Aktualności

          • Bal Ósmoklasisty 2026

          • W naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasisty, w którym uczestniczyli uczniowie klas VIII i VII, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice klasy VIII. Było to wyjątkowe popołudnie pełne radości, dobrej zabawy i wspólnego świętowania.

            Na uczestników czekał smaczny poczęstunek, w tym pizza oraz słodkości przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych i tańców, które dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych emocji.

            Bal był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz stworzenia pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci uczniów kończących szkołę podstawową.

            Dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

        • Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej
          • Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

          • 16 czerwca w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej 1042 w Opocznie. Zajęcia zostały zorganizowane w dwóch grupach wiekowych – dla przedszkolaków i klas I-III oraz klas IV-VIII.

            Podczas spotkania uczestnicy poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz mieli możliwość przećwiczenia zdobytych umiejętności w praktyce.

            Szczególnym powodem do dumy jest fakt, że wśród prowadzących zajęcia byli również uczniowie naszej szkoły, działający w Związku Strzeleckim. Ich zaangażowanie i profesjonalne podejście spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.

            Dziękujemy Strzelcom Opoczyńskim za przeprowadzenie wartościowych i inspirujących warsztatów oraz za przekazanie uczniom wiedzy, która może okazać się niezwykle cenna w codziennym życiu.

          • Bałtów

          • 11 czerwca 2026r. klasy I-III pod opieką: Joanny Drożdż, Sylwii Kłosek, Renaty Szczepanik i Magdaleny Kasickiej wybrali się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie. 

            Zwiedzanie zaczęliśmy od projekcji filmu w prehistorycznym oceanarium. Film w technice 3D dostarczył niezapomnianych wrażeń. 

            Następnie dzieci korzystały z różnych urządzeń na parku zabaw oraz nowej atrakcji Jungle Jump. 

            Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zwierzyńca górnego i dolnego. Dzieci mogły zobaczyć muflony, renifery i wiele innych zwierząt z różnych stron świata. 

            Następnie udaliśmy się do Adventure Planet gdzie uczniowie brali udział w grze w symulatorach. 

            Finałowym punktem było zwiedzanie Jura Parku i poznanie historii różnych dinozaurów. 

            Zmęczeni ale zadowoleni po krótkim postoju w McDonalds wróciliśmy do Libiszowa. 

          • II Bieg z okazji Dnia Dziecka

          • 2 czerwca 2026 roku na terenach zielonych przy SP w Libiszowie odbył się II Bieg z okazji Dnia Dziecka. Klasyfikacja medalowa:

            Grupa p. Weroniki
            Dziewczęta
            I m Laura Bińczyk
            II m Julia Pastucha
            III m Amelia Gizińska
            Chłopcy
            I m Albert Juszyński
            II m Filip Sudoł
            III m Nikodem Pecyna

            Grupa p. Ewy
            Dziewczęta
            I m Łucja Niemirska
            II m Klara Kata
            III m Łucja Wiktorowicz
            Chłopcy
            I m Jakub Nita
            II m Stefan Pastucha
            III m Marcin Bogusiewicz

            Klasa I-II
            Dziewczęta
            I m Oliwia Kowalczyk
            II m Julia Kucharska
            III m Michalina Witoń
            Chłopcy
            I m Tymon Łakomski
            II m Marcel Cieślik
            III m Fabian Bąkiewicz

            Klasa III - IV
            Dziewczęta
            I m Faustyna Sudoł
            II m Marlena Ziółek
            III m Liliana Łakomska
            Chłopcy
            I m Wiktor Bogusiewicz
            II m Maciej Niemirski
            III m Mikołaj Bolarczyk

            Klasa V - VI
            Dziewczęta
            I m Alicja Cieślik
            II m Agata Macińska
            III m Izabela Kata
            Chłopcy
            I m Krzysztof Ogłoziński
            II m Franciszek Wiktorowicz
            III m Igor Wawrzyńczak

            Klasa VII - VIII
            Dziewczęta
            I m Amelia Dąbrowska
            II m Amelia Kaczmarczyk
            III m Amelia Ogłozińska
            Chłopcy
            I m Kacper Pecyna
            II m Filip Stolarczyk
            III m Tomasz Stępniak

            Zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Cezary Kądziela, a medale wręczała p. dyr. Helena Kuśmierczyk.

