3 grudnia 2025 roku z okazji mikołajek klasy 5, 7 i 8 wraz z wychowawcami p. Dorotą Stępień, p. Magdaleną Łukasik i p. Beatą Kowalczyk uczestniczyli w wycieczce do kina " Helios" w Tomaszowie Mazowieckim. Obejrzeli film: „Piernikowe serce”. Szesnastoletni Janek odwiedza babcię w Toruniu, gdzie zaprzyjaźnia się z Zuzą. W świątecznej aurze mierzą się z rodzinnymi relacjami i młodzieńczymi dylematami.
Aktualności
Klasy: V, VII i VIII w kinie
Andrzejki
W naszej szkole wieczór wróżb i zabaw miał miejsce 27 listopada.
Samorząd Uczniowski stanął na wysokości zadania. Wszyscy świetnie się bawili.
7
Wyniki konkursu: „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
21 listopada, w ramach obchodu Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia WMTDAY 2025, odbył się finał Szkolnego Konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Jak co roku najpierw przeprowadzono eliminacje klasowe i wytypowano najlepszych uczniów, którzy w piątek zmierzyli się rozwiązując na czas przykłady z mnożenia i dzielenia. Wytypowano mistrzów poszczególnych klas oraz SZKOLNEGO MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!
Oto wyniki tegorocznych zmagań:
- I MIEJSCE: Filip Jaciubek (klasa 8)
- II MIEJSCE: Kaja Kędziora (klasa 6)
- III MIEJSCE: Oliwia Gizińska (klasa 4)
WYRÓŻNIENI:
-
Faustyna Kupis (klasa 7)
-
Anastazja Ziółek (klasa 7)
-
Szymon Jakubczyk (klasa 8)
-
Bartłomiej Rzońca (klasa 6)
-
Zofia Ksyta (klasa 6)
-
Franciszek Wiktorowicz (klasa 5)
-
Anita Brzezińska (klasa 5)
Rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego „Stop przemocy”
W dniu 20 listopada 2025 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „STOP PRZEMOCY!’’, który miał na celu uświadomienie dzieciom jak negatywne skutki może nieść przemoc. Celem konkursu było również eliminowanie zachowań agresywnych i przemocy, ochrona przed agresją, zwiększenie reagowania na stosowanie przemocy, a także edukacja dzieci w zakresie skutków stosowania i doświadczania przemocy.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, włożoną pracę i wrażliwość, jaką okazali poprzez swoje dzieła. Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym – każdy z Was przyczynił się do szerzenia ważnego przesłania: przemocy mówimy stanowcze NIE. Na zwycięzców konkursu czekały atrakcyjne nagrody.
Szkoła do hymnu
„Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska”
Józef PiłsudskiPod takim tytułem odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 107 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pragnąc podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia, wszystkich w tym dniu obowiązywał strój odświętny.
Nasz apel rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu. Następnie w wykonaniu uczniów, wysłuchaliśmy słów polskich poetów, przeplatanych pieśniami patriotycznymi oraz myślami Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej.
Prowadzący uroczystość przedstawili koleje losu naszego państwa. Okresy potęgi i wielkości, które przeplatane były wojnami, niewolą, upadkiem i odzyskaniem tak upragnionej niepodległości.
My mamy dziś szczęście żyć w wolnym kraju. Pamiętajmy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie miłość. Aby człowiek wiedział dokąd zmierza, musi wiedzieć skąd pochodzi. Naród bez historii, błądzi jak człowiek bez pamięci.
„Naród, który traci pamięć, przestaje
być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi,
czasowo zajmujących dane terytorium”.
Józef PiłsudskiByła to pouczająca lekcja historii przygotowana przez uczniów klasy 6, 7 i 8.
4
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Do szkoły przybyły postacie z najdalszych bajkowych zakątków Tak naprawdę to były nasze przedszkolaki w przepięknych kostiumach Dzieci zaprezentowały się w swoich strojach i rozwiązywały liczne bajkowe zagadki i łamigłówki.
A co daje nam czytanie bajek?
-
Bajki przekazują życiowe lekcje i wartości
-
Uczą empatii i rozumienia emocji
-
Ćwiczą umiejętność skupiania uwagi
-
Rozszerzają zasób słów
-
Rozwijają wyobraźnię i kreatywność
2-
Dzień Warzyw w przedszkolu
Trzeci piątek października obchodzi się Dzień Warzyw. Z tej okazji promowaliśmy zdrowy styl życia i zachęcalyśmy do codziennego spożywania owoców i warzyw podkreślając ich znaczenie dla zdrowia. Wszystkie przedszkolaki miały okazję obejrzeć inscenizacje wiersza Jana Brzechwy pt "Na straganie". Nie zabrakło radości, śmiechu. Zajęcia zakończyliśmy degustacją. Dzieci za pomocą wyłącznie zmysłu smaku rozpoznawały owoce i warzywa.
