I miejsce
Milena Kmita
opiekun Dorota Fura
Szkoła Podstawowa w Libiszowie
województwo łódzkie
nagrody - statuetka, tablet Lark, złota zawieszka Yes, A. Mickiewicz „Pan Tadeusz”, „Przyroda powiatu radomskiego”, długopis, etui Parker, upominki Gazety Wyborczej, pendrive.
Wiadomość z TOP z dn. 14 04.2017 r.
Baśniowa promocja Opoczna
Milena laureatką pierwszego miejsca
7 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu odbyło się podsumowanie jubileuszowej, X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "I ty możesz zostać baśniopisarzem". Celem konkursu jest popularyzacja baśni Andersena, ale także promocja regionu, z którego uczeń się wywodzi. Patronat sprawują m. in. minister edukacji narodowej. minister kultury i dziedzictwa narodowego. mazowiecki kurator oświaty oraz prezydent Radomia.
Miło nam poinformowć,że wśród laureatów znalazła się Milena Kmita, uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego AK "Doliniacy" w Libiszowie, której praca pt. "Co jest najważniejsze" zdobyła pierwsze miejsce w Polsce. Milenie udało sie pokonać 150 innych uczestników z całego kraju.
Głównym i najważniejszym punktem regulaminu było zawarcie w tekście baśni elementów wiedzy o tradycji i kulturze swojego regionu (opisów strojów, potraw, obyczajów, krajobrazów itp.). Laureatce udało się to bez zarzutu. Stworzyła baśń delikatnie nawiązującą do "Legendy o śpiących rycerzach". Ujęła w niej lokalne tradycje , wspomniała o glince opoczyńskiej, piasku kwarcowym, skałach wapiennych i piaskowcu, a także zwróciła uwagę na opoczyński, ludowy strój i regionalne wycinanki, potrawy, zapachy i smaki regionu opoczyńskiego.. Jury przyznało Milence nagrodę za wybitne i dojrzałe włączenie motywu "Calineczki" w historię swojego regionu.
Finał konkursu połączony jest zawsze z obchodami Dnia Patrona PSP nr 2 w Radomiu. Wręczeniu nagród rzeczowych towarzyszyła bogata oprawa artystyczna: pokaz zaprezentowany przez orkiestre dętą ze Zwolenia pod batutą Piotra Bąbolewskiego, przedstawienie w wykonaniu uczniów PSP nr 2 a także poczęstunek, współne zdjęcia, wuwiady radiowe i telewizyjne.
Milenie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów!
Patrz album fotograficzny!