             

             

             

          • II miejsce w powiecie opoczyńskim i V miejsce w półfinale wojewódzkim w siatkówce plażowej dziewcząt.

          • W dniu 28 maja 2026 roku w Mniszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze reprezentantki Weronika Pecyna i Maria Panfil podopieczne Pana Czarka Kądzieli zajęły II miejsce w powiecie, tym samym awansując do półfinału województwa łódzkiego, gdzie zajęły V miejsce. Klasyfikacja końcowa turnieju powiatowego: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie II miejsce Szkoła Podstawowa w Libiszowie III miejsce Szkoła Podstawowa Błogie IV miejsce Szkoła Podstawowa Wójcin V miejsce Szkoła Podstawowa Modrzew VI miejsce Szkoła Podstawowa Kunice VII miejsce Szkoła Podstawowa Kozenin VIII miejsce Szkoła Podstawowa Miedzna. Gratulacje dla dziewcząt.

          • V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce nożnej chłopców

          • Dnia 21 maja na stadionie miejskim w Opocznie odbyły się Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce nożnej chłopców. Organizatorem zawodów był Powiat Opoczyński oraz PSZS. Drużyna naszej szkoły (podopieczni Pana Cezarego Kądzieli) w składzie: Krzysztof Ogłoziński, Wojciech Lewandowski, Igor Wawrzyńczak, Franciszek Wiktorowicz, Filip Gubię, Fabian Płyciennik, Piotr Kucharski i Olaf Stępień zajęli V miejsce w powiecie opoczyńskim.

        • Dzień Dziecka w naszej szkole
          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          • Tegoroczny Dzień Dziecka był pełen atrakcji i dobrej zabawy. Obchody rozpoczęły się od wyjątkowej podróży po różnych krajach świata. Każda klasa przygotowała prezentację wybranego kraju, dzięki czemu uczniowie mogli poznać ciekawe informacje o kulturze, tradycjach i zwyczajach różnych narodów.

            Po części edukacyjnej przyszedł czas na aktywność i rozrywkę. Dużym zainteresowaniem cieszył się dmuchany tor przeszkód, a także gry i rozgrywki sportowe w piłkę nożną oraz siatkówkę. Na uczestników czekały również słodkie i smaczne przysmaki – wata cukrowa przygotowywana przez panie z KGW Libiszów, kiełbaski z grilla oraz lody, które były doskonałym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.

            To był dzień pełen uśmiechu, integracji i niezapomnianych wrażeń!

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas, a także sponsorom, za ufundowane produkty żywnościowe i wypożyczony sprzęt.

        • Wycieczka do Sandomierza
          • Wycieczka do Sandomierza

          • 27  maja 2026 r. uczniowie klas: 4, 5 , częściowo 7 i 8 pod opieką wychowawców: Doroty Stępień i Czarka Kądzieli wybrali się na wycieczkę do jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast- Sandomierza.

              „Mały Rzym”- bo tak nazywany bywa Sandomierz ze względu na swoje położenie na siedmiu wzgórzach, okazał się niesamowitym, pełnym uroku miejscem, będącym natchnieniem poetów i celem podróży rzeszy turystów. Naszej grupie tajemnice miasta zdradzała pani Kasia - przewodniczka tamtejszego Koła PTTK.

                        Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wzgórza zamkowego, następnie przeszliśmy na Rynek i przenieśliśmy się do podziemi. Spacerując mrocznymi korytarzami tworzącymi blisko półkilometrową Podziemną Trasę Turystyczną, wysłuchaliśmy tragicznej historii Haliny Krępianki - bohaterki, która zginęła, ratując Sandomierz przed najazdem Tatarów. 

            Kolejnym punktem programu był świat figur woskowych serialu "Ojciec Mateusz". Następnie udaliśmy się do Bramy Opatowskiej. Z tarasu widokowego  podziwialiśmy piękną panoramę miasta.

            Później przeszliśmy  do Zbrojowni, w której średniowieczny szlachcic opowiedział nam pasjonującą historię miasta. Przymierzając dawne stroje i elementy uzbrojenia, odbyliśmy prawdziwą wycieczkę w przeszłość.Była to niesamowita, żywa lekcja historii.  Zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach, po krótkim postoju w McDonald’s , wróciliśmy do Libiszows.

