w dwóch grupach wiekowych – dla przedszkolaków i klas I-III oraz klas IV-VIII.
Podczas spotkania uczestnicy poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz mieli możliwość przećwiczenia zdobytych umiejętności w praktyce.
Szczególnym powodem do dumy jest fakt, że wśród prowadzących zajęcia byli również uczniowie naszej szkoły, działający w Związku Strzeleckim. Ich zaangażowanie i profesjonalne podejście spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.
Dziękujemy Strzelcom Opoczyńskim za przeprowadzenie wartościowych i inspirujących warsztatów oraz za przekazanie uczniom wiedzy, która może okazać się niezwykle cenna w codziennym życiu.
6
Bałtów
11 czerwca 2026r. klasy I-III pod opieką: Joanny Drożdż, Sylwii Kłosek, Renaty Szczepanik i Magdaleny Kasickiej wybrały się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie.
Zwiedzanie zaczęliśmy od projekcji filmu w prehistorycznym oceanarium. Film w technice 3D dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Następnie dzieci korzystały z różnych urządzeń na parku zabaw oraz nowej atrakcji Jungle Jump.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zwierzyńca górnego i dolnego. Dzieci mogły zobaczyć muflony, renifery i wiele innych zwierząt z różnych stron świata.
Następnie udaliśmy się do Adventure Planet gdzie uczniowie brali udział w grze w symulatorach.
Finałowym punktem było zwiedzanie Jura Parku i poznanie historii różnych dinozaurów.
Zmęczeni ale zadowoleni po krótkim postoju w McDonalds wróciliśmy do Libiszowa.
II Bieg z okazji Dnia Dziecka
2 czerwca 2026 roku na terenach zielonych przy SP w Libiszowie odbył się II Bieg z okazji Dnia Dziecka. Klasyfikacja medalowa:
Grupa p. Weroniki
Dziewczęta
I m Laura Bińczyk
II m Julia Pastucha
III m Amelia Gizińska
Chłopcy
I m Albert Juszyński
II m Filip Sudoł
III m Nikodem PecynaGrupa p. Ewy
Dziewczęta
I m Łucja Niemirska
II m Klara Kata
III m Łucja Wiktorowicz
Chłopcy
I m Jakub Nita
II m Stefan Pastucha
III m Marcin BogusiewiczKlasa I-II
Dziewczęta
I m Oliwia Kowalczyk
II m Julia Kucharska
III m Michalina Witoń
Chłopcy
I m Tymon Łakomski
II m Marcel Cieślik
III m Fabian BąkiewiczKlasa III - IV
Dziewczęta
I m Faustyna Sudoł
II m Marlena Ziółek
III m Liliana Łakomska
Chłopcy
I m Wiktor Bogusiewicz
II m Maciej Niemirski
III m Mikołaj BolarczykKlasa V - VI
Dziewczęta
I m Alicja Cieślik
II m Agata Macińska
III m Izabela Kata
Chłopcy
I m Krzysztof Ogłoziński
II m Franciszek Wiktorowicz
III m Igor WawrzyńczakKlasa VII - VIII
Dziewczęta
I m Amelia Dąbrowska
II m Amelia Kaczmarczyk
III m Amelia Ogłozińska
Chłopcy
I m Kacper Pecyna
II m Filip Stolarczyk
III m Tomasz StępniakZawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Cezary Kądziela, a medale wręczała p. dyr. Helena Kuśmierczyk.
11
II miejsce w powiecie opoczyńskim i V miejsce w półfinale wojewódzkim w siatkówce plażowej dziewcząt.
W dniu 28 maja 2026 roku w Mniszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze reprezentantki Weronika Pecyna i Maria Panfil podopieczne Pana Czarka Kądzieli zajęły II miejsce w powiecie, tym samym awansując do półfinału województwa łódzkiego, gdzie zajęły V miejsce. Klasyfikacja końcowa turnieju powiatowego: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie II miejsce Szkoła Podstawowa w Libiszowie III miejsce Szkoła Podstawowa Błogie IV miejsce Szkoła Podstawowa Wójcin V miejsce Szkoła Podstawowa Modrzew VI miejsce Szkoła Podstawowa Kunice VII miejsce Szkoła Podstawowa Kozenin VIII miejsce Szkoła Podstawowa Miedzna. Gratulacje dla dziewcząt.
