• Historia szkoły

•        Pierwsza wzmianka o istnieniu Szkoły Podstawowej w Libiszowie pochodzi z 1881 roku Szkoła znajdowała się na terenie dzisiejszej posesji  Wawrzyńca Rzońcy. Prowadzona była przez Rosjanina i językiem wykładowym był język rosyjski.
            W 1915 roku  w czasie pożaru Libiszowa spłonął również budynek szkolny. Nową szkołę wybudowano po zakończeniu I Wojny Światowej,  w miejscu, w którym znajduje się obecnie. Przebudowana była wówczas ze starej drewnianej plebanii i służyła nauczaniu do 1988 r.

Nauczycielem w okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej był  kpt. Józef Wyrwa "Stary" - żołnierz 25 pułku AK im. Ziemi Piotrkowsko - Opoczyńskiej, który zmarł na emigracji we Francji. Kierownikiem szkoły po nim była Franciszka Chałbińska - Lewandowska.
        Po II Wojnie Światowej stanowisko dyrektora zajmowali kolejno:
        Józef Gliszczyński,
        Jan Kwaśniak (do 1965 r.),
        Franciszek Płaska (do 1974 r.),
        Stanisław Rzońca (do 1980 r.),
        Stanisław Marszałek (do 1990 r.),
        Jadwiga Brzezińska (do 2002 r.).

Marianna Matysiak (do 2012 r.)

Obecnie dyrektorem jest Helena Kuśmierczyk.

Drewniany budynek szkoły z początku XIX wieku posiadał 3 sale lekcyjne i pokoi nauczycielski. Lekcje odbywały się również w mieszkaniach wynajętych, często odległych o 700 - 800 metrów od głównego budynku.
        W takiej sytuacji, dzięki staraniom dyrektora szkoły Stanisława Marszałka przystąpiono jesienią 1983 roku do budowy nowej szkoły.
        Dzięki dużemu zaangażowaniu i pracy społecznej mieszkańców wsi: Libiszów, Libiszów Kolonia, Sobawiny,    Międzybórz, WGW Idzikowice i PBROL Opoczno - oddano do użytku część dydaktyczną (bez łazienek i ogrzewania) dnia 1 września 1988 roku.
        Dzięki staraniom dyrektor Jadwigi Brzezińskiej wybudowano w 1992 roku sale gimnastyczną.

Obecnie ośmioklasowa szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym mieści się w dużym, dwupiętrowym, ocieplonym budynku o powierzchni 9400 m2 . Budowa całej szkoły nie została zakończona. Brakuje jednej części tzw. budynku administracyjno - socjalnego.