                        Z wycieczki, oprócz pamiątek i zdjęć, przywieźliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

        • 𝐕𝐈 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐎𝐩𝐨𝐜𝐳𝐲ń𝐬𝐤𝐢𝐞 – 𝐍𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐌𝐚ł𝐚 𝐎𝐣𝐜𝐳𝐲𝐳𝐧𝐚”
          • 𝐕𝐈 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐎𝐩𝐨𝐜𝐳𝐲ń𝐬𝐤𝐢𝐞 – 𝐍𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐌𝐚ł𝐚 𝐎𝐣𝐜𝐳𝐲𝐳𝐧𝐚”

          • odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie 19 maja 2026. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Fundację Dar Dla Potrzebujących. Konkurs po raz kolejny zgromadził młodzież zainteresowaną historią, kulturą i tradycją regionu opoczyńskiego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 60 uczestników z całego powiatu opoczyńskiego.
            Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice, które uzyskały kwalifikację w pierwszym etapie tego konkursu: Julia Bąkiewicz, Nadia Chmal, Magdalena Jabłońska i Faustyna Kupis. 
            Najlepiej test rozwiązała Faustyna Kupis, uzyskując czwarte miejsce w powiecie. GRATULUJEMY!!!

          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 11, 12, 13 maja uczniowie klasy VIII będą pisać egzamin ósmoklasisty. Jest to obowiązkowy egzamin zewnętrzny z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego (angielskiego), który kończy szkołę podstawową. Powodzenia.

        • Dzień Strażaka w przedszkolu
          • Dzień Strażaka w przedszkolu

          • 4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie zostali przywitani przez strażaków p. Jana Barana oraz p. Adama Kowalczyka. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o pracy strażaka, zachowaniu podczas pożaru oraz mogły zobaczyć sprzęt strażacki. Dzieci w ramach podziękowania otrzymały słodki poczęstunek a strażakom wręczyły dyplom z podziękowaniem i życzenia z okazji ich święta.

             

             

        • V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce koszykowej 3x3 chłopców.
          • V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce koszykowej 3x3 chłopców.

          • Dnia 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sławnie odbyły się Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w piłce koszykowej 3x3 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Powiat Opoczyński, PSZS oraz Szkoła Podstawowa w Sławnie.
            Drużyna naszej szkoły (podopieczni Pana Cezarego Kądzieli) w składzie: Filip Jaciubek, Krzysztof Kowalczyk, Filip Stolarczyk, Szymon Jakubczyk zajęli V miejsce w powiecie opoczyńskim.
            Klasyfikacja końcowa:
            1. SP nr 1 w Opocznie
            2. SP w Drzewicy
            3. SP w Sławnie
            4. SP w Wójcinie
            5. SP w Libiszowie
            6. SP w Mniszkowie
            7. SP w Skroninie

        • Sprawozdanie z konkursu ekologicznego z okazji Dnia Ziemi
          • Sprawozdanie z konkursu ekologicznego z okazji Dnia Ziemi

          • Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny, którego celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat ochrony środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. Wydarzenie miało miejsce dnia 30 kwietnia i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 7 i 8.

            Konkurs składał się z kilku etapów. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę w teście dotyczącym ekologii, ochrony przyrody oraz zasad segregacji odpadów, rozwiązywali krzyżówki, diagramy, quizy oraz odpowiadali na pytania dotyczące zmian klimatycznych, odnawialnych źródeł energii oraz sposobów ograniczania zanieczyszczeń. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością.

            Na zakończenie konkursu wyłoniono zwycięzców. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni za udział i zaangażowanie. Konkurs był nie tylko formą rywalizacji, ale także okazją do nauki i refleksji nad stanem środowiska naturalnego. Konkurs przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczniów oraz zwiększenia ich świadomości ekologicznej.

        • 235 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
          • 235 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • Uroczystości 3 Maja w Opocznie to tradycyjne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji, obejmujące mszę św. w intencji Ojczyzny w kolegiacie św. Bartłomieja, przemarsz z udziałem władz i pocztów sztandarowych pod pomnik Tadeusza Kościuszki, okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów.

            W uroczystościach  uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, radni, służby mundurowe, harcerze oraz uczniowie opoczyńskich szkół, w tym również naszej.

             

        • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
          • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

          • W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucja 3 maja. Uczniowie przygotowali piękną inscenizację, która przybliżyła wszystkim znaczenie tego ważnego wydarzenia w historii Polski. Podczas występu nie zabrakło również wzruszających pieśni patriotycznych, które podkreśliły podniosły charakter uroczystości i wprowadziły zgromadzonych w wyjątkowy nastrój. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie tej wyjątkowej akademii.