V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce nożnej chłopców
Dnia 21 maja na stadionie miejskim w Opocznie odbyły się Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce nożnej chłopców. Organizatorem zawodów był Powiat Opoczyński oraz PSZS. Drużyna naszej szkoły (podopieczni Pana Cezarego Kądzieli) w składzie: Krzysztof Ogłoziński, Wojciech Lewandowski, Igor Wawrzyńczak, Franciszek Wiktorowicz, Filip Gubię, Fabian Płyciennik, Piotr Kucharski i Olaf Stępień zajęli V miejsce w powiecie opoczyńskim.
Dzień Dziecka w naszej szkole
Tegoroczny Dzień Dziecka był pełen atrakcji i dobrej zabawy. Obchody rozpoczęły się od wyjątkowej podróży po różnych krajach świata. Każda klasa przygotowała prezentację wybranego kraju, dzięki czemu uczniowie mogli poznać ciekawe informacje o kulturze, tradycjach i zwyczajach różnych narodów.
Po części edukacyjnej przyszedł czas na aktywność i rozrywkę. Dużym zainteresowaniem cieszył się dmuchany tor przeszkód, a także gry i rozgrywki sportowe w piłkę nożną oraz siatkówkę. Na uczestników czekały również słodkie i smaczne przysmaki – wata cukrowa przygotowywana przez panie z KGW Libiszów, kiełbaski z grilla oraz lody, które były doskonałym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.
To był dzień pełen uśmiechu, integracji i niezapomnianych wrażeń!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas, a także sponsorom, za ufundowane produkty żywnościowe i wypożyczony sprzęt.
33
Wycieczka do Sandomierza
27 maja 2026 r. uczniowie klas: 4, 5 , częściowo 7 i 8 pod opieką wychowawców: Doroty Stępień i Czarka Kądzieli wybrali się na wycieczkę do jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast- Sandomierza.
„Mały Rzym”- bo tak nazywany bywa Sandomierz ze względu na swoje położenie na siedmiu wzgórzach, okazał się niesamowitym, pełnym uroku miejscem, będącym natchnieniem poetów i celem podróży rzeszy turystów. Naszej grupie tajemnice miasta zdradzała pani Kasia - przewodniczka tamtejszego Koła PTTK.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wzgórza zamkowego, następnie przeszliśmy na Rynek i przenieśliśmy się do podziemi. Spacerując mrocznymi korytarzami tworzącymi blisko półkilometrową Podziemną Trasę Turystyczną, wysłuchaliśmy tragicznej historii Haliny Krępianki - bohaterki, która zginęła, ratując Sandomierz przed najazdem Tatarów.
Kolejnym punktem programu był świat figur woskowych serialu "Ojciec Mateusz". Następnie udaliśmy się do Bramy Opatowskiej. Z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę miasta.
Później przeszliśmy do Zbrojowni, w której średniowieczny szlachcic opowiedział nam pasjonującą historię miasta. Przymierzając dawne stroje i elementy uzbrojenia, odbyliśmy prawdziwą wycieczkę w przeszłość.Była to niesamowita, żywa lekcja historii. Zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach, po krótkim postoju w McDonald’s , wróciliśmy do Libiszows.
Z wycieczki, oprócz pamiątek i zdjęć, przywieźliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń.
3
𝐕𝐈 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐎𝐩𝐨𝐜𝐳𝐲ń𝐬𝐤𝐢𝐞 – 𝐍𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐌𝐚ł𝐚 𝐎𝐣𝐜𝐳𝐲𝐳𝐧𝐚”
odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie 19 maja 2026. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Fundację Dar Dla Potrzebujących. Konkurs po raz kolejny zgromadził młodzież zainteresowaną historią, kulturą i tradycją regionu opoczyńskiego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 60 uczestników z całego powiatu opoczyńskiego.
Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice, które uzyskały kwalifikację w pierwszym etapie tego konkursu: Julia Bąkiewicz, Nadia Chmal, Magdalena Jabłońska i Faustyna Kupis.
Najlepiej test rozwiązała Faustyna Kupis, uzyskując czwarte miejsce w powiecie. GRATULUJEMY!!!