8
Klasa VIII w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym.
Dnia 24 października 2025r. młodzież klasy ósmej pod opieką p. Beaty Kowalczyk gościła w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Przywitani zostali przez Pana Dyrektora Damiana Pietrasika, który opowiedział uczniom o szkole, klasach i kwalifikacjach, jakie można uzyskać po ukończeniu określonej klasy.
W szkole można korzystać z profesjonalnej bazy do praktycznej nauki zawodu. PCKZiU zapewnia przygotowanie do wykonywania zawodów z szeroko rozumianej mechaniki samochodowej, z możliwością zdobycia prawa jazdy oraz budownictwa i fryzjerstwa /szkoła branżowa I stopnia, technikum/. Realizuje też projekt skierowany do uczniów technikum - ,,Specjalizacja wojskowa” we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu i 25 Batalionem Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Uczniowie obejrzeli sale wyposażone w nowoczesne przyrządy pomocne w nauce. Ósmoklasiści mogli pod okiem instruktorów: ocenić stan skóry głowy i włosów, obejrzeć strzyżenie i prostowanie włosów, spawać, skorzystać z symulatora nauki jazdy, prowadzić samochód, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, zobaczyć strzelnicę, sprzęt do strzelania, przejść instruktaż strzelecki i wykonać strzelanie do tarczy.
Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły. Był to udany, ciekawy i wartościowy wyjazd, który być może pomoże niektórym w wyborze przyszłej szkoły.
Wybór własnej drogi kształcenia nadal pozostaje otwarty.
Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Damianowi Pietrasikowi za zorganizowanie wyjazdu.10
XV Bieg Papieski
21 października 2025 roku na terenach zielonych przy SP w Libiszowie odbył się XV Bieg Papieski.
Klasyfikacja medalowa:
Grupa p. Weroniki
Dziewczęta
I m Zosia Wawrzyńczak
II m Amelia Gizińska
III m Bianka Cieślik
Chłopcy
I m Aleksander Kaczmarczyk
II m Filip Witoń
III m Filip Sudoł
Grupa p. Ewy
Dziewczęta
I m Łucja Wiktorowicz
II m Zosia Skoneczna
III m Klara Kata
Chłopcy
I m Marcin Bogusiewicz
II m Stefan Pastucha
III m Cezary Kośka
Klasa I - II
Dziewczęta
I m Julia Kucharska
II m Jagoda Ksyta
III m Michalina Witoń
Chłopcy
I m Tymon Łakomski
II m Fabian Bąkiewicz
III m Marcel Cieślik
Klasa III - IV
Dziewczęta
I m Marlena Ziółek
II m Faustyna Sudoł
III m Natalia Kata
Chłopcy
I m Dominik Zięba
II m Julian Grabski
III m Filip Chmal
Klasa V - VI
Dziewczęta
I m Anita Brzezińska
II m Alicja Cieślik
III m Iza Kata
Chłopcy
I m Wojciech Lewandowski
II m Krzysztof Ogłoziński
III m Igor Wawrzyńczak
Klasa VII - VIII
Dziewczęta
I m Amelia Ogłozińska
II m Amelia Dąbrowska
III m Julia Nita
Chłopcy
I m Kacper Pecyna
II m Filip Jaciubek
III m Tomasz StępniakZawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Cezary Kądziela, a medale wręczali p. dyr. Helena Kuśmierczyk i ks. Łukasz Pyszczek.
16
Wyjazdy na basen
Tak jak w poprzednim roku szkolnym nasi uczniowie korzystają z wyjazdów na basen dofinansowanych przez Gminę Opoczno. Wycieczki na basen są okazją do atrakcyjnego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego przez dzieci. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i instruktora pływania mogą korzystać z atrakcji wodnych. Czas spędzony na basenie jest dobrym sposobem na relaks.
Ślubowanie klasy I i Dzień Edukacji Narodowej
10 października 2025 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Na początku nasi wspaniali pierwszacy pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Joanny Drożdż zaprezentowali swoje umiejętności recytacji i śpiewu. Wszyscy uczniowie dali pokaz pięknego tańca kwiatów wzruszając tym publiczność. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Helena Kuśmierczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając kredką ramion pierwszoklasistów.
Po zakończeniu Uroczystości Ślubowania Klasy Pierwszej, uczniowie klas V i VIII przygotowali krótki występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
10
Dzień Chłopaka w klasie 7
Uczniowie klasy 7 świętowali ten wyjątkowy dzień w radosnej i miłej atmosferze. Były gry, zabawy, wspólne oglądanie filmu oraz pyszna pizza. Emocji i śmiechu nie brakowało. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki, życzenia i niespodzianki. Niekończące się rozmowy jeszcze bardziej zintegrowały klasową społeczność.