          • Sukces naszego ucznia

          • Gratulacje dla naszego ucznia Jakuba Kędziory, który zdobył I miejsce w konkursie z języka angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Powiatowych Targach Pracy i Edukacji w Opocznie.

          • Ósmoklasisto- rekrutacja trwa.

          • Przypominamy, iż od 27.04.2026r. trwa rekrutacja do szkól ponadpodstawowych, która będzie trwała do 21 maja 2026 r. do godziny 15.00 (składanie wniosków o przyjęcie do szkoły). 

            Link do rekutacji:

            https://lodzkie.edu.com.pl/

            1. Kandydat może dokonać wyboru maksymalnie 3 szkół ponadpodstawowych z określeniem kolejności oddziałów w tych szkołach od najbardziej do najmniej preferowanych.
            2. Oferta szkół jest widoczna w systemie.
            3. Kandydat wypełnia wniosek znajdujący się w systemie, drukuje i składa jeden egzemplarz tylko w szkole pierwszego wyboru.
            4. Wniosek musi być podpisany. 

            Film pomocny w rekrutacji: https://www.youtube.com/watch?v=N8tUzn30V9E

        • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa, organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

             Z tej okazji uczniowie klas starszych zapoznali się z prezentacją dotyczącą najważniejszych informacji dotyczących książek oraz praw autorskich. Następnie pod opieką pani Doroty Stępień przygotowali szkolną gazetkę związaną z tematem. W tym samym czasie uczniowie klasy I pod opieką pani Joanny Drożdż połączyli Światowy Dzień Książki z Dniem Ziemi i pracując z książką" Kicia kocia co z tymi śmieciami?" przygotowali makietę koszy na śmieci i segregowali odpady. 

        • Wycieczka do Warszawy klas 6–8
          • Wycieczka do Warszawy klas 6–8

          • Wycieczka do Warszawy klas 6, 7, 8 pod opieką p. Beaty Wiktorowicz, p. Agnieszki Kowalczyk i p. Magadaleny Łukasik,  była wyjątkowym doświadczeniem, w którym historia, sport i kreatywność spotkały się w jednym dniu.

            Uczniowie zwiedzili:
            - Muzeum Powstania Warszawskiego. To miejsce, które porusza serca. Uczniowie mogli przejść przez realistyczne rekonstrukcje barykad i kanałów, usłyszeć głosy powstańców w archiwalnych nagraniach, a także zobaczyć autentyczne pamiątki – mundury, broń i listy. To była lekcja patriotyzmu, której nie da się zapomnieć.

            - Stadion Narodowy to największa arena sportowa w Polsce. Uczniowie zwiedzili różne strefy stadionu, czyli m.in. szatnię piłkarskiej reprezentacji Polski, strefę zawodniczą, płytę boiska, trybunę dolną, czy strefę dla kibiców. W trakcie wycieczki przewodniczka opowiedziała o historii obiektu, jego budowie, organizowanych wydarzeniach  wspomniała o meczach reprezentacji Polski i koncertach gwiazd. To nie tylko lekcja sportu, ale również historii i nowoczesnej architektury. Na koniec zobaczyliśmy zapierającą dech w piersiach panoramę Stadionu Narodowego z punktu widokowego na górnej trybunie areny.

            - Wystawę klocków LEGO. Na zakończenie była prawdziwa uczta dla wyobraźni - wystawa, która wykorzystuje miliony klocków LEGO. Uczniowie zobaczyli gigantyczne modele: smoka o rozpiętości skrzydeł 5 metrów, wycieczkowiec z setek tysięcy elementów, mityczne stworzenia i dinozaury w naturalnej skali.  Sporą atrakcją i frajdą dla uczniów był kącik konstrukcyjny, który pozwolił na rozbudzenie kreatywności i wyobraźni.

            Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń i piłkarskich emocji.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie, 26-300 Opoczno
      • a.a.kowalczyk@wp.pl , libiszow45678@wp.pl
      • 044 7551830
      • Szkoła Podstawowa w Libiszowie, 26-300 Opoczno Libiszów 64
        Dyrektor szkoły: mgr Helena Kuśmierczyk
        Poland
    • Logowanie