Zbiórka
Egzamin ósmoklasisty
W dniach 11, 12, 13 maja uczniowie klasy VIII będą pisać egzamin ósmoklasisty. Jest to obowiązkowy egzamin zewnętrzny z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego (angielskiego), który kończy szkołę podstawową. Powodzenia.
Dzień Strażaka w przedszkolu
4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie zostali przywitani przez strażaków p. Jana Barana oraz p. Adama Kowalczyka. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o pracy strażaka, zachowaniu podczas pożaru oraz mogły zobaczyć sprzęt strażacki. Dzieci w ramach podziękowania otrzymały słodki poczęstunek a strażakom wręczyły dyplom z podziękowaniem i życzenia z okazji ich święta.
11
V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce koszykowej 3x3 chłopców.
Dnia 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sławnie odbyły się Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce koszykowej 3x3 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Powiat Opoczyński, PSZS oraz Szkoła Podstawowa w Sławnie.
Drużyna naszej szkoły (podopieczni Pana Cezarego Kądzieli) w składzie: Filip Jaciubek, Krzysztof Kowalczyk, Filip Stolarczyk, Szymon Jakubczyk zajęli V miejsce w powiecie opoczyńskim.
Klasyfikacja końcowa:
1. SP nr 1 w Opocznie
2. SP w Drzewicy
3. SP w Sławnie
4. SP w Wójcinie
5. SP w Libiszowie
6. SP w Mniszkowie
7. SP w Skroninie
Sprawozdanie z konkursu ekologicznego z okazji Dnia Ziemi
Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny, którego celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat ochrony środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. Wydarzenie miało miejsce dnia 30 kwietnia i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 7 i 8.
Konkurs składał się z kilku etapów. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę w teście dotyczącym ekologii, ochrony przyrody oraz zasad segregacji odpadów, rozwiązywali krzyżówki, diagramy, quizy oraz odpowiadali na pytania dotyczące zmian klimatycznych, odnawialnych źródeł energii oraz sposobów ograniczania zanieczyszczeń. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością.
Na zakończenie konkursu wyłoniono zwycięzców. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni za udział i zaangażowanie. Konkurs był nie tylko formą rywalizacji, ale także okazją do nauki i refleksji nad stanem środowiska naturalnego. Konkurs przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczniów oraz zwiększenia ich świadomości ekologicznej.
235 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Uroczystości 3 Maja w Opocznie to tradycyjne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji, obejmujące mszę św. w intencji Ojczyzny w kolegiacie św. Bartłomieja, przemarsz z udziałem władz i pocztów sztandarowych pod pomnik Tadeusza Kościuszki, okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów.
W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, radni, służby mundurowe, harcerze oraz uczniowie opoczyńskich szkół, w tym również naszej.
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucja 3 maja. Uczniowie przygotowali piękną inscenizację, która przybliżyła wszystkim znaczenie tego ważnego wydarzenia w historii Polski. Podczas występu nie zabrakło również wzruszających pieśni patriotycznych, które podkreśliły podniosły charakter uroczystości i wprowadziły zgromadzonych w wyjątkowy nastrój. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie tej wyjątkowej akademii.
Sukces naszego ucznia
Gratulacje dla naszego ucznia Jakuba Kędziory, który zdobył I miejsce w konkursie z języka angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Powiatowych Targach Pracy i Edukacji w Opocznie.
Ósmoklasisto- rekrutacja trwa.
Przypominamy, iż od 27.04.2026r. trwa rekrutacja do szkól ponadpodstawowych, która będzie trwała do 21 maja 2026 r. do godziny 15.00 (składanie wniosków o przyjęcie do szkoły).
Link do rekutacji:
- Kandydat może dokonać wyboru maksymalnie 3 szkół ponadpodstawowych z określeniem kolejności oddziałów w tych szkołach od najbardziej do najmniej preferowanych.
- Oferta szkół jest widoczna w systemie.
- Kandydat wypełnia wniosek znajdujący się w systemie, drukuje i składa jeden egzemplarz tylko w szkole pierwszego wyboru.
- Wniosek musi być podpisany.
Film pomocny w rekrutacji: https://www.youtube.com/watch?v=N8tUzn30V9E
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