Obchody Dnia Chłopaka w klasach I-III
3 października uczniowie klas I-III pod opieką Pani Renaty Szczepanik, Pani Sylwii Kłosek i Pani Joanny Drożdż wybrali się do bawialni Nikuś w Opocznie. Dzieci w czasie wspólnych zabaw świętowały Dzień Chłopaka. Radosne, uśmiechnięte i zadowolone wróciły do szkoły.
Wszystkim chłopcom przesyłamy najserdeczniejsze życzenia. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu wyjazdu.
Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
29 września - 3 października 2025 - Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
Przez cały rok szkolny prowadzimy działania prewencyjne, profilaktyczne oraz interwencyjne związane z przemocą rówieśniczą. W dedykowanym tygodniu ze szczególną uwagą spojrzeliśmy na ten temat z różnych perspektyw. Na zajęciach z wychowawcą oraz podczas innych lekcji, korzystając ze scenariuszy, filmów, biuletynów, ebooków i in. prowadziliśmy dyskusje z uczniami na ważne i ciągle obecne w ich życiu tematy społeczne. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej uczniowie klasy 7 obejrzeli film profilaktyczny na temat hejtu p.t. „Słowa ranią, czasem zabijają” ze strony www.policja.pl oraz przygotowali wspólny plakat pod hasłem STOP AGRESJI z kodeksem klasowym.
Celem tego wydarzenia jest podniesienie świadomości na temat różnych form przemocy, a także promowanie postaw opartych na szacunku, empatii i bezpieczeństwie.
4
Dzień Chłopaka w klasie 8
W dniu 02.10.2025 r. uczniowie klasy VIII wspólnie z wychowawczynią panią Beatą Kowalczyk wybrali się na wycieczkę do Opoczna, aby wspólnie świętować Dzień Chłopaka.
W związku z ogólnopolskim Tygodniem Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej swoją przygodę rozpoczęli od seansu filmowego ,,Żałuję” w kinie Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Główny bohater filmu David, zaprzyjaźniający się stopniowo z klasowym wyrzutkiem – niedocenionym, lecz utalentowanym i empatycznym Jochemem, daje świadectwo, że nie należy przymykać oczu na przemoc rówieśniczą. Przeciwnie – warto zdobyć się na niełatwy ruch i zaprotestować, zanim przyjdzie nam się mierzyć z wyrzutami sumienia i nieodwracalnością naszych decyzji. Ta poruszająca historia dała okazję do owocnych dyskusji o terapeutycznej sile.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie stałych i czasowych wystaw w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Wizyta w Muzeum była okazją do zanurzenia się w tradycje i zwyczaje regionu, a także poznania jego historycznych i kulturowych aspektów.
Podsumowaniem wycieczki była wizyta w Kebabianie na pysznych Rollo Kebabianach.
Wyjazd przedszkolaków na bawialnię z okazji Dnia Chłopaka
- 5
Dzień Chłopaka w klasie VI
Za nami wyjątkowy wieczór filmowy z okazji Dnia Chłopaka, który połączył to, co lubimy najbardziej – świetne kino, pyszne pizze, zabawy oraz wspólne spędzanie czasu!
Podczas wydarzenia można było nie tylko obejrzeć film w klimatycznej atmosferze, ale też posilić się pyszną pizzą, chrupiącymi chipsami i słodkimi przekąskami. Nie zabrakło również quizów dedykowanych chłopcom i dziewczynkom również. Aby troszkę się rozruszać tańczyliśmy belgijkę, makarenę i chocolate. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu.

Dzień Głośnego Czytania
"W Naturę z Kulturą"
Akcja "Sprzątanie świata – Polska 2025" odbywa się w dniach 19-21 września 2025 roku, a tegoroczne hasło to "W Naturę z Kulturą". Celem kampanii jest budowanie świadomości ekologicznej, promowanie kulturalnego i odpowiedzialnego zachowania w kontakcie z przyrodą oraz zachęcanie do sprzątania środowiska. Uczniowie naszej szkoły w tym roku również aktywnie uczestniczyli w tej akcji. Posprzątaliśmy wspólnie nasze najbliższe otoczenie oraz miejsca, gdzie często przebywają mieszkańcy naszej miejscowości, ponieważ każdy z nas ma wpływ na środowisko, w którym żyjemy.
4
Ognisko klasy V
Korzystając z ostatnich letnich dni, uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią zorganizowali ognisko integracyjne. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od pieczenia kiełbasek. Później były gry i zabawy.
Czas upłynął bardzo szybko w świetnym nastroju. Spotkanie dostarczyło mnóstwo radości, sprzyjało pozytywnym relacjom i zacieśnianiu koleżeńskich więzi
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
